Artykuł

Icestorm Island (brak polskiego tłumaczenia) — jedna z lokalizacji pojawiających się w grze School of Dragons. Została wprowadzona wraz z rozszerzeniem Icestorm Island, którego fabuła skupia się właśnie na tytułowej wyspie.

Wygląd

W lokacji panuje noc polarna, a w trakcie jednego z zadań na niebie można dostrzec zorzę. Wyspa ma kształt wielkiej góry i jest niemal w całości skuta lodem, a jedynym wyjątkiem jest sam jej szczyt. Znajduje się tam niewielka polana z płytkim jeziorem i jaskinią, w której fabularnie gniazdują Szybkie Szpice.

Mapa wyspy

Na wyspie przy najmniejszej zatoce rozbite jest szkolne obozowisko, w którym można znaleźć stację World Map, ognisko oraz stół, służący Skulderowi jako miejsce badania znalezionych artefaktów. Jest tam także wejście do Ice Caves, gdzie można się dostać jedynie w ciepłych ubraniach otrzymanych w misji Frostbite-Free, a przy brzegu cumuje statek. Na prawo od obozu, znacznie wyżej, znajduje się dom Pleśniaka. Nieco dalej w morzu tkwi ogromny kamienny posąg wikinga. Po przeciwnej stronie lądu można natomiast znaleźć ruiny opuszczonego domu.

Na wyspie można spotkać Czkawkę ze Szczerbatkiem, Astrid i Skuldera, a także Pleśniaka z Grzybkiem.

W grach

School of Dragons

Icestorm Island pojawiła się w grze 24 kwietnia 2015 roku wraz z rozszerzeniem Icestorm Island. Gracz wykonuje na niej większość misji z dodatku, poznając losy wyspy i cywilizacji, która zamieszkiwała te tereny setki lat wcześniej. Poznaje też mieszkające tam Szybkie Szpice i Groncicle.

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.