Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Sezony serialu Jeźdźcy smoków
Sezon 1
Rob ang.png
Jeźdźcy smoków
Sezon 2
Defenders logo.png
Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk
Sezony 3-8
Jeźdźcy smoków na końcu świata logo netflix.png
Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata (ang. DreamWorks Dragons: Race to the Edge) — trzeci sezon serialu Jeźdźcy smoków, poświęcony bohaterom znanym z serii Jak wytresować smoka, produkowany przez studio DreamWorks. Zgodnie z początkowym zamysłem, serial miał liczyć cztery serie po 13 odcinków, jednak ze względu na duży sukces serialu powstały kolejne dwie serie.[1] Dlatego właśnie Jeźdźcy smoków: Na końcu świata składa się w sumie z sześciu serii.

Premiera oryginalnych odcinków odbywała się co kilka miesięcy w serwisie Netflix; daty premier poszczególnych serii odgórnie znane były tylko orientacyjnie i na kilka tygodni wcześniej były ogłaszane przez sam serwis. Pierwsza seria, składająca się z 13 odcinków, została udostępniona 26 czerwca 2015 roku, a każda kolejna była publikowana przez Netflix co około pół roku. Szósta, ostatnia seria, kończąca zarówno sezon Jeźdźcy smoków: Na końcu świata, jak i cały serial Jeźdźcy smoków, miała premierę 16 lutego 2018 roku.

Oryginalny tytuł serialu, zawierający w sobie słowo "Edge", wziął się od nazwy jednej z lokalizacji, która została odkryta w tym sezonie - Koniec Świata (w oryginale Dragon's Edge).

Fabuła

Ogólny zarys fabuły

Akcja serialu rozgrywa się między fabułą pierwszej i drugiej części filmu, a ściślej mówiąc, około roku przed wydarzeniami z Jak wytresować smoka 2.

Pokazane jest zacieśnienie relacji między Czkawką a jego ojcem - Stoickiem Ważkim, a także proces odnajdywania się syna wodza wśród rówieśników. Pojawiają się wątki miłosne, między innymi między Czkawką a Astrid. Prócz tego, poznajemy historię wytresowania Czaszkochrupa przez Stoicka, a także Marudy przez Pyskacza.

Elementem obecnym we wszystkich sezonach i odcinkach jest konfrontacja smoczych jeźdźców z licznymi nieprzyjaciółmi, których głównym celem jest zazwyczaj chęć panowania nad smokami bądź doprowadzenia do ich całkowitej zagłady. Równolegle, jeźdźcy poznają również sojuszników, z którymi zjednoczą się w walce z wrogiem.

Seria 1

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Jeźdźcy smoków: Na końcu świata (seria 1)

Dragonsracetotheedge.jpg

Przełomowym przedmiotem w historii jeźdźców okazuje się Smocze Oko (które zostaje znalezione już w pierwszym odcinku podczas poszukiwań Dagura Szalonego, zbiegłego z więzienia), dzięki któremu bohaterowie odkrywają nowe lądy i nowe gatunki smoków. Przedmiot jest więc niezwykle ważny i przydatny, lecz jednocześnie niebezpieczny w niepowołanych rękach.

Jeźdźcy smoków zakładają swoją siedzibę na wyspie zwanej Końcem Świata. Staje się on dla nich drugim domem, w którym zaczynają przebywać częściej, niż na Berk - wracają na wyspę tylko wówczas, gdy czegoś tam potrzebują lub gdy zagraża jej niebezpieczeństwo. Przez większość czasu jednak jeźdźcy przebywają na Końcu Świata, gdzie poświęcają się opiece nad smokami, odkrywaniu tajemnic Smoczego Oka, studiowaniu map, treningom, a czasem wyruszają w podróże, podczas których odkrywają nowe wyspy i gatunki smoków.

W pierwszej serii pojawiają się znani już nam bohaterowie, zarówno pozytywni, jak i antagonistyczni. Powraca Dagur Szalony (który po 3 latach wydostał się z więzienia) oraz Heathera (która wytresowała smoka z gatunku Zbiczatrzasł o imieniu Szpicruta).

Seria 2

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Jeźdźcy smoków: Na końcu świata (seria 2)

Dragons Race to the Edge, Season 2.png

W drugiej serii odcinków wprowadzeni zostają nowi antagoniści - Łowcy Smoków, w tym ich przywódcy - Viggo Czarciousty oraz jego brat, Ryker. Ich głównym celem jest odzyskanie Smoczego Oka, które przez stulecia należało do nich. Ich cel jest jednak destrukcyjny - dążą oni do zdobycia jak największej ilości informacji na temat smoków, by potem móc je zgładzić. Sukcesywnie polują na smoki i więżą je w klatkach.

Po raz kolejny jeźdźcy stają przed nowymi przygodami i odkrywają kilka nowych gatunków, w tym Zbrojoskrzydłego oraz Raziprąda.

Tymczasem Berk zyskuje nowych smoczych jeźdźców. Sączyślin, Gothi, Gruby, Wiadro czy Niemy Sven przechodzą szkolenie pod okiem Astrid i tresują własne smoki. Tworzą osobną drużynę Jeźdźców.

