(Edycja galerii)
 
(Nie pokazano 43 wersji utworzonych przez 5 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{Infobox2
+
{{Tabs}}{{Infobox2
  +
|nazwa = How to Train Your Dragon 2
|Obraz1 = Htydyd1.png
 
  +
|Obraz1 = How to Train Your Dragon 2 Game.jpg
|Szerokość obrazu = 280px
 
|Tytuł1 = Typ
+
|Tytuł1 = Gatunek
|Zawartość1 = Gra przygodowa/akcji
+
|Zawartość1 = gra przygodowa, gra akcji
|Tytuł2 = Wydawca
+
|Tytuł2 = Platformy
  +
|Zawartość2 = Nintendo Wii, Xbox 360, Nintendo 3DS, PlayStation 3, Wii U
|Tytuł3 = Data wydania
+
|Tytuł3 = Język
|Zawartość3 = 20.06.2014 (data może ulec zmianie)|Zawartość2 = Torus Games}}
 
  +
|Zawartość3 = angielski
  +
|Tytuł4 = Wydawca
  +
|Zawartość4 = Little Orbit
  +
|Tytuł5 = Premiera
  +
|Zawartość5 = 10 czerwca 2014}}
  +
'''How to Train Your Dragon 2''' (''brak polskiego tłumaczenia'') — gra wideo oparta na filmie ''[[Jak wytresować smoka 2 (film)|Jak wytresować smoka 2]]'', stworzona przez dewelopera Torus Games i wydana przez Little Orbit. Jest dostępna w języku angielskim na Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Wii, Nintendo 3DS oraz Wii U. Została wydana w czerwcu 2014 roku.
   
 
==Opis==
Gra '''''How to Train Your Dragon 2 '''''(''Jak Wytresować Smoka 2'') zostanie wydana przez Torus Games w okolicy premiery [[Jak Wytresować Smoka 2 (film)|filmu]]. Dostępna będzie jedynie na konsole: Wii, Wii U, 3DS, PS3 i Xboxa 360. 
 
  +
Gra pozwala na grzbiecie wybranego smoka zwiedzić nie tylko wioskę, ale całą wyspę Berk. Poza swobodnym lotem oferuje możliwość grania w minigry i wykonywania zadań.
==Linki==
 
*[http://www.berksgrapevine.com/2014/05/interview-with-dragons-2-video-game.html Wywiad z twórcami gry]
 
==Galeria==
 
   
  +
==Postacie==
<gallery position="center" bordercolor="transparent" orientation="none">
 
