FANDOM


Gustnudger (brak polskiego tłumaczenia) — smok, przedstawiciel gatunku Windgnasher, pojawiający się w filmach Jak wytresować smoka 2 i Jak wytresować smoka 3, a także w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk, gdzie został nazwany.


Wygląd

Jego ubarwienie przypomina to, które mają inne osobniki. Na okrągłych wypustkach, pysku i kryzie, skrzydłach oraz dość dużej części korpusu wraz z ogonem występuje jasna zieleń. Pozostałe części smoka mają limonkowy odcień.

Historia

Jak wytresować smoka 2

Httyd2-disneyscreencaps.com-4089

Gustnudger ze Szczerbatkiem

Gustnudger po raz pierwszy pojawia się w Smoczym Sanktuarium, gdzie obwąchuje Szczerbatka i próbuje się z nim zaprzyjaźnić. Po przejęciu władzy nad stadem przez Oszołomostracha Drago odlatuje, zahipnotyzowany, ale później przechodzi na stronę Szczerbatka i pomaga pokonać olbrzyma.

Jak wytresować smoka 3

Httydthwtrailer 2 27

W klatce u łowców

Gustnudger pojawia się w ostatniej części trylogii. Podczas relokacji berkian niesie ich dobytek razem z innymi smokami aż na Nowe Berk. Kiedy Szczerbatek zostaje porwany przez Grimmela, Gustnudger rzuca mu się na pomoc, ale powstrzymuje go stanowczy zakaz alfy. Zostaje zamknięty w klatce przez łowców wraz z małym Szponiakiem. Po pokonaniu wroga uwolniony Gustnudger razem z innymi smokami odlatuje do Ukrytego Świata.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Gustnudger jest do kupienia za runy. Był także dostępny podczas specjalnych okazji w dniach:

  • od 2 do 4 czerwca 2016 roku,
  • od 17 do 21 listopada 2018 roku (kolekcja).

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.