Jak Wytresować Smoka Wiki
Advertisement
Jak Wytresować Smoka Wiki

Luminous Krayfin (brak polskiego tłumaczenia) — gatunek smoka, przedstawiciel klasy wodnej, pojawiający się jedynie w grze School of Dragons. Jedynym bliżej poznanym osobnikiem z tego gatunku jest Lumie.

Wygląd

Smok na pierwszy rzut oka przypomina przerośniętego żółwia. Cechuje go dość duża, okrągła głowa osadzona na krótkiej szyi, średniej wielkości oczy oraz zęby wystające z górnej szczęki. Na czubku łba posiada również charakterystyczną, małą błonę.

Dość zauważalną cechą Krayfina jest przypominająca skorupę, najeżona tępymi wypustkami narośl na grzbiecie smoka, pełniąca zarówno funkcję ochronną, jak i mogąca służyć do atakowania pływających po powierzchni statków. Zwierzę porusza się na czterech kończynach, które, choć przypominają płetwy, mogą mu w młodym wieku służyć również do przemieszczania się po lądzie.

Siedlisko i dieta

Ten gatunek w stadium pisklęcia i nastolatka może żyć na lądzie, a nawet latać. Zwykle trzyma się wtedy wilgotnych środowisk oraz miejsc, w których rośnie Dragon Bloom. Gdy dorasta, jego skrzydła ulegają redukcji, a sam smok przenosi się w głębiny oceanu.

Jak większość gatunków, Krayfiny w dorosłym stadium prawdopodobnie odżywiają się rybami lub innym mięsem zwierzęcym. Jako młode smoki spożywają natomiast głównie owoce specjalnego kwiatu, znanego jako Dragon Bloom, dzięki którym mogą urosnąć i osiągnąć tytaniczną formę, stając się lewiatanami.

Zachowanie i tresura

Niewiele wiadomo na temat zachowania Krayfinów, ponieważ został poznany tylko jeden przestawiciel tego gatunku, Lumie. Od pisklęcia przejawia on spokojne, przyjazne usposobienie i wykazuje się sporą inteligencją. Jest też bardzo towarzyski, szybko nawiązując więzi z ludźmi, smokami czy morskimi zwierzętami takimi jak narwale.

Trudno powiedzieć, czy da się wytresować dorosłego osobnika tego gatunku. Prawdopodobnie, jak w przypadku innych olbrzymich gatunków, nie można mówić o tresurze, a najwyżej o przyjaźni z wielkim gadem. Młodego Krayfina dość łatwo oswoić i przekonać do siebie, na przykład służąc mu pomocą.

Moce i umiejętności

Skorupa

Według notatek Borka dorosłe Krayfiny mogą swoją najeżoną kolczastymi wypustkami skorupą zniszczyć cały statek. Narośl prawdopodobnie pełni u nich także funkcję ochronną.

Węch

Młode Krayfiny są w stanie wyczuć potrzebny im do rozwoju Dragon Bloom z odległości wielu kilometrów.

Dźwięki

Krayfin potrafi wydawać niskie, zawodzące dźwięki, służące mu prawdopodobnie do komunikacji – odgłosy smoka są słyszalne nawet z wielkich odległości.

Słabości

  • Jako dorosły osobnik traci możliwość latania oraz poruszania się po lądzie, przystosowując się wyłącznie do życia w morzu.

Krzyż Berk.png Osobny artykuł: Słabości smoków

Znani przedstawiciele

Z gier

School of Dragons

W grach

School of Dragons

Jajo Krayfina

Jajo smoka, postrzegane przez bohaterów początkowo jako "tajemnicza niebieska kula" (ang. mysterious blue orb), pojawia się po raz pierwszy w rozszerzeniu Battle for the Edge. Znajduje się w posiadaniu Łowców Smoków, a później zostaje skradzione przez Haralda.

W rozszerzeniu Return to Dragon Island ścieżki jeźdźców i słynnego pirata krzyżują się ponownie na Dragon Island. Harald przyznaje, że upuścił tajemniczą kulę w wulkanie i namawia berkian, by pomogli mu ją odzyskać. Przyjaciele wydobywają kulę z gorącego krateru i odkrywają, że jest to jajo jakiegoś nieznanego gatunku. Zabierają je ze sobą do Szkoły, gdzie w Wylęgarni jajo zaczyna pękać.

Młody Luminous Krayfin

W rozszerzeniu Secret of the Leviathan gracz po raz pierwszy spotyka wyklutego i podrośniętego już smoka, który żyje pod opieką jeźdźców i rozwija się w bardzo szybkim tempie. Po przejrzeniu notatek Borka Śledzik odnajduje tam informacje o gatunku, do którego należy pisklę – jest to Luminous Krayfin, gad zaliczający się do gatunków-olbrzymów, czyli smoków, które w tytanicznej formie dorastają do gigantycznych rozmiarów. Młode ma więc predyspozycje, by w przyszłości stać się lewiatanem.

