(Zmiany w opisie)
Znacznik: VisualEditor
(Nie pokazano 26 wersji utworzonych przez jednego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
 
{{Odcinek
{{Szablon:Odnośnik do odcinków|[http://www.kreskoweczki.pl/jezdzcy-smokow/ Link] do odcinka}}
 
  +
| nazwa = Jak sobie wybrać smoka
 
| foto = Tornado4.png
  +
| premiera PL = 25 kwietnia 2013
  +
| premiera USA = 3 października 2012
  +
| oryginalnie = How to Pick Your Dragon
  +
| sezon = ''[[Jeźdźcy smoków (sezon)|Jeźdźcy smoków]]''
  +
| odcinek = 7
  +
| odcinek ogólnie = 7
  +
| scenariusz = Art Brown<br/>Douglas Sloan
  +
| reżyseria = [[Louie del Carmen]]<br/>[[Joe Sichta]]
 
| poprzedni = [[Albrecht i Łupieżcy]]
 
| następny = [[Krótka historia pewnego portretu]]
  +
}}'''Jak sobie wybrać smoka''' (ang. ''How to Pick Your Dragon'') — siódmy odcinek serialu ''[[Jeźdźcy smoków]]''. Jego premiera odbyła się 3 października 2012 roku w USA i 25 kwietnia 2013 roku w Polsce na kanale Cartoon Network.
  +
==Opis==
  +
''Czkawka przekonuje Stoicka, by wytresował smoka. Jednak wodzowi żaden z gatunków nie odpowiada, dlatego wykorzystuje i męczy Szczerbatka. Syn nie chce, by jego ojciec latał na jego smoku. Wkrótce muszą interweniować, bo statki Wandali niszczy tajemnicza bestia z otchłani morza.''
 
==Fabuła==
 
Gdy łodzie rybackie ponownie zostały zniszczone przez tajemniczą bestię, [[Stoick Ważki]] dochodzi do wniosku, że jako wódz powinien mieć własnego smoka, by patrolować okolice. Początkowo namawia [[Czkawka|syna]], by ten uczył go jeździć na [[Szczerbatek|Szczerbatku]], jednak [[Nocna Furia]] szybko ma dość rządzącego się wikinga i odmawia dalszej współpracy. Stoick postanawia znaleźć nowego smoka, równie dobrego co Szczerbatek. [[Astrid]], [[Sączysmark]], [[Mieczyk]], [[Szpadka]] i [[Śledzik]] pokazują mu zalety swoich smoków, jednak wódz nie może się na żadnego zdecydować.
   
  +
W pewnym momencie do Stoicka ponownie dociera wieść, że statek, którym wypłynięto na połów ryb, został zaatakowany. Wódz wraz z Czkawką wsiadają na Szczerbatka i lecą na wskazane miejsce. Odrywają, że spustoszenie na wodach sieje [[Gromogrzmot]], groźny morski smok. Po walce z nim Stoick już wie, że jest to smok, którego poszukuje, więc łapie go i zabiera do [[Smocza Akademia|Smoczej Akademii]].
   
  +
Z pomocą Czkawki mężczyzna próbuje oswoić Gromogrzmota, lecz bez skutku, gdyż okazuje się, wódz nie rozumie, jak tresować smoki bez użycia siły, a także nie potrafi zaufać smokowi. Niedługo później bestia ucieka, a Stoick za wszelką cenę postanawia go odnaleźć. Znajduje go w jaskini, gdzie odkrywa, że kradł on [[ryba|ryby]] dla swojego rannego przyjaciela. Smoka zaczynają atakować [[dzik]]i, które Stoick pomaga odpędzić i w końcu udaje mu się oswoić wodnego gada, którego później nazywa [[Thornado]].
<tabber>Opis=
 
{{Odcinek
 
|numer odcinka = 07
 
|tytuł oryginału = ''[http://howtotrainyourdragon.wikia.com/wiki/How_To_Pick_Your_Dragon How to Pick Your Dragon]''
 
|poprzedni odcinek ='' [[Albrecht i łupieżcy]]''
 
|następny odcinek = ''[[Krótka historia pewnego portretu]]''|data premiery ANG = 03.10.2012
 
|Data premiery PL = 25.04.2013}}'''''Jak sobie wybrać smoka'''''<span style="font-size:14px;"> - tytuł siódmego odcinka serialu </span>[[Jeźdźcy Smoków]]<span style="font-size:14px;">, emitowanego przez stację </span>[http://cartoonnetwork.pl Cartoon Network]<span style="font-size:14px;">.</span>
 
