FANDOM


Szablon:Odnośnik do odcinkówArtykuł
Jak sobie wybrać smoka - tytuł siódmego odcinka serialu Jeźdźcy Smoków, emitowanego przez stację Cartoon Network.

Cytaty

Ojciec oczywiście dalej działa po swojemu, Szczerbatek pokazał mu jednak że prawdziwy wiking i prawdziwy smok, mogą się dogadać

Czkawka

Fabuła

Trailer44
UWAGA NA SPOILERY!
Poniższe treści mogą zdradzać fabułę krótkometrażówki "Jak wytresować smoka: Święta w domu".
Czytasz na własne ryzyko!

Stoik Ważki dochodzi do wniosku, że jako wódz powinien mieć własnego smoka. Początkowo namawia Czkawkę, by ten uczył go jeździć na Szczerbatku, jednak Nocna Furia szybko staje się zmęczona i odmawia dalszej współpracy. Stoik poszukuje smoka równie dobrego, jak Szczerbatek. Jeźdźcy pokazują mu zalety swoich smoków, jednak wódz nie może się na żadnego zdecydować.

W pewnym momencie do Stoika dociera wieść, że statek którym wypłynięto na połów ryb, został zaatakowany przez tajemniczą bestię. Stoik wraz z Czkawką wsiadają na Szczerbatka i lecą na wskazane miejsce. Odkrywają, że z głębi oceanu wynurzył się Gromogrzmot, groźny morski smok. Po walce z nim Stoik już wie, że jest to smok, którego poszukuje. Zakładają mu kaganiec, żeby nie atakował. Z pomocą Czkawki, wódz próbuje go oswoić, lecz bez skutku, ponieważ wódz nie rozumie jak tresować smoki bez użycia siły i nie może zaufać smokowi (a smok jemu). Niedługo później smok ucieka. Gdy Stoik go znajduje okazuje się, że kradł ryby dla swojego rannego towarzysza. Smoka zaczynają atakować dziki, które Stoik pomaga odpędzić i w końcu udaje mu się oswoić Gromogrzmota, którego później nazywa Thornado.

Szablon:Spoiler-end

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.