Jak Wytresować Smoka Wiki
Jak Wytresować Smoka Wiki
Poprzedni odcinek
Sielskie wakacje
I co tu zrobić z Heatherą Następny odcinek
Potrójny cios
Artykuł

I co tu zrobić z Heatherą (ang. To Heather or Not to Heather) — siódmy odcinek trzeciej serii serialu Jeźdźców smoków: Na końcu świata.

Opis

Okazuje się, iż Śledzik utrzymuje kontakt z pewną tajemniczą osobą. Pozostali starają się dociec o co chodzi, a "dziewczyną Śledzika" okazuje się być Heathera.

Fabuła

Sączysmark wraz z Bliźniakami próbują złapać latającego w pobliżu Końca Świata smoka, a mianowicie Straszliwca. W międzyczasie Czkawka I Astrid przyłączają się do nich. Haddock pyta, co robią, gdy zwierzę, które doprowadziło ich wprost do chaty Śledzika, odlatuje. Mieczyk zauważa, iż chłopak dostaje niezwykle dużo Straszliwców z listami i był ciekaw, kto wysyłał pocztę. Śledzik zaskakuje przyjaciół wiadomością o tym, iż nadawczynią wiadomości jest nie kto inny, a Heathera. Pokazuje jeźdźcom beczkę pełną listów dziewczyny, a pozostali z niezwykłą chęcią chcą poznać ich zawartość.

Jeźdźcy są zaskoczeni tym, ile słowa kruczowłosej posiadają w sobie goryczy, lecz Śledzik szybko przypomina wszystkim, że dziewczyna była w nie za dobrym stanie po tym, co przeszła i że chce jej w jakiś sposób pomóc. Czkawka sugeruje zrobić z Heathery jedną ze smoczych jeźdźców, gdzie większość z grupy zgadza się na to z wyjątkiem Mieczyka, który sugeruje, iż dziewczyna jest zbyt niedoświadczona, by wstąpić w ich szeregi. Haddock podziela jego zdanie i sugeruje, by zaprosić Heatherę na kilka dni, a potem zdecydować, czy chcą ją w szeregach jeźdźców, czy też nie.

Następnego dnia kruczowłosa przybywa na Koniec Świata, gdzie jest witana niezwykle entuzjastycznie przez innych. Astrid pyta Heatherę, czemu nie wróciła z nimi wcześniej. Dziewczyna oznajmia, iż potrzebowała czasu i chwili samotności po ostatnim incydencie oraz obawy bycia siostrą Dagura i dzielonych z nim podobieństw. Astrid uspokaja ją, by po chwili dwójka zaczęła drażnić się między sobą o swoich zawirowaniach sercowych.

Nocą kruczowłosa kolację z mięsa jaka, ku uciesze pozostałych Jeźdźców. Jest ona jednak przerwana przez nadchodzącą migrację Zębaczy, gdzie Czkawka zachęca Heatherę, by się do nich przyłączyła. Dziewczyna twierdzi, że ona i Szpicruta (która zachowuje się wrogo wobec wszystkich smoków) będą ich tylko spowalniać. Jeźdźcy wyruszają, by pomóc Zębaczom, zostawiając z Heatherą jedynie Śledzika, by pokazał jej miejsce na chatę dziewczyny, gdyby miała ona pozostać na Końcu Świata. Kruczowłosa cieszy się z towarzystwa chłopaka i wzbudza jego zainteresowanie, gdy nagle oba ich smoki zaczynają walczyć. Oboje są zdezorientowani, gdyż Sztukamięs zwykle nie jest agresywna. Po chwili przybywa Czkawka, by ostrzec ich przed coraz większą ilością Śmiertników i, co więcej, Heathera w końcu, mimo wahania postanawia im pomóc.

Podręcznik23.JPG
Ta strona jest niekompletna!
Jeśli posiadasz czas, ochotę oraz wystarczająco dużo informacji, by rozwinąć artykuł, pomóż projektowi Wiki i rozbuduj go!

Najważniejsze wydarzenia

  • Heathera dołącza do Jeźdźców.
  • Szpicruta uczy się współpracy z innymi smokami.

Postacie

Ludzie

Smoki

Zobacz też