Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki

Krótkoskrzydła Wężowiówrka (ang. Shortwing Squirrelserpent) — pełen życia i radosny nanosmoki, pojawiający się w książkach Cressidy Cowell.

Wygląd

Smoki te mają podłużne ciała, z których znaczną część stanowi ogon zakończony hakiem, pomagającym utrzymywać się na gałęziach drzew. Nie umieją latać, ale używają niewielkich skrzydeł do szybowania z drzewa do drzewa. Mają także duże uszy, przypominające te u nietoperzy. Przyjmują różne barwy, dodatkowo wyróżnia je pasiaste ciało i nakrapiany brzuch.

Zachowanie

Nazwa gatunku odnosi się do zachowań wiewiórki (a konkretnie gatunku zwanego polatuchami) oraz ciała przypominającego węża. 

Są to smoki bardzo żywe i aktywne. Podobnie jak dzięcioły, zakładają gniazda w dziuplach drzew.

Taktyka polowania polega na podpalaniu drzew, na których znajduje się ofiara. Niewielkim Wężowiórkom zdarza się podczas polowania niechcący podpalać całe lasy - dzięki specjalnemu sygnałowi wzywają wówczas inne smoki, by pomogły ugasić ogień swoimi ognioodpornymi skrzydłami.

Tresura

Wężowiórki są łatwe w opiece i stanowią ulubieńce wielu rodzin jako zwierzątka domowe. Prócz tego, doskonale sprawdzają się podczas polowań.

Pojawienie się

Zobacz też