FANDOM


Lewiatan (ang. Leviathan) — legendarny potwór morski, pojawiający się w licznych religiach, legendach oraz mitach. Określenie to wspomniane zostaje w filmie Jak wytresować smoka 2.

Według filmu, Dragonpedii[1], a także gry School of Dragons forma lewiatana jest dla smoków morskich najprawdopodobniej tym, czym forma tytaniczna dla gatunków lądowych. Określenie to zostało bowiem użyte względem olbrzymich form takich gatunków jak Oszołomostrach oraz Luminous Krayfin.

Pojawienie się

Jak wytresować smoka 2

Lewiatan zostaje wspomniany przez Śledzika, kiedy on i pozostali jeźdźcy smoków trafiają do kryjówki Drago Krwawdonia. Zauważają flotę Drago i wzburzoną wodę pomiędzy statkami. Wówczas Śledzik wyjmuje swoje karty i zaczyna szukać informacji o smoku, który osiąga wielkie rozmiary i wypuszcza bąbelki na powierzchnię. Dochodzi do wniosku, że może to być właśnie lewiatan klasy piątej lub szóstej.

Później, kiedy podczas bitwy pod Smoczym Sanktuarium zauważa Oszołomostracha wyłaniającego się z morza, z przerażeniem stwierdza, że jest to klasa dziesiąta.

W grach

School of Dragons

W grze School of Dragons termin "lewiatan" jest używany w stosunku do olbrzymiej formy przedstawiciela gatunku Luminous Krayfin, którą ten ma w przyszłości osiągnąć. W dorośnięciu do tak wielkich rozmiarów ma pomóc mu specjalna roślina, dragon bloom.

Ciekawostki

  • Lewiatan pojawia się m.in w religii chrześcijańskiej (Księga Hioba), mitach, a także grach (Gothic). W serialu Supernatural został on przedstawiony jako swoisty "prototyp" człowieka, jednak został on potępiony przez Boga i zesłany do Czyścia.
  • Lewiatan to jedno z biblijnych określeń diabła.

Przypisy

  1. Dragonpedia: "As a Class 10 Leviathan (the aquatic equivalent of a Titan Wing), a full-grown Bewilderbeast swims at incredible speeds and bursts to the surface to surprising, and devastating, effect.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.