FANDOM


Artykuł
Karty śledzika
Karty Śledzika (ang. Fishlegs' Dragon Cards) — zestaw kart opisujących różne gatunki smoków, które chłopak zawsze nosi przy sobie. Po raz pierwszy pojawiają się w filmie Jak wytresować smoka 2.

Opis

Nie wiadomo ile dokładnie kart znajduje się w zestawie - prawdopodobnie jest ich tyle, ile poznanych gatunków smoków, czyli około trzydziestu lub więcej. Są wielkości tradycyjnych kart (takich, jak do gier). Na każdej z nich ogólnie opisany jest jeden gatunek - na górze widnieje nazwa oraz rysunek danego smoka, a poniżej krótki opis, klasa oraz kilka statystyk. Do smoków przedstawionych na kartach i zauważonych w filmie należą między innymi: Sidlarz, Czerwoną Śmierć i prawdopodobnie Ogniołyk i Ostrykieł.

Śledzik trzyma swoje karty w małej torebce zawieszonej na pasku. Karty stanowią swoistą lżejszą, podręczną wersję Smoczego Podręcznika.

Historia

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Śledzik tworzy swoje karty w czasie przedstawionym w serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata. W odcinku Pozory mylą jeźdźcy po raz pierwszy widzą je na oczy. Gdy trafiają do podziemnej jaskini i spotykają gatunek smoka, którego nie są w stanie zidentyfikować, Śledzik wyjmuje wówczas swoje karty i znajduje tę przedstawiającą wizerunek smoka, którym był Jaskiniowy Rabuś. Czkawka jest pod wrażeniem kart, a Śledzik tłumaczy, iż pracował nad nimi miesiącami.

Odgrywają one także istotną rolę w odcinku Smoków się nie zostawia. Jeźdźcy sądzą, że Wichura została zatruta jadem Ślizgochlasta, więc Śledzik przegląda swoje karty, żeby znaleźć egzemplarz poświęcony temu gatunkowi i czegoś się dowiedzieć. Astrid pospiesza go, przez co chłopak je upuszcza. Astrid pośród rozrzuconych sztuk zauważa kartę poświęconą Ślizgochlastom, dzięki czemu znajduje przepis na antidotum.

Jak wytresować smoka 2

Karty pojawiają się w filmie Jak wytresować smoka 2, kiedy jeźdźcy odnajdują i przybywają do kryjówki Drago Krwawdonia. Tam zauważają wzburzoną wodę pomiędzy statkami należącymi do floty smoczego łowcy. Gdy Astrid zastanawia się, co tam jest, Śledzik wyjmuje swoje karty i przegląda je w poszukiwaniu smoka, którego umiejętności i charakterystyczne zjawiska zgadzałyby się z tym, co ujrzeli w morzu. Później, gdy jeźdźcy zostali zdradzeni i schwytani, Śledzik rozsypuje swoje karty. Nie wiadomo, czy później je odzyskuje.

Jak wytresować smoka 3

Choć karty nie pojawiają się w filmie Jak wytresować smoka 3, to jednak jest im poświęcony dodatek filmowy A Deck of Dragons, w którym Śledzik opisuje cztery nowo poznane gatunki smoków.

Karty

Ciekawostki

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.