FANDOM


(Zmiany w opisie)
(Nie pokazano 44 wersji utworzonych przez 25 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
 
{{Odcinek
 
{{Odcinek
|numer odcinka = 07
+
| nazwa = Jak sobie wybrać smoka
|tytuł oryginału = ''[http://howtotrainyourdragon.wikia.com/wiki/How_To_Pick_Your_Dragon How to Pick Your Dragon]''
+
| foto = Tornado4.png
|poprzedni odcinek ='' [[Albrecht i łupieżcy]]''
+
| premiera PL = 25 kwietnia 2013
|następny odcinek = ''[[Krótka historia pewnego portretu]]''|data premiery ANG = 03.10.2012
+
| premiera USA = 3 października 2012
|Data premiery PL = 25.04.2013}}
+
| oryginalnie = How to Pick Your Dragon
+
| sezon = ''[[Jeźdźcy smoków (sezon)|Jeźdźcy smoków]]''
'''''Jak sobie wybrać smoka'''''- tytuł siódmego odcinka serialu [[Jeźdźcy Smoków]], emitowanego przez stację [http://cartoonnetwork.pl Cartoon Network].
+
| odcinek = 7
  +
| odcinek ogólnie = 7
  +
| scenariusz = Art Brown<br/>Douglas Sloan
  +
| reżyseria = [[Louie del Carmen]]<br/>[[Joe Sichta]]
  +
| poprzedni = [[Albrecht i Łupieżcy]]
  +
| następny = [[Krótka historia pewnego portretu]]
  +
}}'''Jak sobie wybrać smoka''' (ang. ''How to Pick Your Dragon'') — siódmy odcinek serialu ''[[Jeźdźcy smoków]]''. Jego premiera odbyła się 3 października 2012 roku w USA i 25 kwietnia 2013 roku w Polsce na kanale Cartoon Network.
  +
==Opis==
  +
''Czkawka przekonuje Stoicka, by wytresował smoka. Jednak wodzowi żaden z gatunków nie odpowiada, dlatego wykorzystuje i męczy Szczerbatka. Syn nie chce, by jego ojciec latał na jego smoku. Wkrótce muszą interweniować, bo statki Wandali niszczy tajemnicza bestia z otchłani morza.''
 
==Fabuła==
 
==Fabuła==
{{Spoiler}}
+
Gdy łodzie rybackie ponownie zostały zniszczone przez tajemniczą bestię, [[Stoick Ważki]] dochodzi do wniosku, że jako wódz powinien mieć własnego smoka, by patrolować okolice. Początkowo namawia [[Czkawka|syna]], by ten uczył go jeździć na [[Szczerbatek|Szczerbatku]], jednak [[Nocna Furia]] szybko ma dość rządzącego się wikinga i odmawia dalszej współpracy. Stoick postanawia znaleźć nowego smoka, równie dobrego co Szczerbatek. [[Astrid]], [[Sączysmark]], [[Mieczyk]], [[Szpadka]] i [[Śledzik]] pokazują mu zalety swoich smoków, jednak wódz nie może się na żadnego zdecydować.
[[Stoik Ważki]] dochodzi do wniosku, że jako wódz powinien mieć własnego smoka. Początkowo namawia [[Czkawka|Czkawkę]], by ten uczył ojca jeździć na [[Szczerbatek|Szczerbatku]], jednak [[Nocna Furia]] szybko staje się zmęczona i odmawia dalszej współpracy. Stoik poszukuje smoka równie dobrego, jak Szczerbatek, jednak nie może się na żadnego zdecydować.
+
  +
W pewnym momencie do Stoicka ponownie dociera wieść, że statek, którym wypłynięto na połów ryb, został zaatakowany. Wódz wraz z Czkawką wsiadają na Szczerbatka i lecą na wskazane miejsce. Odrywają, że spustoszenie na wodach sieje [[Gromogrzmot]], groźny morski smok. Po walce z nim Stoick już wie, że jest to smok, którego poszukuje, więc łapie go i zabiera do [[Smocza Akademia|Smoczej Akademii]].
  +
  +
Z pomocą Czkawki mężczyzna próbuje oswoić Gromogrzmota, lecz bez skutku, gdyż okazuje się, wódz nie rozumie, jak tresować smoki bez użycia siły, a także nie potrafi zaufać smokowi. Niedługo później bestia ucieka, a Stoick za wszelką cenę postanawia go odnaleźć. Znajduje go w jaskini, gdzie odkrywa, że kradł on [[ryba|ryby]] dla swojego rannego przyjaciela. Smoka zaczynają atakować [[dzik]]i, które Stoick pomaga odpędzić i w końcu udaje mu się oswoić wodnego gada, którego później nazywa [[Thornado]].
  +
  +
==Najważniejsze wydarzenia==
  +
*[[Gromogrzmot]] pojawia się po raz pierwszy;
  +
*[[Stoick]] zaprzyjaźnia się z [[Gromogrzmot]]em, którego nazywa [[Thornado]].
  +
  +
==Postacie==
  +
===Ludzie===
  +
*[[Czkawka]]
  +
*[[Astrid]]
  +
*[[Szpadka]]
  +
*[[Mieczyk]]
  +
*[[Sączysmark]]
  +
*[[Śledzik]]
  +
*[[Stoick Ważki|Stoick]]
  +
*[[Pyskacz]]
  +
*[[Gruby]]
  +
*[[Wiadro]]
  +
===Smoki===
  +
*[[Szczerbatek]] ([[Nocna Furia]])
  +
*[[Wichura]] ([[Śmiertnik Zębacz]])
  +
*[[Jot i Wym]] ([[Zębiróg Zamkogłowy]])
  +
*[[Hakokieł]] ([[Koszmar Ponocnik]])
  +
*[[Sztukamięs]] ([[Gronkiel]])
  +
*[[Gromogrzmot]] ([[Thornado]]; debiut)
  +
*[[Whirlwing]]
   
