FANDOM


Kraniec

Kraniec Bohatera

Kraniec Bohatera (ang. Hero's End; nieoficjalne polskie tłumaczenie) — jedna z wysp należących do Archipelagu Barbarzyńskiego. Wyspa ta kilkakrotnie wspomniana jest w powieściach Cressidy Cowell.

Położenie

Wyspa jest bardzo mała. Leży w zachodniej części Archipelagu, na zachód od Morderczych Gór oraz na północ od Wyspy Jutra.

Opis

Kraniec składa się tak naprawdę z dwóch wysepek, z których jedna jest podłużna i wygięta w hak, zaś druga maleńka i okrągła. Razem tworzą wzór przypominający znak zapytania. Nie wiadomo, czy porasta je jakaś roślinność, wiadomo jedynie o piaszczystym wybrzeżu dookoła.

Historia

How to Seize a Dragon's Jewel

Kiedy Cierpliwość, Niewinność i Arogancja opowiadają swoją historię, wspominają, że po zniknięciu dziecka, którego mieli pilnować, bali się wrócić na Kraniec Bohatera. To tam prawdopodobnie żyli bohaterowie tej opowieści, czyli m.in. Sekutnica oraz jej ojciec - Morderczy Gbur.

How to Betray a Dragon's Hero

Dopiero na końcu powieści na Kraniec Bohatera trafia nieprzytomny Czkawka, którego fale wyniosły na brzeg wyspy. Jakiś czas wcześniej statek, którym chłopak płynął, został zniszczony.

Zobacz też

Wyspa JutraWyspa Lawowych ProstakówAmerykaKraniec BohaterówMordercze GóryTerytorium Rafowych WojownikówZatoka NiszczycielaRozpacz UpioraPływające LodyLodowa Wyspa NikądNicZbiriaZimowy Wiatr WotanaWaldurniaWyspy MaskonurówGłuszaMoczary WłamywaczekLochy BrutaliPożarcieGniew ThoraHisteriaŁajdacjaMorze PonureWyspa CzaszkowcówGłuplandiaZakute WyspyZiemie ZakałówPoczciwy KrajMorze Zwane Balią WotanaZagmatwane WysepkiTajemnicaWodny KrajLetni PrądBerserkWyspa Spokojnego ŻyciaZatoka Złamanego SercaPłonący LasBursztynowe Ziemie NiewolniczeKontynentSzkoła BystrzakaWąwóz Burzy ThoraNawiedzone MokradłaZatoka Rozlanej KrwiKompletna mapa archipelagu
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.