FANDOM


Artykuł

How to Train Your Dragon — gra wideo oparta na filmie Jak wytresować smoka. Jest dostępna jedynie w języku angielskim na Xbox 360, Nintento Wii, Nintendo DS i Playstation 3. Została wydana w marcu 2010 roku, jeszcze przed premierą filmu.

Opis

W grze pojawia się Czkawka oraz Astrid, którzy wybierają swoje smoki. Polega głównie na walkach między smokami, lecz z drugiej strony zawiera liczne mini-gry, pozwalające graczowi na tworzenie i modyfikowanie swoich smoków wedle wyobraźni.

Gracz bierze udział w wielu wyzwaniach, wzrastających względem poziomu trudności. Poza walką, można znaleźć dużo aspektów przygodowych gry, takich jak poszukiwanie jedzenia dla swojego smoka czy latanie na nim. Gra oferuje także tryb dla wielu graczy (multiplayer), powiązany z trybem single mode i pozwalający na walkę smokami, stworzonymi przez gracza w trybie normalnym.

Podczas gry Sączysmark będzie próbował zrujnować twoje szanse na wygraną podczas pozostałych wyzwań, więc zanim zaczniesz następne, musisz znaleźć przedmioty, które Sączysmark zniszczył (np. ukraść smocze jedzenie, pozwolić smokowi uciec lub ukraść róg).

Za każdym razem, kiedy wygrasz wyzwanie, możesz podnieść poziom swojego smoka, odblokować nowe wzory i wyposażenie dla smoka oraz odblokować wiele innych gatunków smoków.

Są cztery wyzwania: wyzwanie Sączysmarka, wyzwanie Śledzika, wyzwanie Mieczyka i Szpadki oraz wyzwanie Czkawki i Astrid (to zależy od postaci, jaką wybierzesz na początku gry). Kiedy ukończysz wszystkie, możesz wziąć udział w finałowej rywalizacji i zakończyć grę.W finałowej rywalizacji pojawia się nowy , lub potocznie nazwany przez Sączysmarka legendarny smok o nazwie Grapple Grounder.Po wygranej w walce z tym smokiem i Sączysmarkiem,Grapple Grounder jest odblokowany w innym trybie gry.

Postacie

Smoki

Ciekawostki

  • W grze jest wiele niezgodności z filmem. Na przykład Czkawka ma obie nogi, zaś Nocna Furia (w tym także Szczerbatek) ma cały nieuszkodzony ogon.
  • Pojawia się smok, którego nie ma nigdzie indziej - nazywa się Grapple Grounder
  • Wszystkie smoki w grze, jedynie oprócz Gronkiela i Nocnej Furii, lubią jeść ryby. Tymczasem w filmie wszystkie bez wyjątku smoki uwielbiają ryby.
  • Nocna Furia w grze bardzo różni się od Nocnej Furii w filmie. Po pierwsze, jak zostało już wcześniej wspomniane, Szczerbatek ma cały ogon, którego nie można projektować ani zmieniać w trybie projektowania. Ponadto smok potrafi bez niego latać. Oprócz tego Furia w grze ma szpony na swoich skrzydłach, podczas gdy filmowy smok ich nie posiada.

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.