FANDOM


Artykuł

Groundsplitter (brak polskiego tłumaczenia) - smoczyca z gatunku Szeptozgon, matka Krzykozgona. To także pierwszy smok wytresowany przez Albrechta Perfidnego. Pojawia się w pierwszy raz w odcinku Jesteśmy rodziną (część 2).

Wygląd

Anatomią czy ogólnym rozmiarem nie różni się od innych przedstawicieli jej gatunku.

Smoczyca ta posiada jedne z najpospolitszych ubarwień Szeptozgonów, mieszankę brudnej zieleni i szarości. Jedynie podbrzusze jest, jak w przypadku niemal każdego smoka, kremowe, na końce kolców na całym ciele krwistoczerwone.

Charakter

Była więziona przez Albrechta razem z trzema innymi Szeptozgonami (jej dziećmi), a kiedy wyspa została zajęta przez Dagura, na rozkaz Albrechta w podziemiach opiekował się nimi Pleśniak. Smok ten wytresowany został podstępem przez Albrechta, który dzięki wiedzy zdobytej przez Pleśniaka od Czkawki.

Mimo wszystko, samica jest jednym z najłagodniejszych (o ile nie jedynym łagodnym) Szeptozgonem, jakie występują w całej serii.

Historia

Jeźdźcy smoków

Po raz pierwszy Grounsplitter zostaje pokazana pod koniec Jesteśmy rodziną (część 2), kiedy Albrecht tresuje ją, przykładając dłoń do jej pyska. 

Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk

Smoczyca pojawia się ponownie w odcinku Wyrzutki (część 2), kiedy razem z innymi Szeptozgonami została uwolniona przez Albrechta i walczyła z Berserkami. Gdy zobaczył ją Krzykozgon, od razu rozpoznał w niej swoją matkę. Kiedy odpowiadała mu rykiem, została złapana przez Dagura i Berserków. Po chwili została uwolniona przez Sączysmarka i Hakokła. Razem z pozostałymi dziećmi "podziękowała" Czkawce, a następnie poleciała przywitać się ze swoim dzieckiem, który podziękował Czkawce głośno rycząc na niego.

Na koniec cała piątka smoków poleciała w dal, nie wiadomo co się z nimi potem stało.

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Groundsplitter zjawia się w tunelach pod wyspą Szeptozgonów w odcinku Noc łowców (część 2). Zatrzymuje tam swojego syna przed skrzywdzeniem Czkawki i Sączysmarka oraz przepędza go, po czym pozwala Czkawce i Smarkowi na zabranie starych łusek należących do Krzykozgona.

W grach

School of Dragons

Smok pojawia się w minigrze Flight Club. Ujeżdżając ją, można poruszać się podziemnymi tunelami pod wyspą Berk, jednak jego odblokowanie kosztuje 250 gemów. Można też kupić złote członkostwo, co odblokuje wszystkie smoki w Flight Club.

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Ciekawostki

  • Jest matką Krzykozgona.
  • Jest najbardziej przyjazna ze wszystkich Szeptozgonów.
  • Jest to pierwszy smok wytresowany przez Albrechta, i z pewnością najgroźniejszy.
  • Jest to pierwszy wytresowany smok z tego gatunku.
  • To ona zniosła wszystkie jaja jakie zostały podłożone pod Berk.
  • W School of Dragons, dokładniej we Flight Club, możemy zakupić Groundsplitter jako smoka wierzchowego.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.