W pewnym momencie do Stoika dociera wieść, że statek, którym wypłynięto na połów ryb, został zaatakowany przez tajemniczą bestię. Stoik wraz z Czkawką wsiadają na Szczerbatka i lecą na wskazane miejsce. Odkrywają, że z głębi oceanu wynurzył się [[Gromogrzmot]], groźny morski smok. Stoik już wie, że jest to smok, którego poszukuje. Z pomocą Czkawki i początkowo w wielkich trudach, udaje mu się w końcu oswoić Gromogrzmota, którego nazywa [[Thornado]].
+
==Ciekawostki==
  +
*W tym odcinku [[Pyskacz]] wspomina [[Albrecht]]a.
  +
*Okazuje się, że Stoick często nie słucha Czkawki.
  +
*W tym odcinku Czkawka ironicznie mówi o ojcu, że ten waży 200 kg.
   
{{Spoiler-end}}
+
==Link do odcinka==
  +
*[http://www.kreskoweczki.pl/kreskowka/61029/jezdzcy-smokow_7-jak-sobie-wybrac-smoka/ Jak sobie wybrać smoka] (kreskoweczki.pl)
  +
*[http://www.baje.pl/movie/71225/Je%C5%BAd%C5%BAcy+Smok%C3%B3w/Jak+Sobie+Wybra%C4%87+Smoka%3F Jak sobie wybrać smoka] (baje.pl)
  +
* [http://www.cda.pl/video/134685e3/7-Jak-sobie-wybrac-smoka Jak sobie wybrać smoka] (cda.pl)
   
<gallery>
+
==Zobacz też==
Tornado5.JPG
+
{{odcinki}}[[it:A ognuno il suo drago]]
Tornado4.png
+
[[en:How to Pick Your Dragon]]
Tornado3.png
+
[[es:Cómo Elegir a tu Dragón]]
Tornado.JPG
+
[[de:Ein Drache für Haudrauf]]
jakwybracsmoka1.png
+
[[Kategoria:Jeźdźcy smoków]]
jakwybracsmoka2.png
+
[[Kategoria:Odcinki]]
jakwybracsmoka3.png
 
jakwybracsmoka4.png
 
Stolikwielki3.JPG
 
Gromogrzmot 1.gif
 
Gromogrzmot 1 (2).gif
 
Gromogrzmot.gif
 
</gallery>
 
[[Kategoria:Sezon 1]]
 
[[Kategoria:Jeźdźcy Smoków]]
 

Wersja z 19:15, sie 8, 2019

Poprzedni odcinek
Albrecht i Łupieżcy
Jak sobie wybrać smoka Następny odcinek
Krótka historia pewnego portretu
Artykuł
Jak sobie wybrać smoka (ang. How to Pick Your Dragon) — siódmy odcinek serialu Jeźdźcy smoków. Jego premiera odbyła się 3 października 2012 roku w USA i 25 kwietnia 2013 roku w Polsce na kanale Cartoon Network.

Opis

Czkawka przekonuje Stoicka, by wytresował smoka. Jednak wodzowi żaden z gatunków nie odpowiada, dlatego wykorzystuje i męczy Szczerbatka. Syn nie chce, by jego ojciec latał na jego smoku. Wkrótce muszą interweniować, bo statki Wandali niszczy tajemnicza bestia z otchłani morza.

Fabuła

Gdy łodzie rybackie ponownie zostały zniszczone przez tajemniczą bestię, Stoick Ważki dochodzi do wniosku, że jako wódz powinien mieć własnego smoka, by patrolować okolice. Początkowo namawia syna, by ten uczył go jeździć na Szczerbatku, jednak Nocna Furia szybko ma dość rządzącego się wikinga i odmawia dalszej współpracy. Stoick postanawia znaleźć nowego smoka, równie dobrego co Szczerbatek. Astrid, Sączysmark, Mieczyk, Szpadka i Śledzik pokazują mu zalety swoich smoków, jednak wódz nie może się na żadnego zdecydować.

W pewnym momencie do Stoicka ponownie dociera wieść, że statek, którym wypłynięto na połów ryb, został zaatakowany. Wódz wraz z Czkawką wsiadają na Szczerbatka i lecą na wskazane miejsce. Odrywają, że spustoszenie na wodach sieje Gromogrzmot, groźny morski smok. Po walce z nim Stoick już wie, że jest to smok, którego poszukuje, więc łapie go i zabiera do Smoczej Akademii.

Z pomocą Czkawki mężczyzna próbuje oswoić Gromogrzmota, lecz bez skutku, gdyż okazuje się, wódz nie rozumie, jak tresować smoki bez użycia siły, a także nie potrafi zaufać smokowi. Niedługo później bestia ucieka, a Stoick za wszelką cenę postanawia go odnaleźć. Znajduje go w jaskini, gdzie odkrywa, że kradł on ryby dla swojego rannego przyjaciela. Smoka zaczynają atakować dziki, które Stoick pomaga odpędzić i w końcu udaje mu się oswoić wodnego gada, którego później nazywa Thornado.

Najważniejsze wydarzenia

Postacie

Ludzie

Smoki

Ciekawostki

  • W tym odcinku Pyskacz wspomina Albrechta.
  • Okazuje się, że Stoick często nie słucha Czkawki.
  • W tym odcinku Czkawka ironicznie mówi o ojcu, że ten waży 200 kg.

Link do odcinka

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.