W ostatnim odcinku serii, jeźdźcy tracą Smocze Oko, które trafia w ręce Łowców.

Seria 3

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Jeźdźcy smoków: Na końcu świata (seria 3)

Dragons-race-to-the-edge-season-3-banner.jpg

Łowcy Smoków znajdują się już w posiadaniu Smoczego Oka i wykorzystują go, aby docierać do najrzadszych i najtrudniejszych do znalezienia gatunków smoków, by je łapać i więzić. Udało im się uruchomić artefakt za pomocą tajemniczego, "zapasowego" klucza, jakim jest ogień Marazmora. Jeźdźcy nie są tego świadomi, sądzą, że Łowcy są nieszkodliwi bez uruchamiającego Smocze Oko zęba Mroziczorta, a jednocześnie nie mogą zrozumieć, w jaki sposób Łowcy z taką łatwością odkrywają kolejne smoki.

Ważnym wydarzeniem jest powrót Heathery, która na stałe dołącza do drużyny Jeźdźców, a także nawrócenie Dagura Szalonego, który nieraz ratuje życie Czkawce, a także poszukuje swojej siostry. Mężczyzna udowadnia swoją wartość w bitwie, po której jeźdźcy są przekonani iż poległ. W napisanym przez niego liście wyjaśnia wszystkie swoje tajemnice i dopiero wówczas Heathera wybacza mu wszystkie przewinienia, choć jest już za późno.

Łowcy Smoków wciąż szukają sposobu na pozbycie się Jeźdźców i stosują różne podstępy, aby wyprowadzić ich w pole. Odcinkiem kulminacyjnym jest Obrońcy Skrzydła (część 1), gdzie Viggo proponuje Czkawce rozejm i podział Archipelagu na strefy wpływów. Chcąc dotrzeć, o co może chodzić Łowcom, Jeźdźcy trafiają na małą wyspę, na której odkrywają potencjalnie sojusznicze dla nich plemię - Obrońców Skrzydła, grupy czczącej smoki i ratującej je z opresji. W wyniku nieporozumienia Jeźdźcy zostają podejrzani o współpracę z Łowcami i grozi im śmierć z rąk Mali.

Seria 4

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Jeźdźcy smoków: Na końcu świata (seria 4)

RTTE S4 P1217.jpg

W czwartej serii rozwinięty zostaje wątek Obrońców Skrzydła oraz ich historii i związku z jeźdźcami oraz łowcami. Ukazane jest zaostrzanie się konfliktu jeźdźcy i Obrońcy Skrzydła kontra łowcy. Pokazane jest także zacieśnianie się relacji Czkawki i Astrid, aż do momentu, kiedy nieoficjalnie zostają parą. W ostatnim odcinku serii Viggo wpada do wulkanu wraz ze Smoczym Okiem, co daje jeźdźcom przekonanie, że pozbyli się go raz na zawsze.

Seria 5

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Jeźdźcy smoków: Na końcu świata (seria 5)

RTTE season 5 promo -2.jpg

Po pokonaniu Viggo i zniszczeniu Smoczego Oka spokój nie trwa dla jeźdźców długo. Czkawka dowiaduje się, że Łowcy nadal pozostają zagrożeniem, dodatkowo pod wodzą nowego wroga, który potrafi kontrolować smoki. Chłopak, Szczerbatek i ich przyjaciele muszą stawiać czoła Łowcom jak nigdy przedtem, z pomocą starych, jak i nowych sojuszników. Po serii szokujących odkryć jeźdźcy zdają sobie sprawę, że tak naprawdę jeszcze ktoś inny pociąga za sznurki Łowców, aniżeli ich nowy lider. Ktoś jeszcze nieznajomy, kto zagraża całej smoczej rasie.

Seria 6

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Jeźdźcy smoków: Na końcu świata (seria 6)

Tumblr p3qrbxbk3y1ufuhhmo1 1280.png

Jeźdźcy szykują się do ostatecznego starcia z Łowcami. Stawką jest odnalezienie Króla Smoków. Zarówno Czkawka, jak i Krogan dzięki soczewkom rodzeństwa - Dagura i Heathery - dowiadują się jednocześnie, że aby osiągnąć ten cel, muszą znaleźć pięć soczewek, które odsłonią lokalizację potężnego zwierzęcia. Rozpoczyna się wyścig, podczas którego Łowcy nie cofną się przed niczym, by zdobyć przewagę i wyeliminować jeźdźców. Los smoków wisi na włosku.

Bohaterowie

Główni bohaterowie (tj. Czkawka, Astrid, Sączysmark, Mieczyk, Szpadka oraz Śledzik) mają około 18-19 lat.

