FANDOM


Mainland

Zachodni fragment Kontynentu

Kontynent (ang. Mainland; nieoficjalne polskie tłumaczenie) — jedyny stały ląd znajdujący się w bliskim sąsiedztwie Archipelagu Barbarzyńskiego, w jego wschodniej części. Jednocześnie wyznacza on wschodnią granicę Archipelagu. Miejsce to pojawia się w książkach Cressidy Cowell.

Opis

Zgodnie z położeniem całego Archipelagu, które zostało określone jako półkula północna w okolicach Arktyki między Atlantykiem, Arktyką i Ameryką, można wnioskować, że znany z książek Kontynent stanowi część Europy.

W jego centralnej części znajduje się zatoka, otaczająca wyspę Berserk oraz Poczciwy Kraj. Na południu ląd porośnięty jest Płonącym Lasem (nazwanym tak prawdopodobnie dlatego, że żyją tam smoki ziejące ogniem), oprócz tego są tam Terytoria Niewolnicze Oprychów, w północnej części znajdują się Nawiedzone Mokradła, zaś pośrodku pasmo górskie, w którym najbardziej wyróżnia się Wściekła Góra

Historia

W książce How to Break a Dragon's Heart na jedną z plaż należących do Kontynentu trafia klan Kudłatych Chuliganów.

Wikingowie podróżują przez Kontynent w książce How to Steal a Dragon's Sword. Wspinają się na szczyt Wściekłej Góry, by dostać się do znajdującej się na jej szczycie Szkoły Bystrzaka.

Zobacz też

Wyspa JutraWyspa Lawowych ProstakówAmerykaKraniec BohaterówMordercze GóryTerytorium Rafowych WojownikówZatoka NiszczycielaRozpacz UpioraPływające LodyLodowa Wyspa NikądNicZbiriaZimowy Wiatr WotanaWaldurniaWyspy MaskonurówGłuszaMoczary WłamywaczekLochy BrutaliPożarcieGniew ThoraHisteriaŁajdacjaMorze PonureWyspa CzaszkowcówGłuplandiaZakute WyspyZiemie ZakałówPoczciwy KrajMorze Zwane Balią WotanaZagmatwane WysepkiTajemnicaWodny KrajLetni PrądBerserkWyspa Spokojnego ŻyciaZatoka Złamanego SercaPłonący LasBursztynowe Ziemie NiewolniczeKontynentSzkoła BystrzakaWąwóz Burzy ThoraNawiedzone MokradłaZatoka Rozlanej KrwiKompletna mapa archipelagu
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.