Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki
Krzyż Berk.png
Nieoficjalne tłumaczenie! Tytuł artykułu nie posiada oficjalnego tłumaczenia w języku polskim.
Został przetłumaczony z języka oryginalnego przez autorów artykułu i zatwierdzony przez administrację.

Lotnicy (ang. Dragon Flyers) — grupa wojowników wywodzących się z Łowców Smoków oraz z armii Drago, którzy ujeżdżają zniewolone smoki, głównie Paszczogony.

Opis

Lotnicy stanowią dość dużą i silną armię Łowców walczących z grzbietów smoków z innymi smokami; taki sposób walki umożliwia im również dość szybką oraz skuteczną inwazję na plemiona oraz należące do nich lądy. Ujeżdżają przedstawicieli gatunku Paszczogon, które ze względu na swoje rozmiary oraz umiejętności bojowe, stanowią doskonałe wierzchowce dla ich celów. W przeciwieństwie do Jeźdźców, zmuszają one smoki do służby i nie zawiązują z nimi przyjacielskich stosunków opierających się na zaufaniu, stąd wyraźnie podkreślone zostało określanie ich mianem lotników zamiast jeźdźców.

Historia

Przeszłość

Po porażce posiedzenia wodzów, w którym udział brał między innymi Stoick Ważki, Krogan powierzył Drago Krwadoniowi Gruchotnika jako wierzchowca; sam również odleciał na takim samym smoku. Świadkiem całej sytuacji był właśnie wódz Wandali, który jako jedyny przeżył atak smoków zainicjowany przez mężczyzn.

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

W odcinku Na krawędzi, po tym, jak Viggo Czarciousty rzekomo zginął w wulkanie na Końcu Świata, Krogan objął przywództwo nad pozostałymi Łowcami Smoków. Z pomocą ich oraz pojmanego już Śmiercipieśnia zdobył pokaźną liczbę Paszczogonów, które spętano łańcuchami i zmuszono do posłuszeństwa.

Inwazja Lotników na Koniec Świata

W odcinku Początek końca Krogan oraz Viggo, który ujawnił się jako żywy, dowodzą Lotnikami podczas ataku na Koniec Świata, który na jakiś czas przejmują. To pozwala Łowcom odzyskać Smocze Oko, które przetrwało upadek do wulkanu.

W odcinku Skrzydlata walka (część 1) Lotnicy uparcie podążają w ślad za Jeźdźcami, którzy relokują się z wyspy na wyspę, aż w końcu wracają na Berk. W związku z tym Łowcy podejmują inwazję na wyspę, którą odpierają Jeźdźcy, Drużyna A, Pyskacz, Stoick oraz pozostali Wandale. W odcinku Skrzydlata walka (część 2) następuje bitwa, której skutkiem jest pokonanie Lotników i tym samym uwolnienie znacznej części Paszczogonów, za wyjątkiem smoka należącego do Krogana.

Ciekawostki

  • Niektórzy z Lotników mają tatuaże, które przypominają wzory obecne na pasie Krogana czy na ozdobach noszonych przez Ereta. To sugeruje bezpośredni związek między Lotnikami a armią Drago.
Advertisement