Nowi oraz znani już bohaterowie pojawiający się w serii to między innymi:


Nowe gatunki smoków

Seria 1:

Seria 2:

Seria 3:

Seria 4:

Seria 5:

Seria 6:

Ciekawostki

  • Zostało wydanych 78 odcinków w 6 seriach w ciągu 3 lat (13-odcinkowa tura była wydawana co pół roku na Netflix, począwszy od 26 czerwca 2015 roku aż do 16 lutego 2018 roku).
  • Kosiarz ma na żaglu znaki podobne do tych na flocie Drago. Posiada również taki sam dziób i podobną budowę jak jego statek flagowy.
  • Niemal każdy z odcinków zawiera element zwany przez twórców "jajkiem wielkanocnym" (ang. Easter egg) - będzie nim ziemniak. Przy uważnym oglądaniu każdego z odcinków, przynajmniej raz można gdzieś zobaczyć ziemniaka.
  • Odcinek Wiercipieśń jest odcinkiem musicalowym.

Zwiastuny

Klipy

Spis odcinków

Nr Tytuł PL Tytuł ANG Premiera PL Premiera ANG
SERIA 1
Odcinek 1
01 Smocze Oko pana tuczy (część 1) Dragon Eye of the Beholder Part 1 15.02.2016 26.06.2015
Hicc.rtte.jpg
Podczas poszukiwań Dagura Szalonego, który zbiegł z więzienia, Czkawka i smoczy jeźdźcy odkrywają tajemniczy obiekt, który wskaże im ich przeznaczenie.
Czytaj dalej...
Odcinek 2
02 Smocze Oko pana tuczy (część 2) Dragon Eye of the Beholder Part 2 16.02.2016 26.06.2015
Snow Wraith i inne smoki.jpg
Czkawka i pozostali smoczy jeźdźcy udają się na Wyspę Lodowców w poszukiwaniu Mroziczorta, straszliwego smoka, który jako jedyny jest w stanie uruchomić Smocze Oko.
Czytaj dalej...
Odcinek 3
03 Harmonia nieidealna Imperfect Harmony 17.02.2016 26.06.2015
Deathsong i Czkawka RTTE.png
Smoczy jeźdźcy udają się na kolejną wyspę, która okazuje się być zamieszkała przez Śmiercipieśnia. Czy przyjaciele zostaną uwięzieni w bursztynie na zawsze?
Czytaj dalej...
Odcinek 4
04 Pod osłoną nocy When Darkness Falls 18.02.2016 26.06.2015
Night terror stado.jpg
Smoczy jeźdźcy zakładają swoją własną wioskę na Końcu Świata. Nie wiedzą jednak, że zamieszkują ją tajemnicze nocne smoki...
Czytaj dalej...
Odcinek 5
05 Wiking, co się zowie Big Man on Berk 19.02.2016 26.06.2015
Big man on Berk śledzik.png
Śledzik myśląc, że ma alergie na swojego smoka, zostaje zahipnotyzowany. Budzi się przemieniony w niezwyciężonego wojownika znanego jako Thor Łamikość.
Czytaj dalej...
Odcinek 6
06 Komu Gustaw, komu Gone Gustav Gone 22.02.2016 26.06.2015
Fnghook7.PNG
Gustaw pragnie przyłączyć się do jeźdźców, jednak sprawia same kłopoty. Kiedy Dagur łapie chłopca, tylko od Czkawki i pozostałych jeźdźców smoków zależy, czy uda im się go odzyskać.
Czytaj dalej...
Odcinek 7
07 Królestwo Ognioglist Reign of Fireworms 23.02.2016 26.06.2015
Fireworms Race to the Edge.png
Koniec Świata zostaje zaatakowane przez Ognioglisty. Tymczasem okazuje się, że bliźniaki są prawowitymi właścicielami wyspy i rozpoczynają na niej swoje rządy. Niebezpieczeństwo jest coraz bliżej i tylko od nich zależy, czy uda się go uniknąć.
Czytaj dalej...
Odcinek 8
08 Co by tu schrupać Crushing It 24.02.2016 26.06.2015
Rumblehorn-02.jpg
Dziki Gruchotnik nieustannie niszczy bazę jeźdźców. Próby powstrzymania smoka przez jeźdźców oraz Stoicka Ważkiego ujawniają, że smokowi tak naprawdę chodzi o coś innego, niż o sianie postrachu.
Czytaj dalej...
Odcinek 9
09 Dobry Kafar nie jest zły Quake, Rattle and Roll 25.02.2016 26.06.2015
Quaken Gallery 1 wm.jpg
Śledzik odkrywa wyspę, odwieczne siedlisko Gronkieli. Osiedlił się tam jednak smok, uniemożliwiający Gronklom egzystencję. Śledzik postanawia to zmienić.
Czytaj dalej...
Odcinek 10
10 Kto pod kim dołki kopie (część 1) Have Dragon Will Travel Part 1 26.02.2016 26.06.2015
Great having Heather back.jpg
Zamaskowany smoczy jeździec niszczy okręt. Czkawka i przyjaciele muszą się dowiedzieć, o co w tym wszystkim chodzi. Ku swojemu zdumieniu, odnajdują dawną przyjaciółkę.
Czytaj dalej...
Odcinek 11
11 Kto pod kim dołki kopie (część 2) Have Dragon Will Travel Part 2 29.02.2016 26.06.2015
Astrid i Czkawka RTTE Heathera.png
Jeźdźcy za wszelką cenę próbują powstrzymać Heatherę przed zemstą na Dagurze. Tymczasem Czkawka przy pomocy ojca odkrywa szokującą prawdę o pochodzeniu dziewczyny.