  +
===Ludzie===
htydyd 2.jpg
 
  +
*[[Czkawka]]
htydyd 3.jpg
 
  +
*[[Astrid]]
htydyd 4.jpg
 
  +
*[[Mieczyk]]
htydyd 5.jpg
 
  +
*[[Szpadka]]
gra.png
 
  +
*[[Sączysmark]]
postacie z gry.png
 
  +
*[[Śledzik]]
Tothgame.jpg
 
  +
*[[Stoick Ważki]] <small>(musi zostać odblokowany)</small>
images.jpg
 
  +
*[[Valka]] <small>(musi zostać odblokowana)</small>
2488191-unlockwii.jpg
 
  +
===Smoki===
</gallery>
 
  +
*[[Szczerbatek]]
  +
*[[Wichura]]
  +
*[[Hakokieł]]
  +
*[[Sztukamięs]]
  +
*[[Wym i Jot]]
  +
*[[Czaszkochrup]] <small>(musi zostać odblokowany)</small>
  +
*[[Chmuroskok]] <small>(musi zostać odblokowany)</small>
  +
  +
==Przebieg gry==
  +
Gracz od samego początku steruje [[Szczerbatek|Szczerbatkiem]] i [[Czkawka|Czkawką]]. W ramach samouczka poznaje sterowanie latającym smokiem, czyli właściwie główną mechanikę gry. Choć produkcja nie posiada jako takiej fabuły, według wprowadzenia jeźdźcy biorą udział w turnieju, który ma wyłonić najlepszego z nich.
  +
  +
Przez większość czasu rozgrywka odbywa się wyłącznie w powietrzu. Lot można przerwać, przysiadając na przeznaczonych do tego lądowiskach. W takich miejscach można zmienić smoka i jeźdźca. Jest również możliwość wykonania tego w hangarze, do którego gracz może się dostać przez opcje.
  +
  +
Część lądowisk znajduje się przy minigrach. Poprzez zatrzymanie się na nich można wejść w daną minigrę i rozpocząć rozgrywkę. Wygrywanie pozwala na odblokowywanie kolejnych treningowych minigier oraz towarzyszących im lądowisk.
  +
*''Fire Chase'' – latanie na czas przez ogniste pierścienie.
  +
*''Blazing Shot'' – strzelanie do wrogich celów.
  +
*''Dragon Sprint'' – latanie przez jak największą liczbę pierścieni.
  +
*''Sweep the Sheep'' – zbieranie jak największej ilości owiec.
  +
Minigry zawierają cztery poziomy trudności. Każdy kolejny poziom minigry znajduje się na osobnym lądowisku – gracza prowadzi po nich odpowiedni wskaźnik. Po ukończeniu każdego z czterech typów treningu na danym poziomie gracz może przystąpić do turnieju, w czasie którego uczestniczy w pięciu rundach, a jego zadaniem jest zebranie jak największej liczby punktów. Rywalizuje tam z pozostałymi jeźdźcami. Turnieje to kolejno ''Wings of Berk'', ''Meridian of Misery'', ''Thor's Playground'' oraz ''Crown of the Alpha''.
  +
W każdym turnieju pojawiają się następujące konkurencje:
  +
*''Warrior Rally'' – wyścig przez pierścienie (trzykrotnie na różnych terenach),
  +
*''Hot Shot'' – strzelanie do jak największej liczby celów,
  +
*''Dragon Race'' – [[wyścigi smoków]] polegające na zbieraniu owiec i przelatywaniu przez pierścienie wyznaczające trasę.
  +
Po ukończeniu danym smokiem wszystkich turniejów gracz zdobywa dla niego barwy wyścigowe.
  +
  +
Poza uczestniczeniem w treningach i turniejach gracz ma możliwość wypełniania zadań nazywanych ''Stoick's Challenges''. Polegają one na wykonywaniu danych czynności określoną ilość razy lub znalezieniu danej liczby przedmiotów.
  +
  +
W czasie swobodnego latania smokiem na całej wyspie można znaleźć różnego rodzaju obiekty, których odszukanie lub zebranie jest potrzebne do wypełnienia zadań.
  +
*'''Żetony''' – są to elementy przypisane do każdego z głównych smoków. Można na nie trafić tylko podczas latania konkretnym osobnikiem. Zebranie wszystkich 50 żetonów danego smoka pozwala ukończyć zadanie oraz odblokować jego specjalną umiejętność:
  +
**[[Szczerbatek]] – duże przyspieszenie,
  +
**[[Wichura]] – zwiększony zasięg celowania,
  +
**[[Sztukamięs]] – strzał rozszczepionym pociskiem,
  +
**[[Hakokieł]] – samozapłon aktywujący się przy bliskim kontakcie z innym jeźdźcem,
  +
**[[Wym i Jot]] – zwiększona siła ognia.
  +
*'''Owce''' – zwierzęta rozsiane po całym Berk. Po ich znalezieniu należy je złapać i przetransportować do stojącej za wioską zagrody. Na całym Berk jest ich 20. Schwytanie wszystkich pozwala ukończyć zadanie ''Baaaack to Berk!''.
  +
*'''Lądowiska widokowe''' – od typowych lądowisk różnią się tym, że nie ma przy nich żadnej minigry, a po wylądowaniu na nich po raz pierwszy jeździec aktywnego smoka wypowiada krótką kwestię. Na całym Berk jest ich 10. Odnalezienie wszystkich pozwala ukończyć zadanie ''Check out the View''.
  +
*'''Misy z żarem''' – po ich odnalezieniu należy zapalić w nich ogień. Na całym Berk jest ich 8. Zapalenie wszystkich pozwala ukończyć zadanie ''Light'em up''.
  +
*'''Posągi wikingów''' – po ich odnalezieniu należy zapalić w nich ogień. Na całym Berk jest ich 8. Zapalenie wszystkich pozwala ukończyć zadanie ''Mouth on Fire''.
  +
*'''Lodowe bryły''' – po ich odnalezieniu należy strzelić w nie, przekształcając je tym samym w rzeźby wikingów. Na całym Berk jest ich 8. Strzelenie we wszystkie pozwala ukończyć zadanie ''Ice Sculpting''.
  +
*'''Jaskinie''' – na całym Berk znajduje się ich 7. Odnalezienie wszystkich i pokonanie ich bez uderzenia w żadną ze ścian pozwala ukończyć zadanie ''Cave Dweller''.
  +
*'''Złoty [[Straszliwiec Straszliwy]]''' – smok, którego można spotkać w losowych miejscach na mapie mniej więcej od połowy rozgrywki. Aby go schwytać, wystarczy go dogonić, ale ze względu na zwinność i szybkość zwierzęcia nie jest to łatwe zadanie. Złapanie 15 oznacza wykonania zadania ''Golden Terrible Terror''.
  +
  +
Dwa duety jeźdźca i smoka – [[Stoick]] i [[Czaszkochrup]] oraz [[Valka]] i [[Chmuroskok]] – nie są dostępne od początku gry. Aby odblokować Czaszkochrupa, należy wykonać zadanie ''Mouth of Fire'', a następnie udać się do jednej z jaskiń w niższej części wyspy. Do odblokowania Chmuroskoka potrzebne jest wykonanie zadania ''Golden Terrible Terror'', a potem udanie się w najwyższy punkt mapy i wygranie wyścigu w [[Burzochlast]]em.
  +
  +
==Ciekawostki==
  +
*Produkcja rozgrywa się kilka miesięcy przed akcją filmu ''[[Jak wytresować smoka 2 (film)|Jak wytresować smoka 2]]''.<ref>''[http://www.berksgrapevine.com/2014/05/interview-with-dragons-2-video-game.html The game is set a couple months before the movie picks up.]''</ref>
  +
**Mimo to w grze obecni są już [[Valka]] i [[Chmuroskok]].
  +
*Gra posiada autozapis, który jest sygnalizowany szarą ikoną [[klasa uderzeniowa|klasy uderzeniowej]], pojawiającą się w prawym dolnym rogu ekranu.
  +
*W przypadku gry na konsolach Xbox 360 lub PlayStation 3 istnieje możliwość odblokowania [[Czaszkochrup]]a i Chmuroskoka poprzez przejście do hangaru i wciśnięcie następującej kobinacji strzałek: {{Key|↑}}, {{Key|↑}}, {{Key|↓}}, {{Key|↓}}, {{Key|←}}, {{Key|→}}, {{Key|←}}, {{Key|→}}.
  +
  +
==Przypisy==
  +
{{Przypisy}}
  +
  +
==Zobacz też==
  +
{{Gry}}
 
