Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Artykuł

Królowa Ognioglist (ang. Fireworm Queen) — smok, ogromna przedstawicielka gatunku Ognioglista, pojawiająca się po raz pierwszy w sezonie Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk, w odcinku Gdzie zimują Ognioglisty.

Wygląd

Fireworm queen.png

Jako królowa gniazda Ognioglist, samica jest największą poznaną przedstawicielką gatunku o tym statusie. Posiada pięć par nóg i wielkie skrzydła, pozwalające na szybkie latanie. Prócz drobnych zmian anatomicznych, takich jak większa ilość rogów na głowie, nie różni się za wiele od swoich mniejszych smoczych pobratymców. Świeci także tą samą, fluorescencyjną żółcią.

Charakter

Matka żyje wraz z małymi Ognioglistami w jaskiniach na Wyspie Ognioglist, chociaż przez większość czasu pozostaje ukryta. Jest bardzo opiekuńcza wobec swojego stada i pilnie go strzeże. Atakuje każdego, kto naruszy jej gniazdo, zaciekle walczy w obronie jaj oraz młodych i nie porzuci żadnego z nich.

Chociaż z natury jest agresywna, dba nie tylko o swoje młode, lecz także o inne smocze gatunki. Ukłucie jej gorącego języka jest w stanie przywrócić zdolność do samozapłonu wszystkim smokom z klasy ognistej, posiadającym ową zdolność.

Historia

Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk

Królowa pojawia się w odcinku Gdzie zimują Ognioglisty. Kiedy Hakokieł jest chory, przyjaciele spieszą mu z pomocą i poddają rozpalającej terapii Ognioglistami. Ponieważ jednak na Berk smoków tych jest mało, z ich pomocą trafiają na wyspę zamieszkaną wyłącznie przez ten gatunek. Sączysmark zabiera komórkę plastra wypełnioną ognistym miodem i w tym momencie atakuje go matka - królowa. Goni Sączysmarka i Czkawkę przez długi czas, póki nie wracają do Hakokła. Sączysmark daje mu do zjedzenia miód, by ten powrócił do zdrowia, Hakokieł jednak odpycha komórkę i oddaje ją królowej. Ta w wyrazie wdzięczności żądli go językiem, co powoduje rozgrzanie Hakokła jej jadem i jego szybki powrót do zdrowia.

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

W odcinku Pozory mylą Królowa Ognioglist przylatuje na wyspę jeźdźców. Okazuje się, że w jej leżu grasuje niebezpieczny Jaskiniowy Rabuś, który chce pożreć jej jaja i młode. Jeźdźcy - a w szczególności Sączysmark wraz z Hakokłem, któremu królowa uratowała kiedyś życie - pomagają smoczycy przepędzić intruza z gniazda.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Wprowadzone w grze smoki sprawiają pewne kłopoty z klasyfikacją. W grze jako gatunek zamiast Ognioglisty pojawia się bowiem Księżniczka Ognioglist, a Królowa jest konkretną, unikatową przedstawicielką tego drugiego gatunku.

Ciekawostki

  • Świeci w podobny fluorescencyjny sposób co Marazmor.
  • Uleczyła Hakokła, gdy ten z przemęczenia stracił zdolność samozapłonu.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP.png
Dragon icon TOOTHLESS.png
Humans icon DRAGO.png
Humans icon GOTHI.png
Humans icon HEATHER.png
Scifim 2.png
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Advertisement