Czytaj dalej...
Odcinek 12
12 Odkrycia chodzą parami The Next big Sting 1.03.2016 26.06.2015
Hiccup fabulous.jpg
Czkawka testuje skrzydła pozwalające mu samodzielnie latać. Podczas lotów odkrywa rannego Szybkiego Szpica i jeźdźcy postanawiają mu pomóc. Nie wiedzą jednak, że reszta stada czuwa...
Czytaj dalej...
Odcinek 13
13 Koszmarny koszmar Total Nightmare 02.03.2016 26.06.2015
Tytan wing.png
Hakokieł nigdy nie był zbyt posłusznym smokiem, ale nagle zupełnie przestaje słuchać Sączysmarka. Jeźdźcy podejrzewają, że się zakochał, jednak prawda okazuje się zupełnie inna.
Czytaj dalej...
SERIA 2
Odcinek 14
14 Drużyna Astrid Team Astrid 04.09.2016 08.01.2016
Astrid's team.jpg
Pod wpływem ataku na wyspę Berk, dom Astrid zostaje zniszczony. Dziewczyna postanawia stworzyć własną grupę wojowników, aby w przyszłości móc zemścić się na najeźdźcach. Nazywa ją Drużyną A.
Czytaj dalej...
Odcinek 15
15 Noc łowców (część 1) Night of the Hunters, Part 1 11.09.2016 08.01.2016
Night of the hunters 1.jpg
Nowy wróg o imieniu Ryker Grimborn porywa Wichurę. Jeźdźcy wyruszają na ratunek, zanim będzie za późno.
Czytaj dalej...
Odcinek 16
16 Noc łowców (część 2) Night of the Hunters, Part 2 14.09.2016 08.01.2016
Zbroja szczerbatek i jeźdźcy NotH2.png
Gdy Czkawka i Sączysmark usiłują uwolnić przyjaciół, nie zdają sobie sprawy, że ktoś im bliski współpracuje z wrogiem.
Czytaj dalej...
Odcinek 17
17 W cieniu księżyca Bad Moon Rising 15.09.2016 08.01.2016
Bad moon rising.png
Po tym, jak Mieczyk zostaje ugryziony przez tajemnicze stworzenie, chłopak wierzy, że przemieni się w legendarnego Wilkoskrzydłego podczas pełni. Czy przyjaciele zdołają go ocalić?
Czytaj dalej...
Odcinek 18
18 Sączysmark dostaje siekierkę Snotlout Gets the Axe 16.09.2016 08.01.2016
Snotlout gets the axe.jpg
Sączysmark i Astrid muszą dostarczyć ceremonialny topór na rodzinne wesele. Kiedy Zbrojoskrzydły krzyżuje im plany, przyjaciele muszą zadziałać razem.
Czytaj dalej...
Odcinek 19
19 Zębiróg Wiernogłowy The Zippleback Experience 19.09.2016 08.01.2016
The zippleback experience.jpg
Mieczyk i Szpadka zawsze pakują się w kłopoty. Tym razem narazili nie tylko siebie, ale także Jota i Wyma na śmiertelne niebezpieczeństwo. Czkawka, ratując Zębiroga, zyskał jego dozgonną wdzięczność, co przynosi nieoczekiwane konsekwencje.
Czytaj dalej...
Odcinek 20
20 Wieczna zmarzlina Snow Way Out 20.09.2016 08.01.2016
Snow-wraith-pack.png
Ryker jest zdesperowany, aby stworzyć klucz do Smoczego Oka. Dlatego kieruje się na Wyspę Lodowców by odnaleźć Mroziczorta, którego jeźdźcy strzegą.
Czytaj dalej...
Odcinek 21
21 Na skraju katastrofy (część 1) Edge of Disaster Part 1 21.09.2016 08.01.2016
ScreenEOD3.png
Gdy Szpadka zostaje porwana przez łowców smoków, to na Astrid i Mieczyku spoczywa odpowiedzialność obrony Końca Świata przed inwazją łowców.
Czytaj dalej...
Odcinek 22
22 Na skraju katastrofy (część 2) Edge of Disaster Part 2 22.09.2016 08.01.2016
Edge of Disaster 2 Astrid i Dagur.png
Nieświadomi walki toczącej się na Końcu Świata, Czkawka, Śledzik i Johann Kupczy odkrywają wyspę pełną smoków, które zostały zranione przez łowców.
Czytaj dalej...
Odcinek 23
23 Szok i zgroza Shock and Awe 23.09.2016 08.01.2016
Seashocker RTTE 2.png
Kiedy nowy smok zostaje odkryty w zatoce Końca Świata, jeźdźcy smoków muszą pomóc Raziprądowi uciec przed stadem głodnych Wrzeńców.
Czytaj dalej...
Odcinek 24
24 Powrót smoka A Time to Skrill 26.09.2016 08.01.2016
IMG 1537.PNG
Wandersmok powraca, by zemścić się na Czkawce i Szczerbatku. Jeźdźcy muszą znaleźć nowy sposób, by powstrzymać smoka.
Czytaj dalej...
Odcinek 25
25 Szpony i topory (część 1) Maces and Talons Part 1 27.09.2016 08.01.2016
Maces and Talons 1 wiking.png
Czkawka i Astrid próbują powstrzymać łowców przed odnalezieniem Marazmora po tym, jak Heathera zdobywa informacje od Viggo.
Czytaj dalej...
Odcinek 26
26 Szpony i topory (część 2) Maces and Talons Part 2 28.09.2016 08.01.2016
