FANDOM


Głazokwit

Głazokwity

Głazokwit (ang. Rock Blossom) — kwiat rosnący na Wyspie Ziół, jeden ze składników potrzebnych do stworzenia antidotum na węgorzą grypę.

Opis

Głazokwity kształtem i rozmiarem mogą do złudzenia przypominać fioletowe lub niebieskie oleandry, rosną jednak na Berk naturalnie, nie czynią smokom krzywdy i występują w różnych odmianach kolorystycznych. Ich kielichy są szeroko otwarte, a płatki mogą mieć barwę niebieską, różową, żółtą czy kremową. Ich nazwa prawdopodobnie wzięła się od skalistej gleby, na której rosną.

Znaczenie

Głazokwit jest jednym ze składników potrzebnych do stworzenia antidotum na węgorzą grypę.

Pojawienie się

Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk

Głazokwit pojawia się w odcinku Efekt węgorza. Gdy na Berk panuje węgorza grypa, uczniowie Smoczej Akademii wraz z Gothi szukają składników do lekarstwa na tę chorobę. Śledzik dostaje za zadanie przynieść dwanaście głazokwitów, bo tyle potrzeba ich do sporządzenia antidotum. Zebrane przez niego rośliny zostają jednak przy siodle Szczerbatka, który po zjedzeniu węgorza choruje na smoczą odmianę węgorzej grypy. Śledzik z Czkawką muszą schwytać szalejące zwierzę. Gdy im się to udaje, ze składników przygotowują najpierw lekarstwo dla Nocnej Furii, a potem resztę z nich przekazują Gothi na lek dla mieszkańców Berk.

Galeria

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.