FANDOM


Artykuł

Król Demolki (ang. Shattermaster) — smok, przedstawiciel gatunku Gronkiel, pojawiający się w sezonie Jeźdźcy smoków: Na końcu świata oraz w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk. Jego jeźdźcem był przez pewien czas Dagur Szalony.

Wygąd

Smok ten ma ciemnozieloną barwę skóry i intensywnie żółte oczy, zazwyczaj szeroko otwarte. Na jego pysku często gości szeroki uśmiech.

Charater

Król Demolki jest niezwykle entuzjastyczny, energiczny i radosny. Już od pierwszego spotkania z ludźmi rozpierała go energia, był bardzo chętny na zdobycie jeźdźca oraz na treningi i zabawę. Szybko polubił swojego jeźdźca i zostali razem przyjaciółmi.

Zdolności

Inteligencja: Smok jest niezwykle inteligentny i łatwy do tresury. Został właściwie w pełni wytresowany w zaledwie jeden dzień, nawet z tak niedoświadczonym jeźdźcem, jakim był Dagur.

Umiejętności bojowe: Król Demolki jest niezwykle silny i waleczny. Zdołał ogłuszyć Szpicrutę swoim maczugowatym ogonem. Jest również niezwykle szybki, co nie zdarza się często wśród Gronkli. Z łatwością unika trafienia strzałami Łowców Smoków. Ponadto do perfekcji opanował sztuczkę wykonywaną przez Śledzika, którą jest odwrócony spadek na ziemię, tak zwany "gronklowy zrzut", i wykorzystuje tę umiejętność w walce. Nauczony przez Dagura sztuczki "demolicja", polegającej na rozpędzeniu się w locie i ustawieniu ogonem do celu, umiejętnie jej używa, nawet we współpracy z innym smokiem - rozpędzającą go Szpicrutą.

Historia

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

Smok pojawia się po raz pierwszy w odcinku Grunt to rodzinka. Dagur Szalony, szukający swojej siostry i chcący poruszać się po Archipelagu znacznie szybciej, pragnie zdobyć i wytresować własnego smoka (licząc na Wandersmoka, Nocną Furię albo równie potężnego smoka), ma już nawet dla niego imię - Król Demolki. Czkawka przyprowadza mu z lasu dzikiego, zielonego Gronkla, którym mężczyzna jest z lekka rozczarowany. Przyjmuje jednak smoka i zaczyna się trening. Z powodu swojej niecierpliwości pierwsza próba zdobycia zaufania smoka kończy się niepowodzeniem, jednak w końcu Dagur wysłuchuje rad Czkawki i idzie mu lepiej. Nowy jeździec przechodzi intensywne szkolenie pod okiem Czkawki, Astrid i Śledzika. Król Demolki świetnie współpracuje ze Sztukamięs.

Kiedy jeźdźcy przystępują do ataku na statki Łowców, Dagur i Król Demolki niezależnie od nich przyłączają się do akcji. Jednak to oni atakują pierwsi, podczas gdy jeźdźcy przyglądają się temu z daleka. Król Demolki ostrzeliwuje statki swoją płynną lawą, dzięki czemu wszystkie z nich płoną lub toną. Dagur i jego smok nie powracają jednak z misji, przez co jeźdźcy są pewni, że oboje zginęli.

Okazuje się to nieprawdą - bohaterowie powracają w odcinku Ratując mistrza, cali i zdrowi. Król Demolki jest jednak uwięziony na statku Łowców, przez co Dagur musi udawać, że z nimi współpracuje, by odzyskać wierzchowca. Z pomocą Heathery i Czkawki udaje mu się odbić smoka i uwolnić inne Gronkle, ale ze względu na pościg Dagur odłącza się od przyjaciół i odciąga od nich pogoń.

W odcinku Gorączka złota Dagur i Król Demolki powracają na Koniec Świata. Dagur oznajmia, że wie, gdzie ukryte jest złoto Łowców, wobec czego jeźdźcy organizują wyprawę. Wyspa okazuje się być pełna zwodniczych tropów, prowadzących do zamkniętego schowka - Król Demolki otwiera go dzięki sztuczce, której nauczył go Dagur. Gdy wszyscy jeźdźcy poza Śledzikiem i Berserkami zostają złapani, smok używa tej samej umiejętności do zatopienia ognioodpornych statków. Na koniec razem ze swoim właścicielem oraz Heatherą i Szpicrutą opuszcza jeźdźców i wraca na Wyspę Berserków.

W odcinku Ogniowa Burza (część 1) Dagur z Demolkiem pomagają jeźdźcom w ataku na Łowców Smoków, który jednak się nie udaje. Król Demolki razem z Dagurem wraca bronić Wyspy Berserków. Gdy ta zostaje znienacka zaatakowana przez Ogniową Burzę, smok z jeźdźcem ratują ludność, po czym przybywają na Koniec Świata.

W odcinku Ogniowa Burza (część 2) Dagur i Król Demolki dostają za zadanie zabezpieczyć tyły wyspy. Pomagają tam Tajniakowi, ale wkrótce zostają strąceni kamieniem wystrzelonym z katapulty. Król Demolki jest najwyraźniej ciężko poturbowany, bo porusza się w z wielką trudnością. Tajniak ratuje ich, odwdzięczając się za pomoc. Ze względu na obrażenia Król Demolki nie może być dłużej wierzchowcem Dagura, więc zostaje nim Tajniak.

Ostatecznie Gronkiel pojawia się ostatni raz w odcinku Król smoków (część 2), gdzie towarzyszy swojemu przyjacielowi i dawnemu jeźdźcowi w ceremonii zaślubin z królową Obrońców Skrzydła.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.