FANDOM


 
Linia 41: Linia 41:
 
Hybryda została wprowadzona do gry w maju 2020 roku. Można ją było zdobyć podczas trwającego miesiąc wydarzenia o nazwie ''Thawfest''.
 
Hybryda została wprowadzona do gry w maju 2020 roku. Można ją było zdobyć podczas trwającego miesiąc wydarzenia o nazwie ''Thawfest''.
 
===''[[DreamWorks Dragons: Titan Uprising]]''===
 
===''[[DreamWorks Dragons: Titan Uprising]]''===
Ghastly Zapplejack został po raz pierwszy wprowadzony w grze ''[[DreamWorks Dragons: Titan Uprising]]'' razem innymi smoczymi hybrydami. Jedynym sposobem, w jaki gracz może go zdobyć, jest skrzyżowanie ze sobą [[Zębiróg Zamkogłowy|Zębiroga Zamkogłowego]] oraz [[Drzewokos]]a.
+
Ghastly Zapplejack został po raz pierwszy wprowadzony w grze ''[[DreamWorks Dragons: Titan Uprising]]'' razem z innymi smoczymi hybrydami. Jedynym sposobem, w jaki gracz może go zdobyć, jest skrzyżowanie ze sobą [[Zębiróg Zamkogłowy|Zębiroga Zamkogłowego]] oraz [[Drzewokos]]a.
   
 
==Galeria==
 
==Galeria==

Aktualna wersja na dzień 15:35, maj 23, 2020

Ghastly Zapplejack (brak polskiego tłumaczenia) — hybryda będąca krzyżówką Zębioroga Zamkogłowego i Drzewokosa, po raz pierwszy pojawiająca się w grze DreamWorks Dragons: Titan Uprising, a później także w School of Dragons.

WyglądEdytuj

Smok ten, jako hybryda dwóch gatunków o różnej anatomii, posiada cechy właściwe dla każdego z nich. Wyróżniają się one w poszczególnych częściach ciała zwierzęcia.

Ogólną budową Ghastly Zapplejack przypomina Zębiorga Zamkogłowego – odziedziczył po nim spłaszczony kształt tułowia, cztery łapy oraz dwie głowy, jednak już skrzydła smoka mają bardzo dużą powierzchnię i bardziej przypominają kończyny lotne Drzewokosa. Same pyski smoka też przywodzą na myśl głowę rodzica z klasy ostrej, choć w odróżnieniu od tego gatunku Ghastly Zapplejack posiada wydatne rogi nosowe. Rogi wyrastające z tyłu głów, choć podobne do tych od Drzewokosa, są znacznie krótsze i nie tak poskręcane. Ponadto smokowi u nasady żuchwy wyrastają wypustki podobne do tych spotykanych u Zębirogów; takie same wyrostki pojawiają się wzdłuż całego ciała gada. Ogon zwierzęcia jest pojedynczy i smukły.

Siedlisko i dietaEdytuj

Według gry DreamWorks Dragons: Titan Uprising zwierzę preferuje leśne bądź bagienne tereny.

Podobnie jak Zębiróg i Drzewokos, prawdopodobnie gustuje w różnego rodzaju rybach.

Zachowanie i tresuraEdytuj

Zachowanie Ghastly Zapplejacków jest wypadkową temperametów obojga rodzicielskich gatunków. Ze względu na pokrewieństwo z łagodnym Drzewokosem przedstawiciele tej hybrydy są niekonfliktowymi i przyjaznymi smokami. Obie głowy chronią się i troszczą zarówno o siebie nawzajem, jak i o inne smoki i ludzi. Po Zębirogu Ghastly Zapplejacki odziedziczyły natomiast wytrwałość w walce oraz chęć do zabawy i psot, przejawiającą się w sporadycznej krnąbrności.

Moce i umiejętnościEdytuj

OgieńEdytuj

Ghastly Zapplejack odziedziczył po Drzewokosie zdolność plucia ogniem na bazie oleju.

GazEdytuj

Mimo posiadania ognistego oddechu Ghastly Zapplejack potrafi ziać też łatwopalnym gazem, podobnie jak Zębiróg. Często wykorzystuje go do przesłaniania widoku przeciwnikom albo do wytwarzania zasłony dymnej, dzięki której może sam się wycofać.

SłabościEdytuj

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

Znani przedstawicieleEdytuj

Z gierEdytuj

DreamWorks Dragons: Titan UprisingEdytuj

W grachEdytuj

School of DragonsEdytuj

Hybryda została wprowadzona do gry w maju 2020 roku. Można ją było zdobyć podczas trwającego miesiąc wydarzenia o nazwie Thawfest.

DreamWorks Dragons: Titan UprisingEdytuj

Ghastly Zapplejack został po raz pierwszy wprowadzony w grze DreamWorks Dragons: Titan Uprising razem z innymi smoczymi hybrydami. Jedynym sposobem, w jaki gracz może go zdobyć, jest skrzyżowanie ze sobą Zębiroga Zamkogłowego oraz Drzewokosa.

GaleriaEdytuj

Zobacz teżEdytuj

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class GruchotnikPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Krzyż Berk StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSkrillknapperThunderbottom
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.