RTTENightfury.png
Gdy Heathera i Marazmor zostają porwani przez łowców, Czkawka obmyśla nowy plan, by pokonać groźnego, nowego wroga.
Czytaj dalej...
SERIA 3
Odcinek 27
27 Wróg mojego wroga Enemy of My Enemy 19.12.2016 24.06.2016
Enemy of my Enemy 3 Szczerbatek i Dagur.png
Czkawka, w tajemnicy przed pozostałymi jeźdźcami, chce wyruszyć ze Szczerbatkiem na poszukiwanie Viggo. Niestety, po drodze wpada w pułapkę Łowców smoków. Nieoczekiwanie pojawia się także Dagur. Po czyjej stronie tym razem stanie?
Czytaj dalej...
Odcinek 28
28 Pozory mylą Crash Course 19.12.2016 24.06.2016
CavernCrasher Gallery 2 wm.jpg
Prowadząc przygotowania obronne na swojej wyspie, jeźdźcy niespodziewanie spotykają Królową Ognioglist. Podążając za nią, odkrywają coś znacznie groźniejszego...
Czytaj dalej...
Odcinek 29
29 Wódz może być tylko jeden Follow the Leader 20.12.2016 24.06.2016
Follow the Leader-.jpg
Kiedy sprawy wymykają się spod kontroli, gdy Śledzik tymczasowo pełni władzę, chłopak ma szansę udowodnić, że nadaje się na przywódcę.
Czytaj dalej...
Odcinek 30
30 Wszystko zostaje w rodzinie Turn and Burn 20.12.2016 24.06.2016
Tumblr o8xoalfDvD1so8ql7o2 500.jpg
Czkawka pomaga Sączysmarkowi odnaleźć jego zaginionego ojca, Sączyślina. Podczas poszukiwań, przypadkowo odkrywają nowy gatunek smoka - Paszczogona.
Czytaj dalej...
Odcinek 31
31 Ostatni smok na świecie Buffalord Soldier 21.12.2016 24.06.2016
Scourge of Odin.png
Astrid dopada tajemnicza choroba o nazwie Plaga Odyna. Jeźdźcy muszą znaleźć smoka o nazwie Bawolenia, którego ślina jest jedynym lekarstwem, mogącym pomóc dziewczynie.
Czytaj dalej...
Odcinek 32
32 Sielskie wakacje A Grim Retreat 21.12.2016 24.06.2016
ToothlessGrimRetreat.png
Czkawka zgadza się na to, by jeźdźcy udali się na wypoczynek na pustkowiu. Nikt nie przewiduje jednak, jaki wpływ na smoki będzie miała ta wyprawa...
Czytaj dalej...
Odcinek 33
33 I co tu zrobić z Heatherą To Heather or Not to Heather 22.12.2016 24.06.2016
To Heather or Not to Heather.png
Śledzik w sekrecie utrzymuje kontakt z Heatherą. Gdy dowiadują się o tym jeźdźcy, zapraszają dziewczynę na Koniec Świata, aby znów spróbować przekonać ją do siebie.
Czytaj dalej...
Odcinek 34
34 Potrójny cios Stryke Out 22.12.2016 24.06.2016
TS 3.png
Czkawka i Szczerbatek zostają porwani przez Łowców. Szczerbatek trafia na arenę, gdzie musi stawić czoła niebzpiecznemu smokowi - Potrójnemu Ciosowi.
Czytaj dalej...
Odcinek 35
35 Wiercipieśń Tone Death 23.12.2016 24.06.2016
Tone Death.png
Jeźdźcom udaje się wyrwać smocze jajo z rąk Łowców. Na Końcu Świata okazuje się, iż należy ono do Śmiercipieśnia.
Czytaj dalej...
Odcinek 36
36 Między młotem a kowadłem Between a Rock and a Hard Place 23.12.2016 24.06.2016
Between a Rock and a Hard Place.jpg
Jeźdźcy przyglądają się działaniom Łowców, którzy wykorzystują smoki do ciężkiej pracy. Wkrótce odkrywają, że nieprzyjaciel wznosi odporną na smocze ataki bazę.
Czytaj dalej...
Odcinek 37
37 Grunt to rodzinka Family on the Edge 24.12.2016 24.06.2016
Family on the edge.jpg
W życiu jeźdźców ponownie pojawia się Dagur Szalony. Czkawka podejmuje wszelkie wysiłki, aby on i Heathera wzajemnie nie dowiedzieli się o swojej obecności. Czytaj dalej...
Odcinek 38
38 Aukcja na miarę bohaterów Last Auction Hero 24.12.2016 24.06.2016
Last auction hero.png
Czkawka stara się pokrzyżować plany Viggo i zniszczyć aukcję smoków. Obmyśla w tym celu plan, którego głównym elementem staje się majątek całego Berk i życiowa rola Sączysmarka.
Czytaj dalej...
Odcinek 39
39 Obrońcy Skrzydła (część 1) Defenders of the Wing, Part 1 28.05.2017 24.06.2016
Defenders of the Wing Part 1.jpg
Łowcy smoków nieoczekiwanie proponują Jeźdźcom rozejm i podział ziem na strefy wpływów. Jeźdźcy nie dają się jednak nabrać. Gdy próbują poznać prawdę, nieoczekiwanie trafiają na ludzi, którzy mogą okazać się ich sojusznikami.
Czytaj dalej...
SERIA 4
Odcinek 40
40 Obrońcy Skrzydła (część 2) Defenders of the Wing Part 2 28.05.2017 17.02.2017
Snotlout worth.jpg

