FANDOM


Artykuł

Koszmar Ponocnik Astrid (ang. Astrid's Monstrous Nightmare) — nieznany z imienia smok z gatunku Koszmar Ponocnik wytresowany przez Astrid Hofferson w odcinku Słodka Heathera (część 2).

Wygląd

Smok wyróżnia się spośród innych przedstawicieli swojego gatunku praktycznie tylko temperamentem i kolorem. Jest on bowiem barwy fioletowo - różowej z domieszką złotego na pysku, skrzydłach i ogonie.

Charakter

Na początku smok jest zdenerwowany i często podpala się pod wpływem agresji, ale już po pierwszej porażce (gdy Astrid przyciska jego głowę do ziemi) staje się wierny i oddany dziewczynie.

Historia

Jeźdźcy smoków

Smok po raz pierwszy i jedyny pojawia się w odcinku Słodka Heathera (część 2). Jest jednym z gadów przetrzymywanych na Arenie Wyspy Łupieżców. Astrid, przebrana za Heatherę, musi przekonać Albrechta, iż potrafi tresować smoki. Mimo jej cichych zawierzeń, na Arenę wchodzi wściekły Koszmar Ponocnik. Po nieudanych próbach walki, Astrid przypomina sobie rady Sączysmarka, dotyczące tresury tego gatunku, i zdobywa zaufanie stworzenia. 

Pod koniec odcinka, gdy Albrecht trzyma Astrid nad przepaścią, ten sam Ponocnik przybywa dziewczynie na ratunek.

Smok nie pojawia się później w żadnym odcinku ani filmie. Prawdopodobnie zamieszkał na Berk, razem z innymi smokami.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.