Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Artykuł

Groundsplitter (brak polskiego tłumaczenia) — smok, przedstawicielka gatunku Szeptozgon, matka Krzykozgona. To także pierwszy smok wytresowany przez Albrechta Perfidnego. Pojawia się w serialu, po raz pierwszy w odcinku Jesteśmy rodziną (część 2).

Wygląd

Smoczyca ta posiada jedno z najpospolitszych ubarwień Szeptozgonów, mieszankę brudnej zieleni i szarości. Jedynie podbrzusze jest kremowe, jak w przypadku większości typowych przedstawicieli tego gatunku, a końce kolców na całym ciele - krwistoczerwone.

Charakter

Była więziona przez Albrechta razem z trzema innymi Szeptozgonami, jej dziećmi, a kiedy wyspa została zajęta przez Dagura, na rozkaz Albrechta w podziemiach opiekował się nimi Pleśniak. Smok ten wytresowany został podstępem przez Albrechta, dzięki wiedzy zdobytej przez Pleśniaka od Czkawki.

Mimo wszystko, samica jest jednym z najłagodniejszych - o ile nie jedynym łagodnym - Szeptozgonem, jaki występuje w całej serii. Ma dobrą pamięć i na długo zatrzymuje w niej wyświadczone przysługi, za które nawet po latach potrafi się odwdzięczyć. Jeźdźców traktuje neutralnie, a nawet z lekka przyjaźnie.

Historia

Jeźdźcy smoków

Po raz pierwszy Grounsplitter pojawia się pod koniec odcinka Jesteśmy rodziną (część 2), kiedy Albrecht tresuje ją, przykładając dłoń do jej pyska. 

Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk

Smoczyca pojawia się ponownie w odcinku Wyrzutki (część 2), kiedy razem z innymi Szeptozgonami jest trzymana przez Dagura w lochach pod zajętą przez niego Wyspą Łupieżców. Zostaje uwolniona przez sprzymierzonego z Czkawką Albrechta i walczy z Berserkami. Gdy dostrzega ją Krzykozgon, od razu rozpoznaje w niej swoją matkę. Ta odpowiada mu rykiem, ale zostaje złapana w sieć przez Dagura i Berserków. Udaje się ją uwolnić dzięki pomocy Sączysmarka i Hakokła. Razem z pozostałymi dziećmi z wdzięcznością zwraca się ku Czkawce, a następnie leci przywitać się z Krzykozgonem, który również dziękuje chłopakowi, głośno na niego rycząc. Cała piątka smoków ucieka na wolność.

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Groundsplitter pojawia się w tunelach pod Wyspą Szeptozgonów w odcinku Noc łowców (część 2). Zatrzymuje tam swojego syna przed skrzywdzeniem Czkawki i Sączysmarka oraz przepędza go, po czym pozwala wikingom na zabranie starych łusek należących do Krzykozgona.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

School of Dragons

Smoczyca pojawia się w minigrze Flight Club. Ujeżdżając ją, można poruszać się podziemnymi tunelami pod wyspą Berk, jednak jej odblokowanie kosztuje 250 gemów. Można też kupić złote członkostwo, co odblokuje wszystkie smoki w Flight Club.

Ciekawostki

  • Jest matką Krzykozgona.
  • Jest najbardziej przyjazna ze wszystkich Szeptozgonów.
  • Jest to pierwszy smok wytresowany przez Albrechta, i z pewnością najgroźniejszy.
  • Jest to pierwszy wytresowany smok z tego gatunku.
  • To ona zniosła wszystkie jaja jakie zostały podłożone pod Berk.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP.png
Dragon icon TOOTHLESS.png
Humans icon DRAGO.png
Humans icon GOTHI.png
Humans icon HEATHER.png
Scifim 2.png
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier