FANDOM


Krzyż Berk
Nieoficjalne tłumaczenie! Tytuł artykułu nie posiada oficjalnego tłumaczenia w języku polskim.
Został przetłumaczony z języka oryginalnego przez autorów artykułu i zatwierdzony przez administrację.
Jęzoraptor (ang. Raptortongue) — gatunek smoka, który pojawia się jedynie w książkach Cressidy Cowell.

Wygląd

Smok ma dość dziwny kształt ciała. Pozbawiony jest szyi, zaś jego tułów oraz głowa są płaskie. Skrzydła mają trójkątny kształt i proste krawędzie. Dzięki nim smok może wzbić się w powietrze i dość szybko latać. Jego wielkość może osiągać wymiary dorosłego lwa. Barwa skóry może się zmieniać, najczęściej jest ona pomarańczowo-zielona. Wzdłuż grzbietu ciągnie się rząd haczykowatych szpikulców.

Zdolności

Charakterystyczną cechą tego gatunku jest jego zdolność do całkowitego spłaszczenia swojego ciała, dzięki czemu nawet dorosły osobnik może przecisnąć się w szczelinie między drzwiami a podłogą. Umożliwia to mocne łączenie żeber w klatce piersiowej.

Prócz tego, smok należy do rodzaju kameleonów, bowiem barwa jego skóry potrafi się zmieniać w zależności od otoczenia. Jęzoraptory cechuje także niezwykłe spryt.

Historia

Stado Jęzoraptorów zostało wysłane przez Norberta Szajbusa w powieści How to Ride a Dragon's Storm, by schwytać Czkawkę, Śledzika oraz Kamikazię biorących udział w Międzyplemiennych Zawodach Pływackich, na statek o nazwie Amerykańskie Marzenie 2. Smoki są tajną bronią Bebecha Morderczego, co wynika z faktu, iż zostały znalezione w Morderczych Górach.

Ciekawostki

  • Gatunek nie został dokładnie poznany, bowiem smoki te są dość nieśmiałe oraz niezwykle sprytne oraz płochliwe.
  • Zamieszkuje wąwozy, między innymi Morderczych Gór oraz Grzmotu Thora.

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.