Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki

Księżycowa Wyspa (ang. Crescent Island) — jedna z kilku wysp pojawiających się w odcinku Nieposkromiony apetyt, wchodząca w skład Archipelagu.

Opis

Wyspa ta zlokalizowana jest na zachód od wyspy Berk, w bardzo bliskim sąsiedztwie Smoczego Leża. Ma kształt sierpu księżyca, skąd wzięła się jej nazwa.

Historia

Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk

Księżycowa Wyspa pojawia się jedynie na początku odcinka Nieposkromiony apetyt. Podczas oznaczania smoków z różnych wysp, Mieczyk i Szpadka znaczą gady z Księżycowej Wyspy kolorem fioletowym - mieszkają tam głównie Gronkle.

Kiedy Astrid i Czkawka przylatują sprawdzić stan oznaczania smoków, okazało się, że na Księżycowej Wyspie pojawiły się smoki z Wyspy Najwyższych Drzew. Zaintrygowani tym Astrid i Czkawka udają się się na Smoczą Wyspę.

Później jeźdźcy odkrywają, że poszczególne wyspy, które znajdują się w linii prostej od Berk, zostają zatapiane przez Krzykozgona. Nie wiadomo, czy dzieje się to z Księżycową Wyspą, ponieważ fioletowe smoki jako jedyne z malowanych nie przybywają na Smoczą Wyspę.

Ciekawostki

  • Na mapce sporządzonej przez jeźdźców, ramiona księżyca, którego kształt tworzy wyspa, są skierowane do dołu, podczas gdy ta sama wyspa, narysowana na mapie Czkawki, ma ramiona skierowane ku górze.

Zobacz też

Advertisement