Valka zauważa, że zwierzę jest smutne i wydaje z siebie żałosne zawodzenie. Przestraszone pewnego razu przez żart bliźniaków, ucieka z Berk. Gracz wraz ze Skulderem i Phlegmą podążają za nim, nasłuchując odgłosów wydawanych przez smoka. Dźwiękowy ślad prowadzi ich na Impossible Island, gdzie znajdują zwierzę. Młody Krayfin mimo prób odciągnięcia go uparcie podąża w głąb wyspy. Towarzyszący mu gracz odkrywa, że głęboko w podziemiach rośnie tam Dragon Bloom – kwiat, którego owoce pozwalają Krayfinom dorastać do tytanicznej formy. Gracz żegna się więc ze smokiem i zostawia go razem z rośliną.

Miesiąc później razem z Czkawką odwiedza zwierzę na Impossible Island. Krayfin jest już znacznie większy, ale wciąż bardzo przyjazny i wyraźnie cieszy się na ich widok. Nikt z bohaterów nie ma jednak pojęcia, że smokiem interesują się nieznajome postacie.

Szkielet tytanicznego Luminous Krayfina

W rozszerzeniu Wrath of Stormheart Śledzik i Sztukamięs odwiedzają ponownie młodego Krayfina, który okazuje się mieć ze smoczycą szczególną więź i mimo, że jest od niej dwa razy większy, traktuje ją jak matkę. Ingerman przyznaje, że nadał zwierzęciu imię Lumie.

Gdy Nikora Stormheart ponownie niepokoi Archipelag, jeźdźcy dla bezpieczeństwa zabierają ze sobą Lumiego. Krayfin podróżuje z nimi między innymi na Ship Graveyard oraz na Vanaheim, gdzie wraz z graczem odkrywa pod wodą cmentarzysko smoków z jego gatunku. Na jednym ze szkieletów gracz odnajduje artefakt z dziwnym symbolem.

Lumie przypływa też na Tempest, gdy Nikora negocjuje z graczem wymianę – artefakt za schwytanego Śledzika. Krayfin pomaga uratować Ingermana, którego piratka mimo wcześniejszych uzgodnień zaraz po otrzymaniu artefaktu wrzuca w klatce do wody. Po tym incydencie Śledzik postanawia odstawić Lumiego z powrotem na Impossible Island.

Zobacz też

Gatunki smoków z filmów, serialu i gier
Stoker class.png Czerwona ŚmierćDuży SkrzydłocieńFlame WhipperGobsuckerHobgobblerKoszmar PonocnikKoślawy MrukKsiężniczka OgnioglistMały SkrzydłocieńMoldruffleNocny KoszmarOgnioglistaOgnisty KoszmarPaszczogonSilver PhantomStraszliwiec StraszliwyTajfumerangThreadtailZielona Śmierć
Boulder clas.png EruptodonGrapple GrounderGroncicleGronkielKrzykozgonMiażdżytłuk KafarOgniołykOstrykiełSzeptozgonShovelhelmStrażnikThunderpedeWyrwiflak Szkarłatny
Tracker class.png GruchotnikMudrakerPodwodny RozpruwaczRockstomperSnifflehunchŚmiertnik ZębaczThunderclawWindgnasher
Sharp class.png BurzochlastDevilish DervishDrzewokosEgg BiterHackatooKroplorwijShivertoothSmętny ZgrzytaczSzponiakSzybki SzpicThornridgeWindstrikerZbiczatrzasł
Tidal class.png Fioletowa ŚmierćGromogrzmotLuminous KrayfinOgniowa BurzaOszołomostrachPodwodny RozpruwaczRaziprądRipwreckerSand WraithShockjawSliquifierTide GliderWindwalkerWrzeniec
Mystery class.png BawoleńDramillionForeverwingGnatochrupHobgobblerJaskiniowy RabuśMarazmorPiaskowa ZjawaPrickleboggleSidlarzSilkspannerSlithersongSweet DeathSword StealerŚlizgochlastŚmiercipieśńZaduśny ZdechZbrojoskrzydłyZębiróg ZamkogłowyZmiennoskrzydły
Strike class.png Biała FuriaMroziczortNight LightNocna FuriaPotrójny CiosŚmierciozaurWandersmokWoolly Howl
Inne StingerWilkoskrzydłyNiezidentyfikowane gatunki smoków
TU-Hybrydy.png AbomibumbleBonestormerBrooding BoltstamperChimeragonDeathburpleDeathly GaleslashDreadstriderGhastly ZapplejackHoarsbrumbleHumbangerHushbogleRidgesnipperSeastormerSkrillknapperSlumberjackThunderbottomZipplewraith
Pojęcia związane ze smokami
Ogólne SmokiTresura smokówSłabości smokówAlfa
Anatomia Anatomia smokówRóżnorodność ubarwienia smokówRóżnorodność smoczego ognia
Etapy rozwoju Smocze jajaSmocze pisklętaTytaniczne smoki
Advertisement