FANDOM


Koszmar Ponocnik (ang. Monstrous Nightmare) — gatunek smoka, który pojawia się w książkach Cressidy Cowell. Jego filmowym odpowiednikiem jest Koszmar Ponocnik.

Wygląd

Koszmar Ponocnik to smok w kolorze szmaragdowej zieleni, posiadający szkarłatne kolce na ciele i pazury. Ma fioletowe duże skrzydła i tego samego koloru plamki na brzuchu. Smoki są groźne przez swoje ostre, przerażające kły i wysuwane szpony.

Moce i umiejętności

Koszmary Ponocniki uważane są za największe i najbardziej przerażające z domowych smoków. Posiadają ostre, przerażające kły i wysuwane szpony. Są świetnymi lotnikami i bardzo szybko poruszają się w powietrzu. Są również wspaniałymi łowcami, a podczas polowania robią duże wrażenie. Nie muszą się bronić i nie mają wyspecjalizowanych mechanizmów obronnych. Ich ukąszenia są lekko jadowite.

Historia

Niepisane Prawo Wikingów mówi, że tylko wódz lub syn wodza może mieć Ponocnika. Dlatego też smoka z tego gatunku posiada m.in. Słoick Wielgi, przywódca Kudłatych Chuliganów. W czasie Smoczej Inicjacji swojego Koszmara złapał Smark Świński Ryj i nazwał Ognista Glista.

Znane Koszmary Ponocniki

Ciekawostki

  • Jako jeden z nielicznych smoków pojawia się zarówno w książkach jak i w filmach.
  • Potrafią być nieobliczalne i trudne w tresurze.
  • Podczas zdobywania smoka w żłóbku, Koszmary Ponocniki są zarezerwowane wyłącznie dla dziedziców wodza klanu, gdyż uznawane są powszechnie jako najpotężniejsze bestie.

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.