FANDOM


Strike class

Klasyczny symbol

Klasa uderzeniowa (ang. Strike Class) — jedna z kilku jednostek klasyfikacji smoków stworzonych przez Wandali.

Charakterystyka

Klasa ta obejmuje gatunki głównie cechujące się stosunkowo niewielkimi rozmiarami, wyjątkową inteligencją i sprytem, jak również potrafiące rozwijać niezwykłą prędkością podczas lotu. Niektóre nie zieją zwykłym ogniem, lecz jego potężniejszymi odpowiednikami, na przykład plazmą (Nocna Furia) lub piorunami (Wandersmok).

Gatunki należące do tej klasy są bardzo rzadkie i trudno je spotkać - w trakcie akcji filmów i serialu ukazanych zostało zaledwie dwóch przedstawicieli gatunku Wandersmok, jedna Nocna Furia, jeden Potrójny Cios czy trzy Mroziczorty. Praktycznie zawsze są to bardzo terytorialne samotniki. Jako pierwsza poznana oraz wytresowana została Nocna Furia - Szczerbatek.

Symbol

Strike Class

Nowy symbol

Klasycznym symbolem tej klasy jest Nocna Furia ze zwiniętym ogonem i jest to jedyny znak tak często używany przez Wandali - widnieje on między innymi nad wejściem do Smoczej Akademii czy na tarczy Czkawki.

Nowy symbol tej klasy przedstawia swego rodzaju smugi, które w komiksowej kresce towarzyszą uderzeniom, wybuchom lub bardzo szybkiemu przemieszczaniu się. Równocześnie znak nawiązuje do klasycznego symbolu i występującego na nim gatunku, bowiem smugi swoim kształtem przypominają ogon Nocnej Furii.

Przynależne gatunki

Gatunki przeklasyfikowane

Gatunki smoków dawniej należące do klasy uderzeniowej:

Ciekawostki

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.