FANDOM


Jajo Oszołomostracha - pojawia się w finałowym odcinku serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata. Jest to niewyklute jeszcze pisklę tego ogromnego smoka, które obecnie najprawdopodobniej znajduje się w posiadaniu Valki.

Historia

Jajko na początku znajduje się pod opieką Oszołomostracha zamieszkującego podziemną jaskinię Wyspy Berserków. Gdy ciągnąca się od wielu miesięcy walka pomiędzy Jeźdźcami a Łowcami dobiegała końca, a obie strony zdołały odczytać ze Smoczego Oka tajemnicę Króla Smoków - czyli właśnie Oszołomostracha - mniej więcej w tym samym czasie zjawiają się na Wyspie. Jako pierwsi do lodowej jaskini trafiają Krogan z Johannem oraz towarzyszącymi im strażnikami, później do starcia z nimi stają Czkawka i Szczerbatek.

Okazuje się, że w lodowej jaskini znajduje się jajo. Czkawka, pragnąc uchronić je przed przejęciem przez Łowców, podejmuje walkę z Kroganem, a następnie Johannem. W ucieczce przed nieprzyjaciółmi Czkawka spada w przepaść, jednak udaje mu się zawiesić na lodowej ścianie i powoli wspiąć ku górze. Podczas gdy Krogan wykrada jajo i ucieka z jaskini, a Szczerbatek podejmuje za nim pościg, rozlega się ostatnia walka między Czkawką a Johannem. Z pomocą chłopakowi przychodzi Oszołomostrach, który dwukrotnie wyłania się na chwilę z jaskini i zionie na Johanna lodowym oddechem.

Jajo oszołomka valka

Valka przejmuje jajo

Czyni to zza pleców Czkawki, przez co chłopak, choć świadom jego obecności, nie jest w stanie go zobaczyć. Johann zostaje zamrożony, a jajo trafia w ręce Czkawki. Za pośrednictwem kolejnych kilku osób trafia do Valki.

Dalsze losy jaja pozostają nieznane.

Galeria

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.