FANDOM


Artykuł

Hackatoo (brak polskiego tłumaczenia) — gatunek smoka, pojawiający się jedynie w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk. Należy do ostrej klasy.

Wygląd

Ciało smoka jest wąskie i wydłużone. Dokładna wielkość smoka nie jest znana, prawdopodobnie jest ona średnia. Skóra ma barwę brązową, pokrytą jaśniejszymi, pomarańczowymi paskami.

Cechą wyróżniającą ten gatunek jest obecność aż trzech par łap, co upodabnia go do Ognioglisty. Nogi są dość długie, by smok mógł swobodnie i szybko poruszać się po lądzie. Jedna para skrzydeł, wyrastająca z grzbietu zwierzęcia, umożliwia mu latanie.

Wzdłuż grzbietu i bardzo długiego ogona, a także po jego bokach, ciągnie się rząd długich i ostrych szpikulców, odstających prostopadle od ciała.

Głowa smoka jest niewielka w stosunku do reszty ciała. Paszcza ma wydłużony, charakterystyczny kształt. W jej przedniej części znajdują się aż dwa duże, spłaszczone rogi - jeden w części nosowej, drugi na spodzie dolnej szczęki. Razem przypominają kształtem topór i mają takie samo zastosowanie, bowiem dzięki nim smok potrafi dosłownie rąbać drewno.

Siedlisko i dieta

Ze względu na swoją charakterystyczną umiejętność rąbania drewna, Hackatoo zamieszkuje środowisko lądowe i prawdopodobnie zalesione. Według gry DreamWorks Dragons: Rise of Berk, jego głównym siedliskiem jest Wild Dragon Cliff, lecz można spotkać go także na Eel Island.

Smok ten, podobnie jak wiele innych gatunków, najprawdopodobniej żywi się głównie rybami oraz innymi rodzajami mięsa.

Zachowanie i tresura

Smoki tego gatunku są lekkomyślne i impulsywne. Bardzo często spędzają czas na rąbaniu drewna swoim podobnym do topora łbem, chociaż trudno powiedzieć, do czego służy im później uzyskany surowiec. Zdarza im się również niszczyć w ten sposób drewniane chaty wikingów.

Nie wiadomo, czy można wytresować Hackatoo, jednak biorąc pod uwagę, że znane są osobniki mieszkające na Berk, prawdopodobnie jest to możliwe i polega - jak zwykle - na zdobyciu zaufania smoka.

Moce i umiejętności

Ogień

Ogień Hackatoo pojawia się w DreamWorks Dragons: Rise of Berk. Jest to zwyczajny, pomarańczowy smoczy płomień. Hackatoo preferuje ataki z dużej odległości.

Rąbanie drewna

Specyficzną umiejętnością tego smoka jest rąbanie drewna - umożliwiają to dwa ostre rogi znajdujące się na górze oraz spodzie paszczy, kształtem przypominające topór. Hackatoo uderza swoją głową prostopadle w drzewo i ścina je bez problemu, dopóki jego głowa po prostu nie utknie w pniu.

Etapy rozwoju

  • Jajo
  • Pisklę
  • Dorosły osobnik
  • Tytan

Jajo

Jajo Hackatoo ma kształt jaja kurzego i wielkość zbliżoną do jaj innych smoków. Skorupa jest twarda, pokryta wzorkiem przypominający smoczą skórę. Wzdłuż skorupy ciągną się cztery rzędy wypustek, przypominających płaskie, niegroźne kolce. Barwa jaja jest brązowa w jasnobrązowe pasy.

Pisklę

Młody Hackatoo o wiele bardziej przypomina Ognioglistę, niż dorosły osobnik. Od tego natomiast nie różni się za wiele. Wszystkie proporcje są dość dobrze zachowane (poza dużą głową). Kolce na grzbiecie nie są jeszcze w pełni rozwinięte, pisklęciu brak z kolei tych ciągnących się wzdłuż ogona.

Tytan

Tak jak w przypadku większości innych tytanów, ten posiada większy rozmiar oraz nieco powiększone kolce oraz pazury. Barwa smoka z brązowo-pomarańczowych zmienia się na mieszankę granatu, błękitu oraz różu, na skrzydłach również i żółci. Oczy natomiast przybierają jaskrawofioletowy odcień.

Słabości

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

Znani przedstawiciele

Z gier

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Ciekawostki

  • Swoją charakterystyczną umiejętnością ścinania drzew przypomina Drzewokosa, zaś ogólnym wyglądem - Królową Ognioglist.
  • Jest jednym z z trzech poznanych gatunków, które posiadają aż trzy pary łap.
  • Nazwa Hackatoo prawdopodobnie wzięła się z języka maoryskiego.
  • Hackatoo swym wyglądem przypomina patyczaka.

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class GruchotnikPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Krzyż Berk StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSkrillknapperThunderbottom
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.