Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Krzyż Berk.png
Nieoficjalne tłumaczenie! Tytuł artykułu nie posiada oficjalnego tłumaczenia w języku polskim.
Został przetłumaczony z języka oryginalnego przez autorów artykułu i zatwierdzony przez administrację.
Artykuł

Lęgowisko (ang. Rookery) - niewielka wyspa należąca do Archipelagu, służąca smokom do składania jaj. Pojawia się wyłącznie w krótkometrażówce Prezent Nocnej Furii.

Opis

Wyspa położona jest na zachód od wyspy Berk. Sąsiaduje z Wyspą Wrzeńców od południa i ze Storehouse Island od północy. 

Wyspa jest niewielka i ma kształt wąskiej podkowy. W jej północnej części wznoszą się skaliste występy, półki i szczyty. W samym sercu wyspy znajduje się jeziorko, otoczone skalistym lądem. Wyspa prawdopodobnie znajduje się na cieplejszych wodach lub pobliżu źródła ciepła, którym może być gejzer lub źródła geotermalne. Jest dosyć mała. Nie występuje tu żadna roślinność. Są tu natomiast liczne zagłębienia wypełnione wodą.

Znaczenie

Śmiertniki Zębacze, Koszmary Ponocniki, Gronkle oraz Zębirogi Zamkogłowe przybywają do Lęgowiska co roku, w okolicach święta Snoggletoga, gdy na wyspie Berk trwa głęboka zima. Lęgowisko kontrastuje znacznie z klimatem Berk, ponieważ wówczas jest tutaj ciepło i słonecznie. Smoki składają tam swoje jaja (Gronkle wrzucają swoje do kraterów z wodą, gdzie eksplodują, a pisklęta wypływają na powierzchnię). Następnie siedzą tam i opiekują się młodymi, dopóki te nie nauczą się latać i nie będą wystarczająco samodzielne, aby wrócić o własnych siłach do naturalnego środowiska.

Pojawienie się

Prezent Nocnej Furii

Smoki w Lęgowisku

W czasie pierwszego w historii Snoggletoga smoki niespodziewanie uciekają z Berk. Także Szczerbatek, obdarzony nowym mechanicznym ogonem, który umożliwia mu samodzielne latanie, odlatuje z wyspy. Czkawka postanawia go odnaleźć. Sądzi, że uciekł, by dołączyć do reszty swojego stada.

Kilka dni później, nad ranem, chłopak odkrywa Sztukamięs, przywiązaną w domu Śledzika. Smoczyca zrywa się z łańcucha i wzbija w powietrze wraz z zaskoczonym Czkawką. Lecą razem przez zamglony ocean, gdy w końcu nagle, po kilku godzinach, trafiają na słoneczną, pełną smoków wyspę. Tam Czkawka odkrywa prawdziwy powód ucieczki smoków, które przybyły do Lęgowiska, by się rozmnażać. 

Chłopak chce wrócić wraz ze smokami na Berk, jednak uniemożliwiają to nie potrafiące jeszcze latać pisklęta. Czkawka jednak znajduje sposób - wykorzystuje wrak statku, znaleziony podczas lotu ze Sztukamięs. Przenoszony przez dorosłe osobniki, wrak służy za transporter dla małych smoczków, dzięki czemu wszystkie zwierzęta opuszczają wyspę i wracają z powrotem na Berk.

Zobacz też

Advertisement