[[Kategoria:Gry]]
 
[[Kategoria:Gry]]

Aktualna wersja na dzień 21:04, 9 lut 2021

Artykuł

How to Train Your Dragon 2 (brak polskiego tłumaczenia) — gra wideo oparta na filmie Jak wytresować smoka 2, stworzona przez dewelopera Torus Games i wydana przez Little Orbit. Jest dostępna w języku angielskim na Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Wii, Nintendo 3DS oraz Wii U. Została wydana w czerwcu 2014 roku.

Opis

Gra pozwala na grzbiecie wybranego smoka zwiedzić nie tylko wioskę, ale całą wyspę Berk. Poza swobodnym lotem oferuje możliwość grania w minigry i wykonywania zadań.

Postacie

Ludzie

Smoki

Przebieg gry

Gracz od samego początku steruje Szczerbatkiem i Czkawką. W ramach samouczka poznaje sterowanie latającym smokiem, czyli właściwie główną mechanikę gry. Choć produkcja nie posiada jako takiej fabuły, według wprowadzenia jeźdźcy biorą udział w turnieju, który ma wyłonić najlepszego z nich.

Przez większość czasu rozgrywka odbywa się wyłącznie w powietrzu. Lot można przerwać, przysiadając na przeznaczonych do tego lądowiskach. W takich miejscach można zmienić smoka i jeźdźca. Jest również możliwość wykonania tego w hangarze, do którego gracz może się dostać przez opcje.

Część lądowisk znajduje się przy minigrach. Poprzez zatrzymanie się na nich można wejść w daną minigrę i rozpocząć rozgrywkę. Wygrywanie pozwala na odblokowywanie kolejnych treningowych minigier oraz towarzyszących im lądowisk.

 • Fire Chase – latanie na czas przez ogniste pierścienie.
 • Blazing Shot – strzelanie do wrogich celów.
 • Dragon Sprint – latanie przez jak największą liczbę pierścieni.
 • Sweep the Sheep – zbieranie jak największej ilości owiec.

Minigry zawierają cztery poziomy trudności. Każdy kolejny poziom minigry znajduje się na osobnym lądowisku – gracza prowadzi po nich odpowiedni wskaźnik. Po ukończeniu każdego z czterech typów treningu na danym poziomie gracz może przystąpić do turnieju, w czasie którego uczestniczy w pięciu rundach, a jego zadaniem jest zebranie jak największej liczby punktów. Rywalizuje tam z pozostałymi jeźdźcami. Turnieje to kolejno Wings of Berk, Meridian of Misery, Thor's Playground oraz Crown of the Alpha. W każdym turnieju pojawiają się następujące konkurencje:

 • Warrior Rally – wyścig przez pierścienie (trzykrotnie na różnych terenach),
 • Hot Shot – strzelanie do jak największej liczby celów,
 • Dragon Racewyścigi smoków polegające na zbieraniu owiec i przelatywaniu przez pierścienie wyznaczające trasę.