==Cytaty==
 
{{Szablon:Cytat|Ojciec oczywiście dalej działa po swojemu, Szczerbatek pokazał mu jednak że prawdziwy wiking i prawdziwy smok, mogą się dogadać| [[Czkawka]]}}
 
   
  +
==Najważniejsze wydarzenia==
==Fabuła==
 
  +
*[[Gromogrzmot]] pojawia się po raz pierwszy;
{{Spoiler}}
 
  +
*[[Stoick]] zaprzyjaźnia się z [[Gromogrzmot]]em, którego nazywa [[Thornado]].
[[Stoik Ważki]] dochodzi do wniosku, że jako wódz powinien mieć własnego [[Smoki|smoka]]. Początkowo namawia [[Czkawka|Czkawkę]], by ten uczył go jeździć na [[Szczerbatek|Szczerbatku]], jednak [[Nocna Furia]] szybko staje się zmęczona i odmawia dalszej współpracy. Stoik poszukuje smoka równie dobrego, jak Szczerbatek. Jeźdźcy pokazują mu zalety swoich smoków, jednak wódz nie może się na żadnego zdecydować.
 
  +
  +
==Postacie==
  +
===Ludzie===
  +
*[[Czkawka]]
  +
*[[Astrid]]
  +
*[[Szpadka]]
  +
*[[Mieczyk]]
  +
*[[Sączysmark]]
  +
*[[Śledzik]]
  +
*[[Stoick Ważki|Stoick]]
  +
*[[Pyskacz]]
  +
*[[Gruby]]
  +
*[[Wiadro]]
  +
===Smoki===
  +
*[[Szczerbatek]] ([[Nocna Furia]])
  +
*[[Wichura]] ([[Śmiertnik Zębacz]])
  +
*[[Jot i Wym]] ([[Zębiróg Zamkogłowy]])
  +
*[[Hakokieł]] ([[Koszmar Ponocnik]])
  +
*[[Sztukamięs]] ([[Gronkiel]])
  +
*[[Gromogrzmot]] ([[Thornado]]; debiut)
  +
*[[Whirlwing]]
  +
  +
==Ciekawostki==
  +
*W tym odcinku [[Pyskacz]] wspomina [[Albrecht]]a.
  +
*Okazuje się, że Stoick często nie słucha Czkawki.
  +
*W tym odcinku Czkawka ironicznie mówi o ojcu, że ten waży 200 kg.
   
  +
==Link do odcinka==
W pewnym momencie do Stoika dociera wieść, że statek którym wypłynięto na połów [[Ryba|ryb]], został zaatakowany przez tajemniczą bestię. Stoik wraz z Czkawką wsiadają na Szczerbatka i lecą na wskazane miejsce. Odkrywają, że z głębi oceanu wynurzył się [[Gromogrzmot]], groźny morski smok. Po walce z nim Stoik już wie, że jest to smok, którego poszukuje. Zakładają mu kaganiec, żeby nie atakował. Z pomocą Czkawki, wódz próbuje go oswoić, lecz bez skutku, ponieważ wódz nie rozumie jak tresować smoki bez użycia siły i nie może zaufać smokowi (a smok jemu). Niedługo później smok ucieka. Gdy Stoik go znajduje okazuje się, że kradł ryby dla swojego rannego towarzysza. Smoka zaczynają atakować dziki, które Stoik pomaga odpędzić i <span style="font-size:14px;line-height:22px;">w końcu</span><span style="font-size:14px;line-height:22px;"> </span><span style="font-size:14px;line-height:22px;">udaje mu się oswoić Gromogrzmota, którego później nazywa </span>[[Thornado]]<span style="font-size:14px;line-height:22px;">.</span>
 
  +
*[http://www.kreskoweczki.pl/kreskowka/61029/jezdzcy-smokow_7-jak-sobie-wybrac-smoka/ Jak sobie wybrać smoka] (kreskoweczki.pl)
  +
*[http://www.baje.pl/movie/71225/Je%C5%BAd%C5%BAcy+Smok%C3%B3w/Jak+Sobie+Wybra%C4%87+Smoka%3F Jak sobie wybrać smoka] (baje.pl)
  +
* [http://www.cda.pl/video/134685e3/7-Jak-sobie-wybrac-smoka Jak sobie wybrać smoka] (cda.pl)
   
