Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Poprzedni odcinek
Kto pod kim dołki kopie (część 1)
Kto pod kim dołki kopie (część 2) Następny odcinek
Odkrycia chodzą parami
Artykuł

Kto pod kim dołki kopie (część 2) (ang. Have Dragon Will Travel, Part 2) — jedenasty odcinek pierwszej serii sezonu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata. Jego premiera w USA odbyła się 26 czerwca 2015 roku na platformie internetowej Netflix, zaś w Polsce 29 lutego 2016 roku na kanale Cartoon Network.

Opis

Jeźdźcy za wszelką cenę próbują powstrzymać Heatherę przed zemstą na Dagurze. Tymczasem Czkawka przy pomocy ojca odkrywa szokującą prawdę o pochodzeniu dziewczyny.

Fabuła

Czkawka ratuje Heatherę złapaną przez Dagura, choć jest to utrudnione zastosowaniem przez Berserka łańcuchów odpornych na smoczy ogień. Dziewczyna chce nadal spróbować ataku, jednak Czkawka przekonuje ją, by tego zaniechała. Jeźdźcy razem odlatują, a po drodze Heathera opowiada Czkawce część swojej historii - okazuje się, że tak naprawdę została adoptowana jako mała dziewczynka. Po powrocie na Koniec Świata Heathera próbuje na nowo odnaleźć się wśród jeźdźców. Szczególnie pomaga jej w tym Astrid, która jest w stanie prowadzić z przyjaciółką niezobowiązujące rozmowy o broni, technikach walki czy o facetach. Przy tym ostatnim Heathera zauważa szczególną więź między Czkawką a Astrid, jednak kiedy pyta, czy coś między nimi jest, blondynka nerwowo neguje, mówiąc, że się tylko przyjaźnią. Heathera napomyka coś w stylu "jest całkiem słodki", mina i zachowanie Astrid wskazują dosyć jasno, że nie do końca mówi prawdę. Brunetka dla odmiany zwierza się, że podoba jej się Śledzik, w co Astrid trochę trudno uwierzyć.

Dziewczyny razem udają się do dawnego obozowiska Heathery, gdzie spotykają Johanna Kupczego. Kupiec bardzo martwił się o Heatherę, gdyż zastał obóz opuszczony. W trakcie rozmowy Johann wyjawia, że zdołał odkryć cel Dagura.

Tymczasem Czkawka na Końcu Świata zainteresował się rogiem Heathery. Po dokładnych oględzinach zauważył na nim pieczęć swojego ojca. By to wyjaśnić udał się na Berk. Wódz był zajęty skargami mieszkańców, ale kiedy widzi, jaki jest powód przybycia syna, od razu zgadza się z nim porozmawiać. Czkawce na podstawie znalezionego znaku nasuwa się przypuszczenie, którego nie omieszkuje wypowiedzieć na głos w formie pytania: "Czy Heathera jest moją siostrą?"

Heathera i Astrid wracają na Koniec Świata. Jeźdźcy decydują się (nie bez oporów) wesprzeć czarnowłosą dziewczynę w rozprawie z Dagurem, jednak pod warunkiem, że będzie to misja pojmania Berserka, nie zabicia. Wyruszając, Astrid zostawia mapę z celem Dagura w widocznym miejscu, tak by Czkawka mógł za nimi podążyć, gdy wróci.

Jeźdźcy lokalizują i atakują flotę Dagura. Sączysmark, Śledzik oraz bliźniaki odwracają uwagę załóg, a Astrid i Heathera po cichu dostają się na pokład okrętu Dagura, obezwładniając jego załogę i wiążąc samego Dagura. Heathera zmienia zdanie i chce zabić Berserka, jednak przeszkadza jej w tym Czkawka, przynosząc zaskakującą wieść – róg Heathery był prezentem, jaki Stoick podarował Oswaldowi Zgodnopysznemu z okazji narodzin jego drugiego dziecka. To Heathera była tym dzieckiem, zatem Dagur jest jej bratem. Dziewczyna nie decyduje się zabić brata, zamiast tego wycofuje się razem z jeźdźcami.

Ostatecznie Heathera opuszcza Koniec Świata i udaje się na dalszą tułaczkę. Astrid ciężko się z tym pogodzić, ale mimo to wspiera przyjaciółkę w jej decyzji. Kiedy razem z Czkawką obserwują, jak Heathera znika na horyzoncie, chłopak odzywa się i wyraża swoje współczucie – przykro mu, że Astrid straciła tak bliską osobę. Dziewczyna uśmiecha się i dziękuje za wsparcie.

Najważniejsze wydarzenia

Postacie

Ludzie

Smoki

Zobacz też

Advertisement