FANDOM


(Interwiki)
 
Linia 3: Linia 3:
 
|Gatunek = [[Koszmar Ponocnik]]
 
|Gatunek = [[Koszmar Ponocnik]]
 
|Imię = Hakogniokieł
 
|Imię = Hakogniokieł
  +
|Rodzeństwo = [[Hakopłon]] <small>(brat)</small><br>
  +
[[Kiełosad]] <small>(brat)</small>
 
|pierwsze pojawienie = ''[[Koszmarny koszmar]]''}}'''Hakogniokieł''' (ang. ''Hookblazefang'') — [[Smoki|smok]], przedstawiciel gatunku [[Koszmar Ponocnik]], pojawiający się w serialu ''[[Jeźdźcy smoków: Na końcu świata]]'', w odcinku ''[[Koszmarny koszmar]]''.
 
|pierwsze pojawienie = ''[[Koszmarny koszmar]]''}}'''Hakogniokieł''' (ang. ''Hookblazefang'') — [[Smoki|smok]], przedstawiciel gatunku [[Koszmar Ponocnik]], pojawiający się w serialu ''[[Jeźdźcy smoków: Na końcu świata]]'', w odcinku ''[[Koszmarny koszmar]]''.
   
 
==Wygląd==
 
==Wygląd==
Smok ten, rozmiarem i budową ciała nie różni się od pozostałych przedstawicieli swojego gatunku. Jego skóra pokryta jest zielonymi łuskami, z niewielką domieszką barwy jasno-żółtej. Swoim wyglądem smok ten niezwykle przypomina [[Hakopłon]]a.
+
Smok ten, rozmiarem i budową ciała nie różni się od pozostałych przedstawicieli swojego gatunku. Jego skóra pokryta jest limonkowymi łuskami z niewielką domieszką jasnej żółci na podbrzuszu. Swoim wyglądem smok ten niezwykle przypomina [[Hakopłon]]a.
   
 
==Historia==
 
==Historia==
 
===''[[Jeźdźcy smoków: Na końcu świata]]''===
 
===''[[Jeźdźcy smoków: Na końcu świata]]''===
Smok ten po raz pierwszy i ostatni pojawia się w odcinku ''[[Koszmarny koszmar]]''. Kiedy [[Hakokieł]] przestaje słuchać się swojego jeźdźca i odchodzi do nowo poznanej [[Panna Hakokieł|smoczycy]], [[Czkawka]] uważa, że [[Sączysmark]] potrzebuje smoka zastępczego, w skutek czego Hakogniokieł zostaje przyprowadzony przez Czkawkę i pozostałych jeźdźców do Sączysmarka, wraz z dwoma innymi Ponocnikami. Chłopak jednak odmawia, twierdząc, że nikt nie zastąpi mu Hakokła po czym informuje, że odchodzi od smoczych jeźdźców i wraca na [[Wyspa Berk|Berk]], jak tylko pożegna się ze swoim smoczym przyjacielem.
+
Smok ten po raz pierwszy i ostatni pojawia się w odcinku ''[[Koszmarny koszmar]]''. Kiedy [[Hakokieł]] przestaje słuchać się swojego jeźdźca i odchodzi do nowo poznanej [[Panna Hakokieł|smoczycy]], [[Czkawka]] uważa, że [[Sączysmark]] potrzebuje smoka zastępczego, w skutek czego Hakogniokieł zostaje przyprowadzony przez Czkawkę i pozostałych jeźdźców do Sączysmarka, wraz z dwoma innymi Ponocnikami. Chłopak jednak odmawia, twierdząc, że nikt nie zastąpi mu Hakokła po czym informuje, że odchodzi od smoczych jeźdźców i wraca na [[Wyspa Berk|Berk]], jak tylko pożegna się ze swoim smoczym przyjacielem. Widząc to, [[Mieczyk]] wypuszcza Ponocniki.
   
 
==Zobacz też==
 
==Zobacz też==

Aktualna wersja na dzień 14:16, lut 26, 2020

Hakogniokieł (ang. Hookblazefang) — smok, przedstawiciel gatunku Koszmar Ponocnik, pojawiający się w serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata, w odcinku Koszmarny koszmar.

WyglądEdytuj

Smok ten, rozmiarem i budową ciała nie różni się od pozostałych przedstawicieli swojego gatunku. Jego skóra pokryta jest limonkowymi łuskami z niewielką domieszką jasnej żółci na podbrzuszu. Swoim wyglądem smok ten niezwykle przypomina Hakopłona.

HistoriaEdytuj

Jeźdźcy smoków: Na końcu świataEdytuj

Smok ten po raz pierwszy i ostatni pojawia się w odcinku Koszmarny koszmar. Kiedy Hakokieł przestaje słuchać się swojego jeźdźca i odchodzi do nowo poznanej smoczycy, Czkawka uważa, że Sączysmark potrzebuje smoka zastępczego, w skutek czego Hakogniokieł zostaje przyprowadzony przez Czkawkę i pozostałych jeźdźców do Sączysmarka, wraz z dwoma innymi Ponocnikami. Chłopak jednak odmawia, twierdząc, że nikt nie zastąpi mu Hakokła po czym informuje, że odchodzi od smoczych jeźdźców i wraca na Berk, jak tylko pożegna się ze swoim smoczym przyjacielem. Widząc to, Mieczyk wypuszcza Ponocniki.

Zobacz teżEdytuj

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.