Artykuł

Lump (brak polskiego tłumaczenia) — smok, przedstawiciel gatunku Ostrykieł, po raz pierwszy pojawiający się w filmie Jak wytresować smoka 2, a później także w grze DreamWorks Dragons: Rise of Berk. Został uratowany z pułapki Drago Krwawdonia przez Valkę.

Wygląd

Lump to smok z gatunku Ostrykieł. Jedyną anatomiczną cechą odróżniającą go od pozostałych przedstawicieli tego gatunku jest brak prawej tylnej łapy, którą smok stracił przez jedną z pułapek Drago. Barwa jego ciała jest jasnoturkusowa z beżowym podbrzuszem, prócz tego całe jego ciało pokrywają pomarańczowobrązowe łaty.

Charakter

Lump jest jednym ze smoków, które swego czasu zamieszkiwały Smocze Sanktuarium. Jest więc posłuszny alfie, a prócz tego z pewnością zaprzyjaźniony z Valką. Pomimo brakującej nogi, Lump jest bardzo aktywny, zabawny i przyjazny wobec każdego, kto znajduje się w Sanktuarium.

Historia

Jak wytresować smoka 2

Lump stracił prawą tylną łapę przez jedną z żelaznych pułapek wykonanych przez Drago Krwawdonia i jego ludzi. Został uratowany przez Valkę, która opiekowała się nim wraz z innymi rannymi smokami w Smoczym Sanktuarium.

Lump pojawia się po raz pierwszy, gdy Czkawka przybywa do Smoczego Sanktuarium. Jest jednym z trzech smoków, na których przykładzie Valka pokazuje synowi krzywdy wyrządzone przez Drago, obok Koślawego Mruka o imieniu Gruff oraz samicy Kroplorwija zwanej Thump. Kiedy Oszołomostrach Drago zabija dotychczasowego alfę stada, przejmuje kontrolę nad wszystkimi smokami z Sanktuarium, w tym nad Lumpem. Drago używa ich do ataku na Berk. Lump odzyskuje nad sobą panowanie dopiero gdy Szczerbatek pokononuje Oszołomostracha. Po wszystkim razem z innymi smokami ze stada zamieszkuje na Berk.

Jak wytresować smoka 3

Choć Lump nie pojawia się w filmie, prawdopodobnie razem z innymi smokami i wikingami opuszcza rodzinną wyspę berkian i zatrzymuje się na Nowym Berk. Po pokonaniu Grimmela wraz z całym stadem przenosi się do Ukrytego Świata

Relacje

Valka

Podczas swojej misji ratowania smoków z rąk łowców, Valka ocaliła między innymi Lumpa. Rannego smoka zabrała do Smoczego Sanktuarium i tam zaopiekowała się nim, zyskując bezgraniczne zaufanie i przyjaźń Lumpa. Smok jest usposobiony spokojnie wobec niej, lecz także wobec innych ludzi.

Alfa

Tak jak wszystkie smoki mieszkające w Sanktuarium, Lump znajduje się pod opieką i rozkazami wielkiego Oszołomostracha. Choć nie zostało to bezpośrednio pokazane w filmie, Lump z pewnością darzy szacunkiem alfę i wypełnia jego rozkazy.

W grach

DreamWorks Dragons: Rise of Berk

Ciekawostki

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP.png
Dragon icon TOOTHLESS.png
Humans icon DRAGO.png
Humans icon GOTHI.png
Humans icon HEATHER.png
Scifim 2.png
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.