FANDOM


 
Linia 3: Linia 3:
 
|ogień = wybuchający płomień
 
|ogień = wybuchający płomień
 
|tresura = tak
 
|tresura = tak
|cechy = smukłe rogi<br>kolczasta maczuga na ogonie<br>wydłużone ciało pokryte kolcami }}'''Humbanger''' (''brak polskiego tłumaczenia'') — hybryda będąca krzyżówką [[Szeptozgon]]a i [[Ostrykieł|Ostrykła]], po raz pierwszy i jedyny pojawiająca się w grze ''[[DreamWorks Dragons: Titan Uprising]]''.
+
|cechy = okrągła głowa<br>kolczasta maczuga na ogonie<br>wydłużone ciało pokryte kolcami }}'''Humbanger''' (''brak polskiego tłumaczenia'') — hybryda będąca krzyżówką [[Szeptozgon]]a i [[Ostrykieł|Ostrykła]], po raz pierwszy i jedyny pojawiająca się w grze ''[[DreamWorks Dragons: Titan Uprising]]''.
   
 
==Wygląd==
 
==Wygląd==
Linia 32: Linia 32:
 
==W grach==
 
==W grach==
 
===''[[DreamWorks Dragons: Titan Uprising]]''===
 
===''[[DreamWorks Dragons: Titan Uprising]]''===
Humbanger został wprowadzony w grze ''[[DreamWorks Dragons: Titan Uprising]]'' razem z innymi smoczymi hybrydami. Jedynym sposobem, w jaki gracz może go zdobyć, jest skrzyżowanie ze sobą Szeptozgona i Ostrykła.
+
Humbanger został wprowadzony w grze ''[[DreamWorks Dragons: Titan Uprising]]'' razem z innymi smoczymi hybrydami. Jedynym sposobem, w jaki gracz może go zdobyć, jest skrzyżowanie ze sobą [[Szeptozgon]]a i [[Ostrykieł|Ostrykła]].
 
==Galeria==
 
==Galeria==
 
<gallery position="center" orientation="portrait" spacing="small" widths="160">
 
<gallery position="center" orientation="portrait" spacing="small" widths="160">

Aktualna wersja na dzień 15:51, maj 23, 2020

Humbanger (brak polskiego tłumaczenia) — hybryda będąca krzyżówką Szeptozgona i Ostrykła, po raz pierwszy i jedyny pojawiająca się w grze DreamWorks Dragons: Titan Uprising.

WyglądEdytuj

Smok ten, jako hybryda dwóch gatunków o różnej anatomii, posiada cechy właściwe dla każdego z nich. Wyróżniają się one w poszczególnych częściach ciała zwierzęcia.

Ogólna budowa smoka jest wyraźnie zainspirowana anatomią Szeptozgona. Zwierzę ma małe skrzydła i niezwykle długi ogon. Łeb Humbangera przypomina w dużej mierze pysk Ostrykła, między innymi dzięki rogom, kształtowi linii uzębienia i rozłożeniu plam, jednak jest nieco bardziej zaokrąglony, niczym łeb Szeptozgona; pokrywają go także kolce charakteryzujące ten gatunek. Oczy smoka nie posiadają źrenic. Przy krępym tułowiu zwierzę ma parę krótkich, tylnych łap, których kształt jest inspirowany budową łap Ostrykła. Na końcu wydłużonego, pokrytego krótkimi kolcami ogona gada znajduje się kolczasta maczuga.

Siedlisko i dietaEdytuj

Według gry DreamWorks Dragons: Titan Uprising Humbanger zamieszkuje między innymi lasy wyspy Berk oraz mroźne tereny.

Dieta Humbangerów składa się głównie ze skał, jak u Szeptozgonów, a ich ulubioną przekąską są kamienie szlachetne, podobnie jak geody dla Ostrykłów. Nie wiadomo, czy – podobnie jak te ostatnie – mogą się żywić również rybami.

Zachowanie i tresuraEdytuj

Humbangery są zazwyczaj dosyć towarzyskie, jak Ostrykły, ale nie jest to reguła – niektórzy przedstawiciele tej hybrydy przejawiają wybuchowy temperament odziedziczony po drugim z przodków. Część z nich żyje w stadach podobnych do tych tworzonych przez niektóre Szeptozgony – przebywają na wspólnym terenie, jednak każdy osobnik trzyma się swojego fragmentu i starają się nie wchodzić sobie w drogę. Za pomocą potężnych szczęk często kopią za przekąskami, jakimi są kamienie szlachetne. Dzięki swojemu potężnemu, wybuchającemu ogniowi są też skutecznymi wojownikami.

Moce i umiejętnościEdytuj

OgieńEdytuj

Humbangery dysponują wybuchowymi płomieniami, których używają głównie w czasie walk.

KopanieEdytuj

Smoki te, podobnie jak Szeptozgony, potrafią kopać głęboko w ziemi, jednak zazwyczaj preferują przebywanie na powierzchni i dostawanie się do kolejnych warstw gruntu metodą "odkrywkową".

SłabościEdytuj

Symbol Osobny artykuł: Słabości smoków

Znani przedstawicieleEdytuj

Z gierEdytuj

DreamWorks Dragons: Titan UprisingEdytuj

W grachEdytuj

DreamWorks Dragons: Titan UprisingEdytuj

Humbanger został wprowadzony w grze DreamWorks Dragons: Titan Uprising razem z innymi smoczymi hybrydami. Jedynym sposobem, w jaki gracz może go zdobyć, jest skrzyżowanie ze sobą Szeptozgona i Ostrykła.

GaleriaEdytuj

Zobacz teżEdytuj

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class GruchotnikPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinMudrakerOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Krzyż Berk StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSkrillknapperThunderbottom
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.