Czkawka, Mala, Astrid, Śledzik i Sączysmark wyruszają szukać pochwyconego Eruptodona, lecz nie wiedzą, że Viggo ma w zanadrzu złowieszczy plan.
Czytaj dalej...

Odcinek 41
41 Mieczyk, Szpadka i Toporek Gruff Around the Edges 28.05.2017 17.02.2017
Gruff Around the Edges7.jpg
Kiedy daleki kuzyn bliźniaków, Toporek Thorston , przybywa na Koniec Świata, Mieczyk stara się mu zaimponować, ale Toporek nie jest takim bohaterem, na jakiego wygląda.
Czytaj dalej...
Odcinek 42
42 Apetyt na głowę Midnight Scrum 04.06.2017 17.02.2017
Midnight Scrum9.jpg
Gdy Viggo wystawił nagrodę za głowę Czkawki, każdy Łowca na świecie jest za złapaniem chłopaka, więc SzczerbatekJeźdźcy muszą go ocalić.
Czytaj dalej...
Odcinek 43
43 Sączyfoch Not Lout 04.06.2017 17.02.2017
Not Lout6.jpg
Gdy Sączysmark zepsuł jedną z misji, musi nauczyć się być liderem i zyskać zaufanie wśród innych jeźdźców.
Czytaj dalej...
Odcinek 44
44 Król Demolki w opałach Saving Shattermaster 04.06.2017 17.02.2017
SS13.jpg
Gdy Mala i Obrońcy Skrzydła znajdują tajemniczego nieznajomego, który podejrzanie przypomina Dagura, Czkawka i Heathera postanawiają to zbadać.
Czytaj dalej...
Odcinek 45
45 Straszna cieśnina Dire Straits 11.06.2017 17.02.2017
Jeźdźcy smoków Na końcu świata (Sezon 4) 5.png
Viggo jest wściekły na jeźdźców, którzy nieustannie zakłócają jego działalności i wykorzystuje głębinowego smoka, Podwodnego Rozpruwacza, do kontroli handlu na Berk.
Czytaj dalej...
Odcinek 46
46 Niekończący się dzień The Longest Day 11.06.2017 17.02.2017
TLD5.jpg
Podczas tygodnia Północnego Słońca, gdzie słońce nie zachodzi przez tydzień, Czkawka musi stanąć naprzeciw bezsenności i nowemu, niebezpiecznemu smokowi.
Czytaj dalej...
Odcinek 47
47 Gorączka złota Gold Rush 11.06.2017 17.02.2017
GR35.jpg
Czkawka i jeźdźcy z pomocą Dagura planują odzyskać skradzione złoto Berk z powrotem.
Czytaj dalej...
Odcinek 48
48 Jak na ruszcie Out of the Frying Pan 18.06.2017 17.02.2017
OOTFP66.png
Gdy Eruptodon nie może zwrócić swojego jaja do Wielkiego Wulkanu, Czkawka oraz Śledzik muszą udać się z nim w głąb niebezpiecznego krateru, nim będzie za późno.
Czytaj dalej...
Odcinek 49
49 Bliźninstynkt Twintuition 18.06.2017 17.02.2017
T14.jpg
Gdy Bliźniaki wędrują na północne rynki w celu naprawy ich cennej maczugi, odkrywają przy tym tajny projekt Viggo i Łowców smoków.
Czytaj dalej...
Odcinek 50
50 Na ślepo Blindsided 18.06.2017 17.02.2017
B29.jpg
Straszliwa burza uderza w Koniec Świata, co sprawia, że przestraszone smoki odlatują. Gdy Astrid zostaje oślepiona, Czkawka musi pomóc dziewczynie w odnalezieniu Wichury.
Czytaj dalej...
Odcinek 51
51 Ogniowa Burza (część 1) Shell Shocked, Part 1 25.06.2017 17.02.2017
SSJ14.jpg
Czkawka nie ma pojęcia komu wierzyć, gdzie zarówno Viggo, jak i Ryker próbują przekonać go, że drugi zdradził. Nie ma czasu do namysłu, gdy potężne niebezpieczeństwo uderza w Konieć Świata.
Czytaj dalej...
Odcinek 52
52 Ogniowa Burza (część 2) Shell Shocked, Part 2 25.06.2017 17.02.2017
SSD28.png
Kiedy potężny smok atakuje bazę Jeźdźców i ważą się dalsze losy Końca Świata, Czkawka zmuszony jest zawrzeć niebezpieczny sojusz ze swoim wrogiem.
Czytaj dalej...
SERIA 5
Odcinek 53
53 Na krawędzi Living on the Edge 04.08.2018 25.08.2017
LOTE.png

Starając się ustabilizować sytuację na krawędzi Końca Świata, jeźdźcy odkrywają niepokojące dowody na nową aktywność Łowców.
Czytaj dalej...

