FANDOM


Mruk (ang. Gruff) jest jednym ze smoków ocalonych przez Valkę z gatunku Hobblegrunt. Pierwszy i jedyny raz pojawia się w filmie Jak Wytresować Smoka 2. Mieszka wraz z tysiącami innych smoków w Smoczym Sanktuarium.

Wygląd

Smok ten jest średniej wielkości, niewiele wyższy od człowieka. Ma długi ogon oraz szyję, charakterystyczny jest dla niego błoniasty kołnierz z tyłu głowy, kształtem przypominający wachlarz. Służy on przechwytywaniu nawet najcichszych dźwięków, dzięki czemu smok odbiera bodźce z zewnątrz, nawet mimo swojej ślepoty. Barwa skóry może się zmieniać. Co ciekawe, każda część ciała może przybrać inny kolor. Prawdopodobnie jednak smok nie potrafi całkowicie dopasować swojej barwy do otoczenia, jak np. Zmiennoskrzydły, by stać się niewidzialnym. Niewidzące oczy smoka są błękitne i pozbawione źrenic.

Charakter

Pomimo swojego kalectwa, smok wciąż jest wesoły i energiczny. Mimo swojej ślepoty, jest czujny i spostrzegawczy, dzięki wachlarzowi wyrastającemu z tyłu głowy, który odbiera bodźce z zewnątrz. 

Zdolności

  • Kameleon: gatunek ten należy do rodzaju kameleonów. Mruk potrafi więc zmieniać barwę swojej skóry w zależności od otoczenia oraz nastroju. Dwie poznane kolorystyki tego osobnika to zielony oraz fioletowy.
  • Zmysły: dzięki wachlarzowi wyrastającemu z tyłu głowy, Mruk doskonale odbiera wszelkie bodźce dźwiękowe z otoczenia, nawet pomimo swojej ślepoty. 

Historia

Smok ten został schwytany przez łowców smoków wysłanych przez Drago Krwawdonia. Przez przypadek, jedna z pułapek raniła go w oczy i oślepiła, a oczy smoka stały się puste, zamglone. Smok został ocalony przez Valkę i zamieszkał w Smoczym Sanktuarium.

Ciekawostki

  • Smok potrafi zmieniać kolory.
  • Został oślepiony przez jedną z pułapek Drago Krwawdonia.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.