FANDOM


Glusza

Głusza

Głusza (ang. Silence) — niewielkiej wielkości wyspa wchodząca w skład Archipelagu Barbarzyńskiego, pojawiająca się w książkach Cressidy Cowell.

Położenie

Głusza znajduje się w centralnej części archipelagu. Od północy sąsiaduje z Wyspami Maskonurów, zaś od południa – z Moczarami Włamywaczek. Na północny wschód od wyspy znajduje się wyspa Waldurnia, zaś na południowy wschód – Łajdacja. W południowej części Głuszy znajduje się Urwisko Klęski. 

Mieszkańcy

Wyspa zamieszkana jest przez klan Milczących (ang. Silents; nieoficjalne polskie tłumaczenie), jednak zostali oni wspomniani tylko raz w książce How to Steal a Dragon's Sword i nie odgrywają w powieściach żadnej roli.

Zobacz też

Wyspa JutraWyspa Lawowych ProstakówAmerykaKraniec BohateraMordercze GóryTerytorium Rafowych WojownikówZatoka NiszczycielaRozpacz UpioraPływające LodyLodowa Wyspa NikądNicZbiriaZimowy Wiatr WotanaWaldurniaWyspy MaskonurówGłuszaMoczary WłamywaczekLochy BrutaliPożarcieGniew ThoraHisteriaŁajdacjaMorze PonureWyspa CzachaGłuplandiaZakute WyspyZiemie ZakałówPoczciwy KrajMorze Zwane Balią WotanaZagmatwane WysepkiTajemnicaWodny KrajLetni PrądBerserkWyspa Spokojnego ŻyciaPlaża Złamanego SercaPłonący LasKraina Niewolników Szpetnych ZbirówKontynentSzkoła BystrzakaGrzmot ThoraNawiedzone MokradłaZatoka Rozlanej KrwiKompletna mapa archipelagu
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.