Odcinek 54
54 W potrzasku Sandbusted 04.08.2018 25.08.2017
SB.png
Gdy jeźdźcy badają okoliczności znikania handlarzy z północnych rynków, Czkawka i Sączysmark padają ofiarą żądnego skarbów smoka.
Czytaj dalej...
Odcinek 55
55 Zgniła wyspa Something Rotten on Berserker Island 04.08.2018 25.08.2017
SROBI.png
Jeźdźcy przyjmują zaproszenie na Wyspę Berserków, gdzie ich zjednoczenie z Heatherą i Dagurem zostaje brutalnie przerwane przez niespodziewany bunt.
Czytaj dalej...
Odcinek 56
56 Aniołki Sączysmarka Snotlout's Angels 04.08.2018 25.08.2017
SA.png
Gdy Sączysmark zostaje uratowany przed burzą przez plemię skrzydlatych kobiet, uważa, że trafił do Valhalli - dopóki nie dowie się, że ma się stać ich kolacją.
Czytaj dalej...
Odcinek 57
57 Z innej perspektywy A Matter of Perspective 05.08.2018 25.08.2017
AMOP.png
Sprzeciwiając się Czkawce, bliźniaki podążając za Eruptodonem do jego ostatniego miejsca spoczynku, Vanaheim, przekonują się, dlaczego żaden człowiek nie był tam wcześniej.
Czytaj dalej...
Odcinek 58
58 Wiking, co wraca Return of Thor Bonecrusher 05.08.2018 25.08.2017
ROTB.png
Kiedy para Łupieżców odwiedza Koniec Świata w poszukiwaniu pomocy Thora Łamikościa, Śledzik pozwala Sączysmarkowi zahipnotyzować się, aby wywował jego potężne alter ego.
Czytaj dalej...
Odcinek 59
59 Początek końca Dawn of Destruction 05.08.2018 25.08.2017
DOD.png
Kiedy grupa Paszczogonów atakuje Koniec Świata, jeźdźcy błyskawicznie zabierają się za próbę odparcia ich. Są jednak zszokowani tym, kto znajduje się na ich grzbietach.
Czytaj dalej...
Odcinek 60
60 Skrzydlata walka (część 1) The Wings of War, Part 1 05.08.2018 25.08.2017
TWOW.png
Jeźdźcy uciekają na Berk, gdzie plan Stoicka, by powstrzymać najeźdźców będzie wymagał bolesnej ofiary, zmusza Czkawkę do szukania alternatywy.
Czytaj dalej...
Odcinek 61
61 Skrzydlata walka (część 2) The Wings of War, Part 2 11.08.2018 25.08.2017
TWOW2.jpg
Nieoczekiwany sojusznik pomaga Czkawce odkryć zachowania Paszczogonów, które mogą zostać obrócone przeciwko swym panów, zaś Krogan popełnia pewien błąd strategiczny.
Czytaj dalej...
Odcinek 62
62 Smoków się nie zostawia No Dragon Left Behind 11.08.2018 25.08.2017
NDLB.png
Gdy Wichura zostaje zatruta przez jad Ślizgochlasta, Astrid musi ryzykować własne życie, by zdobyć składnik na antidotum dla swojej smoczycy.
Czytaj dalej...
Odcinek 63
63 Florek Snuffnut 11.08.2018 25.08.2017
SN.png
Gdy Szpadka odrzuca propozycję zostania partnerką Throka, oznaczającą porzucenie swojego brata bliźniaka, Mieczyk pozoruje własną śmierć, by dać jej wolność w zaręczynach.
Czytaj dalej...
Odcinek 64
64 W poszukiwaniu Oswalda... i kury Searching for Oswald... and Chicken 11.08.2018 25.08.2017
SFOAC.png
Dagur z Heatherą szukają śladów po swoim ojcu, dziewczyna upiera się przy dalszych poszukiwaniach, zaś Dagur prosi Czkawkę o pomoc w odnalezieniu jakiejś wskazówki w notesie ich ojca. Wskazówką tą okazuje się Strażnik...
Czytaj dalej...
Odcinek 65
65 Grzechy przeszłości Sins of the Past 12.08.2018 25.08.2017
SOTP.png
Gdy Heathera wyrusza spotkać mężczyznę, który rzekomo widział Oswalda, wpada w pułapkę, która zmusza Smoczych Jeźdźców do zapłaty drogiej i nieoczekiwanej ceny.
Czytaj dalej...
SERIA 6
Odcinek 66
66 Na widoku In Plain Sight 12.08.2018 16.02.2018
In Plain Sight.jpg
Podczas poszukiwania kamieni szlachetnych, potrzebnych do ukończenia drugiego Smoczego Oka, Czkawka odkrywa, że stary przyjaciel nie jest tym, kim się wydaje. Dagur staje przed prześladowcą z przeszłości.
