Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Tracker class.png

Klasa strachu (ang. Fear Class) — jedna z kilku jednostek klasyfikacji smoków stworzonych przez Wandali. Obecnie nieistniejąca.

Klasa strachu zniknęła w filmie Jak wytresować smoka 2, kiedy to zastąpiono ją klasą tropicieli (ang. Tracker Class). Powstanie nowej klasy wyjaśniono w pierwszej serii sezonu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata, w odcinku Co by tu schrupać.

Charakterystyka

Smoki z klasy strachu charakteryzowały się tym, że były przerażające, podstępne i często miały wiele głów. Siały postrach i zniszczenie oraz nie ziały zwykłym ogniem, przez co prawdopodobnie wydawały się tak straszne.

Symbol

Symbolem klasy strachu, a obecnie klasy tropicieli, były dwie smocze głowy, najprawdopodobniej Zębiroga Zamkogłowego. Jednak paszcze przedstawionego na symbolu stworzenia przypominały bardziej pyski jadowitych żmij niż dwugłowego, pospolitego smoka. Obie paszcze były szeroko rozwarte, zaś za jedną z głów znajdowało się smocze skrzydło.

Przynależne gatunki

Gatunki przeklasyfikowane

Gatunki smoków dawniej należące do klasy strachu:

Ciekawostki

  • Na symbolu klasy strachu widnieje Zębiróg Zamkogłowy.
  • W filmie Jak wytresować smoka smoki z tej klasy określane są jako "smoki grozy".
  • Do tej klasy należały tylko dwa gatunki smoków i to tylko takie, które posiadały więcej niż jedną głowę. Może to sugerować, że kiedyś przydzielano tu gatunki nie tylko bardziej przerażające od innych, ale także posiadające większą ilość głów.