FANDOM


Boulder clas

Klasyczny symbol

Klasa kamienna (ang. Boulder Class) — jedna z kilku jednostek klasyfikacji smoków stworzonych przez Wandali.

Charakterystyka

Smoki z klasy kamiennej charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością, zaś ich skóra – twardością. Związane są z ziemią; żywią się jedynie lub w większości skałami. Niektóre posiadają zdolność kopania tuneli w glebie i w skale, inne przetapiają w brzuchu kamienie, by móc zionąć płynną lawą. Wszystkie smoki łączy podobna budowa ciała – czasem jest ona segmentowana (wygląda, jakby składały się na nią osobne kule) i zbita, czasem wężowa; jednak ogólnie przeważająca część smoków jest wyraźnie masywna i odporna na ataki. Ich skrzydła zazwyczaj są dość małe w stosunku do tułowia, jednak pozwalają latać.

Symbol

Boulder Class

Nowy symbol

Klasycznym symbolem tej klasy jest Gronkiel z podwiniętym ogonem i otwartym pyskiem. Chropowata powierzchnia skóry tego smoka sugeruje jej odporność i twadość, które to cechy są charakterystyczne dla należących do tej klasy gatunków.

Nowy symbol przedstawia koło i rozciągające się wokół niego nierówne obręcze, urozmaicone na krawędziach pojedynczymi, mniejszymi kółkami. Kształt ten może nawiązywać zarówno do pokrytej kamieniami skalistej powierzchni, chropowatej i twardej skóry wielu smoków z klasy kamiennej, jak i do gatunku znajdującego się na klasycznym znaku. Przywodzi bowiem na myśl widziane z tyłu segmentowane ciało Gronkla, jego maczugę ogonową i charakterystyczne wypustki.

Przynależne gatunki

Ciekawostki

  • Na symbolu klasy kamiennej widnieje Gronkiel.
  • W serialu na klasę kamienną pada określenie "Głazożerne".
  • Większość smoków z tej klasy posiada skrzydła mające niewielką powierzchnię w stosunku do reszty ciała.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.