FANDOM


Tłuczek książka

Okładka książki Jak wytresować sobie smoka (I wydanie książki)

Jak wytresować smoka (ang. How to Train Your Dragon), w poprzednim tłumaczeniu Jak wytresować sobie smoka — książka autorstwa profesora Tłuczka z wydawnictwa Topornego sp.z.o.o., jednocześnie stanowiąca kompendium wiedzy wikingów na temat tresowania i zajmowania się smokami.

Wygląd

Książka Jak wytresować smoka oprawiona jest w niezwykle grubą oraz bogato zdobioną okładkę, na której widnieją złote klamry i obicia. Jakiś skryba pracowicie ozdobił ją wymyślnymi, złotymi literami.Wygląda naprawdę bardzo obiecująco.

Na pierwszej stronie znajduje się notka od Profesora Tłuczka, w której pisze, że tą książkę dedykuje swojej mamusi.

Na następnych stronach zapisywane są wypożyczenia i groźby od Szkaradnego Bibliotekarza z Biblioteki Publicznej Zakutych Pał. Jeśli ktoś książki nie odda Bibliotekarz BARDZO SIĘ WKURZY. A także informacje na temat autora, kod paskowy i cena (1 chudy kurczak i 20 ostryg). Treść książki brzmi:

Jedyny, niezawodny sposób, by wytresować smoka to... WRZESZCZEĆ NA NIEGO! (Im głośniej, tym lepiej.) KONIEC
Na tylnej okładce jest streszczenie:
A jak TY byś wytresował smoka? Odpowiedź na WSZYSTKIE swoje pytania znajdziesz w tej zabawnej, przystępnej książce Profesora Tłuczka. Stosując jego proste rady wkrótce staniesz się bohaterem, który zawsze chciałeś być...

Oraz pochlebne recenzje:

Ta książka odmieniła moje życie.

— "Kalmar Straszliwy"


Genialna książka.

— "Zakute Nowiny"

Nikt nie wrzeszczy tak, jak Profesor Tłuczek. jego napisana z dużym wyczuciem, oparta na rzetelnych badaniach książka zawierza wszelkie informacje, których potrzebuje czytelnik, by zamienić swojego smoka w potulne kociątko.

— "Tygodnik Chuligański"

Tłuczek to geniusz.

— "Głos Wikingów"

Historia

Jak wytresować sobie smoka profesora Tłuczka przez większość czasu znajdywała się w Bibliotece Publicznej Zakutych Pał. Była jedyną książką, która kiedykolwiek została przeczytana przez Kudłatych Chuliganów.

Jako że książka ta potrzebna jest do Smoczej Inicjacji, Pyskaczowi Gburowi udało się ukraść ją, mimo że była pilnowana przez Szkaradnego Bibliotekarza.

Po przeczytaniu książki, Czkawka był rozczarowany, że nie mógł znaleźć w niej dobrego sposobu na wytresowanie swojego smoka, którego nazwał Osesek

Po pokonaniu Zielonej i Fioletowej Śmierci, Słoick Wielgi napisał list do Profesora Tłuczka z reklamacją. Wskazywało to, że wódź był naprawdę wściekły, bo zawsze unikał pisania listów. Brzmiał on: 

"Wyspa Głuplandia, Średniowiecze.

Drogi Profesorze Tłuczek. Piszę, by się naskarrzyć na Pańsko ksąrzkę Jak wytresować sobie smoga. Próbował Pan sam kiedy wrzeszczeć na takiego Morskiego Potwora? Przyjeć Pan na Głuplandię, to panu pokarzę o co mi chodzi.

Z wyrazami nieszacunku, Słoick Wielgi."

Kolejny tom

Kiedy profesor Tłuczek odebrał list od Słoicka Wielgiego, dotyczący bardzo ograniczonej i niezbyt prawdziwej treści tej książki, zapowiedział wydanie drugiego tomu swojego dzieła. Jej treść byłaby wzbogacona o słowo GŁOŚNO

Ciekawostki

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.