FANDOM


Stoker class

Klasyczny symbol

Klasa ognista (ang. Stoker Class) — jedna z kilku jednostek klasyfikacji smoków stworzonych przez Wandali.

Charakterystyka

Smoki z klasy ognistej charakteryzują się niezwykłą siłą ognia (każdy smok zieje płomieniami, choć mogą one mieć różną barwę oraz formę). Słyną również z wielkiej waleczności i odwagi. Niektóre smoki z tej klasy mają zdolność samozapłonu lub rozgrzewania się i osiągania wysokich temperatur ciała.

Symbol

Stoker Class

Nowy symbol

Klasycznym symbolem tej klasy jest wizerunek Koszmara Ponocnika - widoczna jest jego głowa, szyja oraz charakterystyczne skrzydła. Z paszczy smoka wydobywa się strumień ognia, elementu wyjątkowo silnego u gadów tej klasy.

Nowy symbol tej klasy również kładzie nacisk na ogień, nawiązując do umiejętności znamiennej dla gatunków sklasyfikowanych w tej grupie. Przedstawia płomienie tworzące umieszczone jeden w drugim okręgi. Zewnętrzny pierścień jest okolony ognistymi językami.

Przynależne gatunki

Ciekawostki

  • Na symbolu ognistej klasy widnieje Koszmar Ponocnik.
  • W przeciwieństwie do większości pozostałych klas smoków, gatunki zaliczane do klasy ognistej od zawsze do niej należały, a ich klasyfikacja nie była zmieniana.
  • Smoki tej klasy są określane jako "Ogniste".
  • Według informacji podawanych w serialu, każdy smok z tej klasy posiada zdolność samozapłonu, zaś pozbawiony jej staje się zupełnie bezbronny. Nie jest to prawda, bowiem spośród dwudziestu gatunków dotyczy jedynie Koszmara Ponicnika, Tajfumeranga, Modruffle'a, Ognioglist oraz ich Królowej lub Księżniczki.
  • Ostrykieł, według amerykańskiej książki Guide to the Dragons należy do klasy ognistej, jednak oficjalna klasyfikacja zalicza go do klasy kamiennej.
  • Według How to Train Your Dragon Live Spectacular Czerwona Śmierć należy do klasy tajemniczej, jednak oficjalne statystyki zaliczają ją do ognistej.
  • Jedynym smokiem wyłamującym się z podstawowego założenia klasy jest Duży Cień, który nie zieje płomieniami - zamiast tego dysponuje atakiem sonicznym. Jednak ponieważ żyjący z nim w symbiozie gatunek, Mały Cień, posiada wybuchające pociski i razem z Dużym Cieniem smoki te są w stanie stworzyć formację przypominającą ognisty bombowiec, zwierzę zostało zaliczone do tej klasy.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.