FANDOM


Kraina Niewolników Szpetnych Zbirów (ang. Amber Slavelands) – jedno z miejsc znajdujących się w południowej części Archipelagu Barbarzyńskiego. Pojawia się w powieściach.

Położenie

Region ten jest jednym z najdalej wysuniętych na południowy-wschód miejsc znanego Archipelagu, zajmując południową część Kontynentu. Dalej na południe znajduje się tylko Cmentarzysko Smoków. Na północ od Krainy znajduje się między innymi Histeria.

Kraina przedstawiona została na dwóch mapach: na mapie Srogobrodego Upiora (dołączonej do książki How to Seize a Dragon's Jewel), która nie jest jednak zbyt dokładna i mocno zniekształca faktyczną geografię kontynentu i sąsiadujących wysp, oraz na ogólnej mapie całego Archipelagu (dołączonej do książki Drapieżne smoki dla początkujących).

Opis

Obszar Krainy Niewolników, według mapy Upiora, obejmuje niewielką wyspę o rozległym i szerokim wybrzeżu, jednak według dokładniejszych map jest to po prostu część bardzo rozległego Kontynentu. Jak wskazuje nazwa miejsca w oryginalnej wersji językowej, plaża pełna jest rozmaitej wielkości i wartości bursztynów, które są zbierane przez Niewolników. W południowo-wschodniej części Ziem znajduje się ogrodzone Mroczne Więzienie, w którym przetrzymywani są Niewolnicy.

Rozległe podziemia wybrzeży Krainy Niewolników zostały wydrążone i ukształtowane przez żyjące pod ziemią smoki. Później zostały zamieszkane są przez potwora, słynącego z oczu wyrastających na jego szponach. W podziemiach znajduje się również piękna, szklana sala, w której w przezroczystej kolumnie ukryty został Smoczy Klejnot.

Historia

How to Seize a Dragon's Jewel

Kraina Niewolników po raz pierwszy pojawia się na początku dziesiątego tomu cyklu. Czkawka odkrywa tajemnicę testamentu Srogobrodego Upiora, który pokropiony smoczym jadem, ujawniał ukrytą mapę ukrycia Smoczego Klejnotu. Chłopak wraz z przyjaciółmi postanawia dostać się do miejsca, w którym według mapy ma znajdować się skarb. Trafia do Krainy Niewolników, gdzie odkrywa Mroczne Więzienie i przebywających w nim Niewolników, którymi stała się większość jego współplemieńców, a także wikingowie z wielu innych plemion. Sam zostaje zauważony i zaciągnięty do grona Niewolników.

Każdego dnia ludzie ci wyruszają na piaszczyste wybrzeża Krainy, by szukać zaginionego Klejnotu dla Władcy, Alvina Przechery (któremu do pełni władzy brakowało kilku insygniów, między innymi właśnie Smoczego Klejnotu).

W ten sposób, w Krainie Niewolników rozgrywa się większość akcji powieści. To tam Śledzik zostaje wciągnięty pod ziemię przez potwora żyjącego w piasku, co później przydarzyło się także Czkawce. Tam trójkę przyjaciół odnalazł smok o imieniu Cierpliwość, Niewinność i Arogancja.

Pod koniec powieści, Krainę dosięga Smocza Rebelia pod wodzą smoka o imieniu Furiat. Rozgrywa się bitwa Mrocznego Więzienia, podczas której wikingowie-Niewolnicy uciekają, a Alvin zabiera z rąk Czkawki Smoczy Klejnot.

Zobacz też

Wyspa JutraWyspa Lawowych ProstakówAmerykaKraniec BohateraMordercze GóryTerytorium Rafowych WojownikówZatoka NiszczycielaRozpacz UpioraPływające LodyLodowa Wyspa NikądNicZbiriaZimowy Wiatr WotanaWaldurniaWyspy MaskonurówGłuszaMoczary WłamywaczekLochy BrutaliPożarcieGniew ThoraHisteriaŁajdacjaMorze PonureWyspa CzachaGłuplandiaZakute WyspyZiemie ZakałówPoczciwy KrajMorze Zwane Balią WotanaZagmatwane WysepkiTajemnicaWodny KrajLetni PrądBerserkWyspa Spokojnego ŻyciaPlaża Złamanego SercaPłonący LasKraina Niewolników Szpetnych ZbirówKontynentSzkoła BystrzakaGrzmot ThoraNawiedzone MokradłaZatoka Rozlanej KrwiKompletna mapa archipelagu
​​
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.