FANDOM


Lordowie Wojny (ang. Warlords)  — drugoplanowi antagoniści występujący w filmie Jak wytresować smoka 3. Przejęli władzę nad armią Drago Krwawdonia po jego upadku. Współpracują z Grimmelem Gnębicielem, który na ich potrzeby łapie smoki.

Opis

Nieznane jest miejsce pochodzenia tych ludzi; ich stroje wyraźnie odbiegają od sposobu ubierania się wikingów i innych plemion zamieszkujących Archipelag. Ich zbroje oraz rysy twarzy mocno przypominają te mongolskie.

Znani członkowie

Historia

Po upadku Drago Krwawdonia

Niewiele wiadomo o Lordach Wojny, poza faktem, że przejęli kontrolę nad armią Drago po porażce jej przywódcy i polowali na smoki w podobny sposób jak Łowcy Smoków. Planowali od nowa stworzyć smoczą armię i użyć jej do zdobycia władzy nad całym światem.

Jak wytresować smoka 3

Rok po upadku Drago Krwawdonia, Lordowie Wojny, którzy polują na smoki w celu zbudowania smoczej armii, ponoszą ogromne straty z powodu ciągłych ataków jeźdźców abordażujących ich statki i uwalniających smoki. Po kolejnej stracie niemal całego transportu schwytanych smoków, Lordowie postanawiają wynająć sławnego smoczego łowcę i pogromcę Nocnych Furii, Grimmela Gnębiciela, aby ten schwytał Szczerbatka - alfę strzegącą smoków na Berk. Dzięki królowi smoków mogliby mieć kontrolę nad całą smoczą rasą.

Jako przynętę na ostatnią Nocną Furię oferują Grimmelowi jedynego smoka, który pozostał w przybyłym transporcie po ostatnim ataku jeźdźców - Białą Furię.

Po schwytaniu obu Furii, Grimmel ujawnia, że tak naprawdę zamierza zabić Szczerbatka, zamiast oddać go Lordom. Ci są wściekli, ale równocześnie przerażeni, ponieważ nie mają pojęcia, jak zareagują smoki na śmierć swojego alfy. Niespodziewanie jeźdźcy przybywają smokom z odsieczą i rozpoczyna się bitwa. Lordowie pojedynkują się z Valką, Eretem i Pyskaczem. W międzyczasie Astrid blokuje ster, co powoduje przechylenie się statku. W wyniku tego Lordowie zostają zatrzaśnięci w przesuwającej się swobodnie po pokładzie klatce na smoki i uwięzieni na płonącym okręcie. Ich los nie jest znany.

Galeria

Concept Art

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.