Magnus - jeden z wikingów należących do plemienia Wandali, pojawiający się w Race to the Edge.

Wygląd

Jest to średniego wzrostu, dobrze zbudowany wiking. Na jego głowie spoczywa mały hełm z dwoma, prostymi, ostrymi szpikulcami, znajdującymi się po bokach przedmiotu. Na czubku hełmu znajdują się również trochę mniejsze, metalowe kolce ułożone w wzór irokeza. Magnusa charakteryzuje bujna broda i długie wąsy, w kolorze brązowym. Jako broni mężczyzna używa topora.

Charakter

Nie wiele wiemy o jego charakterze, choć możemy się domyślać, iż jest on wikingiem nieostrzonym i nierozważnym, ponieważ wpadł w pułapkę na smoki. Dodatkowo sądząc po tonie z jakim rozmawiał z Pyskaczem możemy wywnioskować, że jest on również bardzo nerwowy.

Historia

Race to the Edge

Pojawia się on w 3 sezonie serialu, w odcinku Smocze Oko pana tuczy (część 2). Kiedy to przybywa z prośbą o pomoc do Pyskacza, który zastępuje Gothi w jej obowiązkach. Magnus ma problem, bowiem wszedł w jedną ze starych pułapek na smoki i nie może się jej pozbyć.

Pyskacz szybko i sprawnie zdejmuje pułapkę z nogi mężczyzny, po czym polewa ją substancją z fiolki na, której widnieje podobizna kałamarnicy. Zdaniem wikinga ma ona oczyścić ranę, jednak ta zaczyna płonąć, przez co noga Magnusa staje w płomieniach. Przerażony Pyskacz gasi ogień wodą z wiaderka, które dodatkowo uderza poszkodowanego wikinga w głowę, przez co Magnus mdleje. Pyskacz zdejmuje mężczyznę z podestu tak jakby nic się nie stało i wraca do pracy.

Ciekawostki

  • Takie samo imię zdaniem Pyskacza, powinna nosić Hildegarda.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP.png
Dragon icon TOOTHLESS.png
Humans icon DRAGO.png
Humans icon GOTHI.png
Humans icon HEATHER.png
Scifim 2.png
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.