Jak Wytresować Smoka Wiki
Jak Wytresować Smoka Wiki
Poprzedni odcinek
Król smoków (część 1)
Król smoków (część 2) Następny odcinek
brak
Artykuł

Król smoków (część 2) (ang. King od Dragons, Part 2) — trzynasty odcinek szóstej serii sezonu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata, kończący zarazem cały serial Jeźdźcy smoków.

Opis

Jeźdźcy pędzą w stronę domu prawdziwego Króla Smoków, ale Lotnicy już tam są. Wywiązuje się walka, podczas której stają twarzą w twarz z legendarnym stworzeniem.

Fabuła

Krogan i jego ludzie podejmują atak na Wyspę Berserków. Jeden z miejscowych informuje Dagura o zbliżającej się armii Łowców Smoków. Mężczyzna rozkazuje swoim ludziom wszczęcie przygotowań do bitwy, a następnie rozpoczęcie ostrzału statków płynących za frontem Lotników. Berserkowie niechętnie się zgadzają. Gdy Łowcy zbliżają się do wyspy, wierzchowce Lotników, zamiast przekroczyć granicę wyspy, rozpraszają się i powracają nad wodę. Dagur rozkazuje swoim otwarcie ognia, dzięki czemu tonie kilka statków Łowców. Tymczasem Czkawka i pozostali Jeźdźcy, a także Sączyślin, podejmują bezpośrednią powietrzną walkę z Lotnikami. Po pokonaniu kilka z nich otaczają Krogana, który wycofuje się nad swoją flotę. Po wylądowaniu, Czkawka już wie, że na wyspie znajduje się "Król Smoków", i to on jest powodem, dla którego Paszczogony nie mogą zapuścić się nad teren wyspy. Mieczyk ku irytacji przyjaciół stwierdza, że tajemniczym mieszkańcem jest na pewno wuj Fenris. Szpadka sądzi natomiast, że Johann przysłał kolejną armię Łowców od południowej strony wyspy, podczas gdy pierwsza już atakuje od północy, co okazuje się prawdą. Flota Łowców otacza Wyspę Berserków, niszcząc katapulty i wkraczając na teren wyspy, walcząc toporami. Heathera i Dagur chcą powrócić na pole bitwy, ale Czkawka upiera się, by zostać i obmyślić plan pokonania najeźdźców. Akurat w tym czasie pojawiają się Atali z Skrzydlatkiem i z plemieniem Skrzydlatych Panien, między innymi z Minden. Dołączają się do walki na wyspie, ponieważ młode Zbiczatrzasły są odporne na telepatyczne wpływy Króla Smoków. Jeźdźcy powracają do swoich smoków, by podjąć walkę z pozostałymi przy życiu Łowcami. Astrid przypomina Czkawce, że musi powstrzymać Krogana i Johanna przed odkryciem Króla Smoków. Czkawka, przed rozdzieleniem się, całuje dziewczynę i pędzi w głąb wyspy, by odnaleźć przywódców Łowców. Tymczasem Astrid wzywa pozostałych Jeźdźców do bitwy.

Johann i Krogann, wraz z kilkoma wojownikami, przeszukują podziemia wyspy i odkrywają ogromnego Oszołomostracha. Ich obecność budzi smoka ze snu, lecz włócznie strażników nie czynią mu żadnej krzywdy. Mimo to nadal bezskutecznie próbują pojmać smoka. Ten w odpowiedzi pluje lodem,

, zabijając kilku Łowców, Johann zaś ma żal do Krogana, że ten nie ostrzegł go przed atakiem. Mężczyźni poszukują innego sposobu, by zaskoczyć smoka; Johann zaczyna kwestionować lojalność Krogana. W tym momencie Oszołomostrach wycofuje się w głąb lodowej jaskini, znikając im z oczu i jednocześnie wywołując zapadnięcie się części jaskini. Będący już w jaskini Czkawka i Szczerbatek, pod wpływem lawiny, zostają rozdzieleni. Gdy Szczerbatek szuka drogi, by dotrzeć do swojego Jeźdźca, Czkawka odnajduje jajo Oszołomostracha. Niestety w tym momencie docierają do niego Johann z Kroganem. Czkawka rzuca w tego drugiego bolasem, chcąc go powalić na ziemię, jednak Johannowi udaje się dobiec bez przeszkód i podejmuje z chłopakiem bezpośrednią walkę o jajo. Wyjmuje sztylet, chcąc go zabić, ale Haddock w ostatniej chwili go unieszkodliwia. Gdy chce zabrać jajo, toczący się bolas, rzucony przez Krogana, zrzuca jajo w przepaść. Czkawka skacze za nim i wbija się swoim ognistym mieczem w ścianę lodu, by nie spaść. Wówczas z czeluści wyłania się Oszołomostrach, plując lodem w Krogana i Johanna. Czkawka kuli się przy samej ścianie i płonącym mieczu, dzięki czemu unika zamrożenia.