  +
==Zobacz też==
{{Spoiler-end}}
 
  +
{{odcinki}}[[it:A ognuno il suo drago]]
|-|Galeria=
 
  +
[[en:How to Pick Your Dragon]]
<gallery position="center" bordercolor="transparent" spacing="small">
 
  +
[[es:Cómo Elegir a tu Dragón]]
Tornado5.JPG
 
  +
[[de:Ein Drache für Haudrauf]]
Tornado4.png
 
 
[[Kategoria:Jeźdźcy smoków]]
Tornado3.png
 
Tornado.JPG
 
Stoick 3.png
 
jakwybracsmoka1.png
 
jakwybracsmoka2.png
 
jakwybracsmoka3.png
 
jakwybracsmoka4.png
 
Stolikwielki3.JPG
 
Gromogrzmot 1.gif
 
Gromogrzmot 1 (2).gif
 
</gallery>
 
[[Kategoria:Sezon 1]]
 
[[Kategoria:Jeźdźcy Smoków]]
 
 
[[Kategoria:Odcinki]]
 
[[Kategoria:Odcinki]]

Wersja z 19:15, 8 sie 2019

Poprzedni odcinek
Albrecht i Łupieżcy
Jak sobie wybrać smoka Następny odcinek
Krótka historia pewnego portretu
Artykuł

Jak sobie wybrać smoka (ang. How to Pick Your Dragon) — siódmy odcinek serialu Jeźdźcy smoków. Jego premiera odbyła się 3 października 2012 roku w USA i 25 kwietnia 2013 roku w Polsce na kanale Cartoon Network.

Opis

Czkawka przekonuje Stoicka, by wytresował smoka. Jednak wodzowi żaden z gatunków nie odpowiada, dlatego wykorzystuje i męczy Szczerbatka. Syn nie chce, by jego ojciec latał na jego smoku. Wkrótce muszą interweniować, bo statki Wandali niszczy tajemnicza bestia z otchłani morza.

Fabuła

Gdy łodzie rybackie ponownie zostały zniszczone przez tajemniczą bestię, Stoick Ważki dochodzi do wniosku, że jako wódz powinien mieć własnego smoka, by patrolować okolice. Początkowo namawia syna, by ten uczył go jeździć na Szczerbatku, jednak Nocna Furia szybko ma dość rządzącego się wikinga i odmawia dalszej współpracy. Stoick postanawia znaleźć nowego smoka, równie dobrego co Szczerbatek. Astrid, Sączysmark, Mieczyk, Szpadka i Śledzik pokazują mu zalety swoich smoków, jednak wódz nie może się na żadnego zdecydować.

W pewnym momencie do Stoicka ponownie dociera wieść, że statek, którym wypłynięto na połów ryb, został zaatakowany. Wódz wraz z Czkawką wsiadają na Szczerbatka i lecą na wskazane miejsce. Odrywają, że spustoszenie na wodach sieje Gromogrzmot, groźny morski smok. Po walce z nim Stoick już wie, że jest to smok, którego poszukuje, więc łapie go i zabiera do Smoczej Akademii.

Z pomocą Czkawki mężczyzna próbuje oswoić Gromogrzmota, lecz bez skutku, gdyż okazuje się, wódz nie rozumie, jak tresować smoki bez użycia siły, a także nie potrafi zaufać smokowi. Niedługo później bestia ucieka, a Stoick za wszelką cenę postanawia go odnaleźć. Znajduje go w jaskini, gdzie odkrywa, że kradł on ryby dla swojego rannego przyjaciela. Smoka zaczynają atakować dziki, które Stoick pomaga odpędzić i w końcu udaje mu się oswoić wodnego gada, którego później nazywa Thornado.

Najważniejsze wydarzenia

Postacie

Ludzie

Smoki

Ciekawostki

  • W tym odcinku Pyskacz wspomina Albrechta.
  • Okazuje się, że Stoick często nie słucha Czkawki.
  • W tym odcinku Czkawka ironicznie mówi o ojcu, że ten waży 200 kg.

Link do odcinka

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.