FANDOM


Killer — smok z gatunku Koszmar Ponocnik, należący do Zbira Nieułomka. Pojawia się w powieściach Cressidy Cowell.

Opis

Killer to smok o srebrnoszarej barwie skóry. Jego ciało mierzy cztery stopy długości. Posiada ostre, przerażające kły i wysuwane szpony, podobnie jak każdy przedstawiciel swojego gatunku. Określony został jako smok o bardzo małej cierpliwości. Jest bardzo zazdrosny o inne Ponocniki, a do tego agresywny i porywczy.

Historia

Killer pojawia się w książce Jak wytresować sobie smoka. Zbir, będąc synem wodza i dziedzicem Zakutych Pał, łapie tego Koszmara Ponocnika w Smoczym Żłobku w czasie trwania Smoczej Inicjacji i tresuje go, przez co smok staje się jego przyjacielem.

Podczas Święta Thora i końcowego etapu Smoczej Inicjacji, Kiler wraz ze swoim treserem stawiają się na pokaz umiejętności oraz posłuszeństwa smoka względem właściciela. Wdaje się w bójkę z Ognistą Glistą, smoczycą Smarka Świńskiego Ryja, również z gatunku Koszmar Ponocnik. Agresja smoków i ignorowanie poleceń treserów sprawia, że chłopcy z obu plemion oblewają końcowy test.

Następnego dnia na Głuplandii pojawiają się dwa smoki z gatunku Morskosmokus Gigantikus Maksimus - Zielona oraz Fioletowa Śmierć. W ramach planu uknutego przez Czkawkę smoki należące do treserów, w tym Kiler, bombardują wielkie smoki kulami wypełnionymi piórami, wywołującymi reakcję alergiczną. Sprowokowane, oba wielkie smoki wdają się w walkę, w wyniku której oba giną.

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.