Jeźdźcy kontynuują atak na statki Łowców, wówczas jednak zjawiają się kolejni Lotnicy. Astrid nawołuje Jeźdźców do tego, by się nie poddawać i walczyć dalej.

Czkawka używa swojej sztucznej nogi, by wspiąć się po lodowej ścianie. Na szczycie jednak czeka na niego Johann, skutecznie uniemożliwiając mu wejście krawędź. Co więcej, zabiera jajo od Czkawki i przygotowuje nasączoną sokiem smoczego korzenia włócznię, by zabić chłopaka. Wtedy na pomoc przyjacielowi wpada Szczerbatek, atakując Johanna. Wytrącone z rąk dawnego kupca jajo toczy się prosto do Krogana, który zabiera je i podejmuje ucieczkę z jaskini. Szczerbatek ma do wyboru - ratować jeźdźca albo jajo. Haddock stanowczo nakazuje mu zrobić to drugie. Johann pyta Czkawki, po co ten heroizm, i kopnięciem zrzuca go z klifu. Chłopak ponownie zawisa tylko na ułamanym podczas wspinaczki mieczu i protezie. Johann wychyla się z włócznią do finalnego ciosu, i wówczas znów wyłania się Oszołomostrach, plując w kupca i więżąc go w bryle lodu. Czkawka ponownie podejmuje próbę dostania się na szczyt, jednak jego miecz łamie się do końca i pozostaje mu tylko sztuczna noga.

Gdy bitwa na Wyspie Berserków trwa, wciąż ukrywający się wewnątrz wyspy Oszołomostrach przywołuje do walki dzikie smoki. Przybywa ich cała armia, a wśród nich większość smoków, z którymi Jeźdźcy mieli kiedykolwiek do czynienia, a więc Garffiljorg, Nowy Protektor, Krzykozgon, Wandersmok, Wrzeniek, Thornado, Bim, Bam czy Bom. Jeźdźcy i dzikie smoki jednoczą się w walce i pokonują Łowców. Tytaniczny Dramillion i Paszczogon Krogana, który w końcu został uwolniony spod kontroli swojego pana, razem z resztą wolnych już Paszczogonów wykonują gest zwycięstwa, plując ogniem wysoko w niebo.

Krogan ucieka z jajem, jednak powstrzymuje go Szczerbatek. Smok ogłusza Krogana i powraca z jajem do Czkawki, którego ratuje przed upadkiem w przepaść.

Krogan natomiast zostaje pojmany i staje przed obliczen Drago Krwawdonia, który skazuje go na śmierć za niewypełnienie misji (Krogan miał za zadanie zdobyć jajo Oszołomostracha).

Tymczasem Skrzydlate Panny, za pośrednictwem tajemniczych znajomych, przekazują jajo Oszołomostracha Valce. Stoick powraca do zdrowia, Dagur i Mala pobierają się, Śledzik i Sączysmark zaczynają rywalizować o serce Szpadki, zaś Czkawka decyduje się zniszczyć oba Smocze Oka, by uchronić je przed ponownym trafieniem w niepowołane ręce. Jeźdźcy opuszczają również Koniec Świata i wracają na Berk.

Najważniejsze wydarzenia

Duża część wydarzeń z tego odcinka stanowi bezpośrednie nawiązanie do fabuły, obecności i wyglądu bohaterów z filmu Jak wytresować smoka 2, którego akcja rozgrywa się niedługo po wydarzeniach z serialu.

Postacie

Ludzie

Smoki

Ciekawostki

  • Duża część wydarzeń z tego odcinka ma bezpośredni związek z tym, co ma miejsce w Jak wytresować smoka 2.
  • Kwestia Johanna, gdy mówi "Będziemy potrzebowali większej klatki", stanowi nawiązanie do słynnego cytatu z filmu Szczęki z 1975 roku.
  • Pod koniec odcinka, na moście w siedzibie Drago Krwawdonia widać Pleśniaka. Brook Chalmers potwierdził, że jest to Easter Egg nawiązujący do postaci z dwóch pierwszych sezonów serialu.

Zobacz też