Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki

Gniazdo Ognioglist

Gniazdo Ognioglist - znajdujące się na Wyspie Ognioglist gniazdo małych smoków z tego właśnie gatunku. Pojawia się tylko w serialu.

Lokalizacja

Gniazdo położone jest na Wyspie Ognioglist, wewnątrz góry i po części w jej podziemiach. Jednocześnie znajduje się w okolicach wyspy Berk, skąd można dolecieć tutaj na grzbiecie smoka.

Wygląd

Ognioglisty zakładają swoje gniazda w zamkniętych, ukrytych i dużych miejscach, takich jak jaskinie i groty. Zapewnia im to ochronę przed atakami innych zwierząt i smoków, jako że ze względu na swoje rozmiary nie są w stanie się same obronić.

Jednym z takich gniazd jest to, do którego trafił Czkawka z przyjaciółmi. Urządzone wewnątrz skalistych formacji, jest obszerną jaskinią, na której ścianach znajduje się się mnóstwo plastrów ognistego miodu. Zamieszkuje je mnóstwo Ognioglist oraz jedna królowa, pilnująca swoich "robotnic" z ukrycia. Ognioglisty zajmują się produkcją miodu, który wykorzystują do rozbudowywania gniazda, czyli tworzenia nowych "plastrów" ognistego miodu.

Do jaskini prowadzi skomplikowany system korytarzy dość szerokich, by swobodnie mogła lecieć z nim Nocna Furia czy Królowa Ognioglist.

Historia

Jeźdźcy smoków

Gniazdo po raz pierwszy pojawia się w drugim sezonie, w odcinku Gdzie zimują Ognioglisty. Gdy Hakokieł z powodu przemęczenia choruje i traci zdolność samozapłonu, a temperatura jego ciała gwałtownie spada, jeźdźcy chcą go wyleczyć. Odkrywają, iż bliska obecność Ognioglist, których temperatura ciała jest bardzo wysoka, pozytywnie wpływa na regenerację Koszmara Ponocnika. Lecą więc na Wyspę Ognioglist, gdzie znajdują gniazdo małych smoczków. Sączysmark wykrada jeden plaster ognistego miodu, okazuje się jednak, że są one pilnie strzeżone przez żyjącą w ukryciu królową, która rozpoczyna pościg za złodziejami. Na grzbiecie Szczerbatka Czkawka i Sączysmark uciekają korytarzami przed smoczycą, lecz w końcu stają z nią oko w oko nad słabym Hakokłem. Smok, zamiast pożreć ognisty miód, zwraca go królowej, która żądli go swoim językiem i wraca do gniazda. Dzięki temu zabiegowi Hakokieł zostaje wyleczony i jeźdźcy wracają na Berk.

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

W odcinku Pozory mylą Królowa Ognioglist przylatuje do jeźdźców. Nie jest względem nich agresywna, wita się z Hakokłem, ale zachowuje się, porusza i warczy bardzo niespokojnie, z czego Sączysmark wnioskuje, że smoczyca pamięta Ponocnika i prawdopodobnie przybyła poprosić go o pomoc. Czkawka dostrzega przy tym dziwne zadrapania na jej pysku, co nasuwa mu na myśl Łowców. Jeźdźcy decydują się udać za królową, która prowadzi ich do swojego gniazda. Jednak intruzem okazuje się być smok - Jaskiniowy Rabuś, który próbuje dostać się do młodych. Sączysmark przypadkowo oddziela się od reszty drużyny i podczas gdy oni walczą z Rabusiem, Jorgenson staje się świadkiem wielkiego wykluwania Ognioglist. Malutkie smoczki, dorastające w zamkniętych komórkach, rozbijają je i wydostają się na zewnątrz, w czym pomaga im królowa-matka, a później swoich sił próbują także Hakokieł z Sączysmarkiem. Gdy gniazdo atakuje Jaskiniowy Rabuś, Ponocnik wraz z królową łączą moce i tworzą wielką ognistą falę, która pozbawia intruza jego najgroźniejszej broni - łatwopalnego śluzu. Z pomocą pozostałych jeźdźców udaje się odpędzić smoka i uratować gniazdo oraz młode.

Galeria

Zobacz też

Advertisement