Po ukończeniu danym smokiem wszystkich turniejów gracz zdobywa dla niego barwy wyścigowe.

Poza uczestniczeniem w treningach i turniejach gracz ma możliwość wypełniania zadań nazywanych Stoick's Challenges. Polegają one na wykonywaniu danych czynności określoną ilość razy lub znalezieniu danej liczby przedmiotów.

W czasie swobodnego latania smokiem na całej wyspie można znaleźć różnego rodzaju obiekty, których odszukanie lub zebranie jest potrzebne do wypełnienia zadań.

 • Żetony – są to elementy przypisane do każdego z głównych smoków. Można na nie trafić tylko podczas latania konkretnym osobnikiem. Zebranie wszystkich 50 żetonów danego smoka pozwala ukończyć zadanie oraz odblokować jego specjalną umiejętność:
  • Szczerbatek – duże przyspieszenie,
  • Wichura – zwiększony zasięg celowania,
  • Sztukamięs – strzał rozszczepionym pociskiem,
  • Hakokieł – samozapłon aktywujący się przy bliskim kontakcie z innym jeźdźcem,
  • Wym i Jot – zwiększona siła ognia.
 • Owce – zwierzęta rozsiane po całym Berk. Po ich znalezieniu należy je złapać i przetransportować do stojącej za wioską zagrody. Na całym Berk jest ich 20. Schwytanie wszystkich pozwala ukończyć zadanie Baaaack to Berk!.
 • Lądowiska widokowe – od typowych lądowisk różnią się tym, że nie ma przy nich żadnej minigry, a po wylądowaniu na nich po raz pierwszy jeździec aktywnego smoka wypowiada krótką kwestię. Na całym Berk jest ich 10. Odnalezienie wszystkich pozwala ukończyć zadanie Check out the View.
 • Misy z żarem – po ich odnalezieniu należy zapalić w nich ogień. Na całym Berk jest ich 8. Zapalenie wszystkich pozwala ukończyć zadanie Light'em up.
 • Posągi wikingów – po ich odnalezieniu należy zapalić w nich ogień. Na całym Berk jest ich 8. Zapalenie wszystkich pozwala ukończyć zadanie Mouth on Fire.
 • Lodowe bryły – po ich odnalezieniu należy strzelić w nie, przekształcając je tym samym w rzeźby wikingów. Na całym Berk jest ich 8. Strzelenie we wszystkie pozwala ukończyć zadanie Ice Sculpting.
 • Jaskinie – na całym Berk znajduje się ich 7. Odnalezienie wszystkich i pokonanie ich bez uderzenia w żadną ze ścian pozwala ukończyć zadanie Cave Dweller.
 • Złoty Straszliwiec Straszliwy – smok, którego można spotkać w losowych miejscach na mapie mniej więcej od połowy rozgrywki. Aby go schwytać, wystarczy go dogonić, ale ze względu na zwinność i szybkość zwierzęcia nie jest to łatwe zadanie. Złapanie 15 oznacza wykonania zadania Golden Terrible Terror.

Dwa duety jeźdźca i smoka – Stoick i Czaszkochrup oraz Valka i Chmuroskok – nie są dostępne od początku gry. Aby odblokować Czaszkochrupa, należy wykonać zadanie Mouth of Fire, a następnie udać się do jednej z jaskiń w niższej części wyspy. Do odblokowania Chmuroskoka potrzebne jest wykonanie zadania Golden Terrible Terror, a potem udanie się w najwyższy punkt mapy i wygranie wyścigu w Burzochlastem.

Ciekawostki

 • Produkcja rozgrywa się kilka miesięcy przed akcją filmu Jak wytresować smoka 2.[1]
 • Gra posiada autozapis, który jest sygnalizowany szarą ikoną klasy uderzeniowej, pojawiającą się w prawym dolnym rogu ekranu.
 • W przypadku gry na konsolach Xbox 360 lub PlayStation 3 istnieje możliwość odblokowania Czaszkochrupa i Chmuroskoka poprzez przejście do hangaru i wciśnięcie następującej kobinacji strzałek: , , , , , , , .

Przypisy


Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.