Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Artykuł

Gobsucker (brak polskiego tłumaczenia) — gatunek smoka, pojawiający się w przedstawieniu How to Train Your Dragon Live Spectacular oraz w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk. Przedstawiciel ognistej klasy.

Wygląd

Smok jest niewielki, kształtem ciała odrobinę przypomina Gruchotnika. Skóra zwierzęcia ma niebieską barwę lub zieloną z domieszką żółtego, pomarańczowego oraz czerwonego. Dodatkowo ciało smoka pokrywają czarne paski na grzbiecie, ogonie i łapach.

Gobsucker posiada mały róg nosowy, cztery krótkie, ale silne łapy oraz dużą, masywną głowę z charakterystyczną kryzą z tyłu. Smok ma również jedną parę stosunkowo małych skrzydeł.

Siedlisko i dieta

Z gry DreamWorks Dragons: Rise of Berk wynika, że Gobsuckery preferują zalesione tereny. Według niej przedstawicieli tego gatunku można spotkać na Windy Pass.

Oprócz pożywienia typowego dla smoków, takiego jak ryby czy kurczaki, smok wykazuje apetyt również na skały, podobnie jak smoki z kamiennej klasy. Nie gardzi jedzeniem ze stołów wikingów.

Zachowanie i tresura

Gobsuckery są smokami, które większą część życia spędzają na jedzeniu niemal dowolnego rodzaju pożywienia, od zwyczajnych kamieni po jedzenie typowe dla ludzi. Nie wydają się przy tym specjalnie agresywnym gatunkiem smoka.

Nieznana jest metoda tresury smoka. Prawdopodobnie, jak w większości przypadków, należy zdobyć jego zaufanie przez pomoc bądź zaoferowanie pożywienia.

Moce i umiejętności

Ogień

Smok ten potrafi ciskać pociskami żrącego kwasu siarkowego, który ma bardzo daleki zasięg i potrafi zniszczyć ludzką skórę bez najmniejszego problemu, sprawiając przy tym ogromny ból trafionemu.

Gazy

Gobsucker, najczęściej po zjedzeniu sporej ilości pożywienia, potrafi emitować łatwopalne gazy z tylnej części swojego ciała. Gazy mają zastosowanie głównie ofensywne, pomagają również smokowi lecieć w powietrzu bardziej wyrównanym oraz szybszym lotem. Z ich powodu trudno jest się podkraść od Gobsuckera od tyłu.

Etapy rozwoju

Jajo

Jajo Gobsuckera pojawia się w grach. Ma owalny kształt i skorupę w niebieskozielonym kolorze. U dołu jajo otacza natomiast pas ciemniejszych zgrubień, przypominających ułożone jeden przy drugim kamienie.

Pisklę

Pisklę Gobsuckera poza wielkością niewiele różni się od dorosłego osobnika. Proporcje w większości są wiernie odwzorowane, wyłączając głowę, która u młodego jest stosunkowo mała do reszty ciała. Wypustki na kryzie pisklęcia są za to nadspodziewanie dobrze rozwinięte.

Tytan

Tytaniczny Gobsucker różni się od formy dorosłej przede wszystkim barwą – zmienia swoje żółtoniebieskie ubarwienie na intensywny róż z fioletem w okolicach pyska. Wypustki na kryzie smoka z łagodnie zakończonych stają się ostre i większe, zaś na jego grzbiecie pojawia się rząd równie ostrych kolców. Powiększają się także pazury na skrzydłach gada oraz jego róg nosowy.

Słabości

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Pojawienie się

How to Train Your Dragon Live Spectacular

Pyskacz opisuje Gobsuckera na arenie. Krótko po tym smok jest widoczny podczas szkolenia, tuż przed spotkaniem z Gronklem.

Znani przedstawiciele

Z gier

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Inne

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class.png Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class.png GruchotnikMudrakerPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class.png BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class.png Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class.png BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class.png Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Inne StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy.png AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathburpleDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSeastormerSkrillknapperSlumberjackThunderbottomZipplewraith
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Advertisement