Czytaj dalej...
Odcinek 67
67 Dużo dymu, dużo ognia No Bark, All Bite 12.08.2018 16.02.2018
No Bark, All Bite.jpg
Stoick i Czkawka ruszają na bezsensowne poszukiwania kory wierzby, potrzebnej do sporządzenia lekarstwa. Pozostawiają Berk podatne na atak wroga.
Czytaj dalej...
Odcinek 68
68 A kto tu dowodzi? Chain of Command 12.08.2018 16.02.2018
Chain of Command.jpg
Podczas wyprawy na Wyspę Skrzydlatych Panien, której celem jest odnalezienie soczewek do Smoczego Oka, Sączysmark rzuca wyzwanie przywództwu Czkawki. Na innej wyspie kwitnie tymczasem nieprawdopodobny romans.
Czytaj dalej...
Odcinek 69
69 Wierni słudzy Ingermana Loyal Order of Ingerman 18.08.2018 16.02.2018
Loyal Order of Ingerman.jpg
Śledzik jest zmartwiony po tym, jak dowiedział się, iż jego przodkowie byli Łowcami, którzy wytrzebili Dramilliony. Wyrusza sprawdzić, czy jest w stanie odnaleźć jeszcze jakiegokolwiek przedstawiciela tego gatunku.
Czytaj dalej...
Odcinek 70
70 Toporna próba A Gruff Separation 18.08.2018 16.02.2018
A Gruff Seperation.jpg
Czkawka staje się ostrożny, gdy Toporek przybywa na dziewiętnaste urodziny bliźniaków. Zamierza przewodniczyć rytuałowi dojrzewania Thorstonów, obejmującym trzy niebezpieczne zadania.
Czytaj dalej...
Odcinek 71
71 Mi Amore Mi Amore Wing 18.08.2018 16.02.2018
Mi Amore Wing.jpg
Astrid kwestionuje swój związek z Czkawką. Jeźdźcy odkrywają, że Zbrojoskrzydły ma jedną z soczewek do Smoczego Oka przyspawaną do swojego ciała.
Czytaj dalej...
Odcinek 72
72 Wypadki Szpadki Ruff Transition 18.08.2018 16.02.2018
Ruff Transition.jpg
Podczas wizyty na Wyspie Skrzydlatych Panien jeden z małych Zbiczatrzasłów przywiązuje się do Szpadki, która postanawia spróbować swoich sił jako Skrzydlata Panna.
Czytaj dalej...
Odcinek 73
73 Zdrada Triple Cross 18.08.2018 16.02.2018
Triple Cross.jpg
Kiedy Lotnicy chcą go zabić, bo nie jest już potrzebny, Viggo zmusza Czkawkę, by pomógł mu zemścić się, kradnąc Smocze Oko i soczewki
Czytaj dalej...
Odcinek 74
74 Rodzinne sprawki Family Matters 19.08.2018 16.02.2018
Family Matters.jpg
Kiedy Jeźdźcy Smoków dowiadują się, że Krogan wykorzystuje Śmiercipieśnie do chwytania Paszczogonów dla swojej armii Lotników, ruszają na pomoc smokowi.
Czytaj dalej...
Odcinek 75
75 Najczarniejsza noc Darkest Night 19.08.2018 16.02.2018
Darkest Night.jpg
Podczas nocnego patrolu, Stoick zostaje zaatakowany przez lotników i odnosi ciężkie rany. Czkawka czuje się rozdarty między obowiązkami syna, a przywódcy Jeźdźców.
Czytaj dalej...
Odcinek 76
76 Strażnicy Vanaheim Guardians of Vanaheim 19.08.2018 16.02.2018
Guardians of Vanhiem.jpg
Kiedy jeźdźcy dowiadują się od Heathery, że Lotnicy odkryli Vanaheim, udają się tam, by powstrzymać przeciwników przed zdradzeniem Kroganowi lokalizacji wyspy.
Czytaj dalej...
Odcinek 77
77 Król smoków (część 1) King of Dragons, Part 1 19.08.2018 16.02.2018
King of Dragons, Part 1.jpg
Kiedy wszystkie pięć soczewek znajduje się na miejscu, Smocze Oko ujawnia wygląd króla smoków. Śledzik od razu wie, czym jest ten smok i gdzie go szukać.
Czytaj dalej...
Odcinek 78
78 Król smoków (część 2) King of Dragons, Part 2 19.08.2018 16.02.2018
King of Dragons, Part 2.jpg
Jeźdźcy pędzą w stronę domu prawdziwego króla smoków, ale Lotnicy już tam są. Wywiązuje się walka, podczas której stają twarzą w twarz z legendarnym stworzeniem.
Czytaj dalej...


Przypisy


Zobacz też

Advertisement