FANDOM


Kapitan Vorg - jeden z kilku kapitanów Berserków, debiutujący w odcinku Wandersmok (część 1).

Wygląd

Vorg jest potężnie zbudowanym wikingiem, ogólnym kształtem ciała nie odbiegającym za wiele od innych Berserków ukazanych w serii. Posiada on zielone oczy, nie wiadomo jednak, jakiego koloru ma włosy ani czy posiada je w ogóle, bowiem głowę mężczyzny zdobi hełm z dwoma zagiętymi do góry rogami.

Pojawienie się

Berserk pojawia się po raz pierwszy w odcinku Wandersmok (część 1), gdzie on i jego ludzie znaleźli uwięzionego w lodzie Wandersmoka. Zmuszeni zostali jednak pozostawić smoka w lodowej pułapce, przepędzeni przez Czkawkę i Smoczych Jeźdźców. Później pojawia się wraz z Dagurem jako kapitan jego floty, podejmując z nim próbę ponownego zdobycia gromowładnego gada.

W odcinku Kto mgłą wojuje..., Vorg udał się z Dagurem, Bestialem oraz flotą Berserków na Berk, chcąc zaatakować wioskę. Ich plan jednak posypał się, gdyż Zaduśne Zdechy zwabione do nich przez Jeźdźców, udaremniły ich atak.

W odcinku Drużyna Astrid Vorg, choć wcześniej zwolniony przez Dagura z roli kapitana, nadal mu służy. Po tym, jak udaje im się zlokalizować Koniec Świata, przypuszczają na niego atak. Ten akt agresji zostaje jednak stłumiony przez przybycie nowych Smoczych Jeźdźców - członków Drużyny A.

Ciekawostki

  •  Vorg, jak sam przyznaje, jest świetnym pływakiem, ponieważ Dagur często wyrzucał go za burtę.

Galeria

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.