FANDOM


Krzyż Berk
Nieoficjalne tłumaczenie! Tytuł artykułu nie posiada oficjalnego tłumaczenia w języku polskim.
Został przetłumaczony z języka oryginalnego przez autorów artykułu i zatwierdzony przez administrację.

Królestwo Zachodniej Dziczy (ang. Kingdom of the Wilderwest) — państwo założone przez Halibuta Straszliwego Czkawkę Pierwszego, który został jednocześnie jej pierwszym królem. Po tysiącu lat Królestwo upadło, głównie za sprawą ciągu wydarzeń mających genezę w okrucieństwie królów wobec smoków. Po kolejnych stu latach państwo odbudował Halibut Straszliwa Czkawka Trzeci, także zostając jego władcą.

Pojęcie to pojawia się w cyklu powieściowym.

Historia

Założenie

Około tysiąca lat przed urodzeniem się Czkawki Trzeciego, miała miejsce wielka wojna pomiędzy ludźmi a smokami. W tym czasie chłopiec, mający około ośmiu-dziewięciu lat, udzielił pomocy rannemu Kłowi Wotana, przy okazji poznając historię małego smoka. Został on wysłany na Głuplandię przez swojego zwierzchnika, Bezlitośnika, by odnalazł i zabił chłopca o imieniu Halibut Straszliwa Czkawka Pierwszy, po tym, jak otrzymał wizję pokazującą, że zostanie on pokonany przez chłopaka o takim właśnie imieniu. Kieł, zaskoczony faktem, że pomaga mu człowiek, był wdzięczny Czkawce za uratowanie jego życia i wyrzekł się swojej misji, nie chcąc zabić chłopca. Po odzyskaniu zdrowia Kieł Wotana odleciał, jednak regularnie powracał na wyspę, na której mieszkał Czkawka. Podczas tych odwiedzin dwójka nietypowych przyjaciół stawała się sobie coraz bliższa. Czkawka nauczył smoka języka nordyckiego, którym posługiwali się wikingowie, Kieł Wotana natomiast w zamian nauczył go smokońskiego, używanego przez skrzydlate zwierzęta.

Kieł zaryzykował wszystko, gdy wykradł Smoczy Miecz, w którego głowicy ukryty był Smoczy Klejnot, i powierzył go Czkawce. Jako że klejnot miał moc uśmiercenia całego smoczego gatunku, Czkawka przyrzekł, że nigdy go nie użyje w złych zamiarach.

Niedługo potem Bezlitośnik osobiście udał się na wyspę, by zamordować Czkawkę, gdy jednak stanął naprzeciwko niego, chłopak ukazał mu Smoczy Klejnot, grożąc jego użyciem. To skutecznie wystraszyło Bezlitośnika, który odszedł i miał już nigdy więcej nie pojawić się w Archipelagu Barbarzyńskim (choć wiele lat później, już jako Zielona Śmierć, ponownie nawiedził Głuplandię). Czkawka ponownie przyrzekł nie wykorzystać Klejnotu i na potwierdzenie słów swej przysięgi nakreślił krwią swoją oraz Kła Wotana znak na swoim czole. Wówczas Czkawka zjednoczył wszystkie plemiona Archipelagu i stworzył Królestwo Zachodniej Dziczy, stając się jego pierwszym królem.

Podręcznik23
Ta strona jest niekompletna!
Jeśli posiadasz czas, ochotę oraz wystarczająco dużo informacji, by rozwinąć artykuł, pomóż projektowi Wiki i rozbuduj go!

Zobacz też

Wyspa JutraWyspa Lawowych ProstakówAmerykaKraniec BohateraMordercze GóryTerytorium Rafowych WojownikówZatoka NiszczycielaRozpacz UpioraPływające LodyLodowa Wyspa NikądNicZbiriaZimowy Wiatr WotanaWaldurniaWyspy MaskonurówGłuszaMoczary WłamywaczekLochy BrutaliPożarcieGniew ThoraHisteriaŁajdacjaMorze PonureWyspa CzachaGłuplandiaZakute WyspyZiemie ZakałówPoczciwy KrajMorze Zwane Balią WotanaZagmatwane WysepkiTajemnicaWodny KrajLetni PrądBerserkWyspa Spokojnego ŻyciaPlaża Złamanego SercaPłonący LasKraina Niewolników Szpetnych ZbirówKontynentSzkoła BystrzakaGrzmot ThoraNawiedzone MokradłaZatoka Rozlanej KrwiKompletna mapa archipelagu
​​​
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.