FANDOM


Kiełosad (ang. Fangmaster) — smok, przedstawiciel gatunku Koszmar Ponocnik, pojawiający się w serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata, w odcinku Koszmarny koszmar, oraz w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk.

Wygląd

Smok ten rozmiarem i budową ciała nie różni się od pozostałych przedstawicieli swojego gatunku. Jego skóra pokryta jest jasnymi, niebieskimi łuskami, z niewielką domieszką barwy różowej na skrzydłach i pysku oraz bladożółtej na podbrzuszu.

Historia

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Smok ten po raz pierwszy i ostatni pojawia się w odcinku Koszmarny koszmar. Kiedy Hakokieł przestaje słuchać się swojego jeźdźca i odchodzi do nowo poznanej smoczycy, Czkawka uważa, że Sączysmark potrzebuje smoka zastępczego, w skutek czego Kiełosad zostaje przyprowadzony przez Czkawkę i pozostałych jeźdźców do Sączysmarka, wraz z dwoma innymi Ponocnikami. Chłopak jednak odmawia, twierdząc, że nikt nie zastąpi mu Hakokła po czym informuje, że odchodzi od smoczych jeźdźców i wraca na Berk, jak tylko pożegna się ze swoim smoczym przyjacielem. Widząc to, Mieczyk wypuszcza Ponocniki.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.