Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki

Widok z góry na Kosiarza

Kosiarz (ang. Reaper) — stary statek Łowców Smoków, pojawiający się w sezonie Jeźdźcy smoków: Na końcu świata.

Wygląd

Kosiarz to opuszczony, zniszczony statek unoszący się na wodach Cmentarzyska Statków. Na podartym żaglu widoczna jest część herbu Łowców Smoków, a górny pokład pełen jest klatek wykonanych z materiału odpornego na smoczy ogień. Podobnie wygląda wnętrze statku, gdzie dodatkowo w niektórych celach można znaleźć szkielety smoków. Na końcu korytarza ciągnącego się pod pokładem umiejscowiona jest kapitańska kajuta, w której znajdują się zbroje i liczne smocze czaszki. Dawniej leżało tam również Smocze Oko.

Cały statek pełen jest pułapek, które utrudniają poruszanie się po nim. Na pokładzie są to między innymi liny, które zaciskają się wokół nóg intruza i ściągają go do wody. Wewnątrz statku można natomiast trafić na strzały, siekiery czy kolce uruchamianie płytkami naciskowymi.

Warto zwrócić uwagę na napisy pojawiające się na ścianach statku. Na burcie znajduje się klinowy napis "reaper", czyli "kosiarz" – nazwa statku. W gabinecie ze Smoczym Okiem, obok klatki ze smoczą czaszką, widnieją zapisane pismem klinowym słowa "dragon masters", czyli "smoczy mistrzowie". Z kolei na klatce, w której Dagur Szalony więzi jeźdźców, znajduje się napis "over", czyli "koniec", a obok biegnącego Czkawki można odczytać słowo "reign", czyli "panować". 

Pojawienie się

Przeszłość

W przeszłości statek należał do Łowców Smoków, jednak z powodu jakiejś katastrofy został uszkodzony i trafił na Cmentarzysko Statków. Lata później odnalazł go Johann Kupczy, który wykorzystywał okoliczne wraki jako bezpieczne skrytki na swój towar. Mężczyzna próbował raz sprawdzić, co znajduje się we wraku, ale z powodu pułapek nigdy więcej tam nie wrócił.

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Na pokład Kosiarza jeźdźcy trafiają w odcinku Smocze Oko pana tuczy (część 1). Chcąc odnaleźć Dagura Szalonego, będącego zbiegiem z więzienia Łupieżców, za radą Johanna przyjaciele udają się na Cmentarzysko Statków. Podczas gdy drużyna przeszukuje okoliczne wraki, starając się zabezpieczyć kapitał ukryty tam przez kupca, Czkawka mimo ostrzeżeń Johanna postanawia sprawdzić Kosiarza. W kajucie kapitana znajduje tajemniczy artefakt, później znany jako Smocze Oko. Gdy bierze je do ręki, na statku uruchamiają się pułapki. Czkawce i Szczerbatkowi udaje się wydostać spod pokładu, ale na ich drodze staje Dagur Szalony, który schwytanych wcześniej jeźdźców wymienia na Smocze Oko.

Na ten sam statek jeźdźcy wracają w odcinku Noc łowców (część 1), gdy Łowcy Smoków porywają Wichurę. Przyjaciele, szukając poszlak, trafiają na grot, jakim została postrzelona smoczyca. Znajdują na nim znak, który przedtem widzieli również na Kosiarzu. Podczas poszukiwań znajdują na statku soczewkę do Smoczego Oka, która odkrywa przed nimi tereny porywaczy.

W grach

School of Dragons

Kosiarz tkwi na Ship Graveyard wśród innych wraków. W czasie jednego z zadań z rozszerzenia Call of the Death Song gracz jest w stanie dostać się na pokład podtopionego statku i go przeszukać. W jednej z kajut znajdują się jaja Zbiczatrzasłów.

Zobacz też

Advertisement